Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
השורד
סופר/ת:
סוגות: ,
מוציא לאור:
ספר:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 456
נייט אוברביי, חייל משוחרר שזה עתה התגרש, עומד יום אחד מחוץ לחלון של בניין בנק בן אחת עשרה קומות בלוס אנג'לס, מוכן לסיים את חייו. אך בעודו מתכונן לקפיצה הגורלית, כנופיית שודדים פורצים לבנק ומתחילים לירות ללא אבחנה בעובדים ובלקוחות. לנייט אין דבר להפסיד, והוא מתעמת עם השודדים והורג אותם בזה אחר זה. השודד האחרון שנותר מותיר את נייט עם הזהרה חידתית. במהרה מבין נייט מהי ההזהרה כשהוא נחטף על ידי פאבלו, המאפיונר האוקראיני שעמד מאחורי ניסיון השוד הכושל. פאבלו, שנכשל להשיג את החפץ שעבורו הוא תכנן את הפריצה, מציב לנייט אולטימטום – עליו לפרוץ לבנק בעצמו ולהשיג עבור פאבלו את החפץ, ולא ייאבד נייט את היקר לו מכל. זוהי ההזדמנות האחרונה של נייט להגן על האנשים שהוא אוהב, גם אם זה יהיה הדבר האחרון שייעשה.

נייט אוברביי רק רצה למות. נמאס לו מהחיים שלו מחייו, נמאס לו מהכל. הוא רק רצה לסיים עם זה כשעמד מחוץ לחלון של סניף הבנק בקומה ה 11 ואז ראה שחמושים נכנסו לסניף הבנק כדי לשדוד אותו. נייט צופה מבחוץ בשודדים יורים באנשים ומאיימים על ילדה קטנה ואז מחליט לעשות מעשה. הוא דוחה את תוכנית ההתאבדות שלו, נכנס פנימה אל הבנק והורג את השודדים אחד אחד, חוץ מאחד. כך מתחיל הסיפור…

חוזרים אחורה בזמן כדי לקבל מעט רקע על חייו של נייט, מה הוביל אותו לנסות מעשה קיצוני שכזה  – להתאבד. נייט היה חייל במזרח התיכון ושם עבר חוויה לא נעימה – הוא איבד את חברו הטוב לנשק ע"י מטען שהתפוצץ, רק הוא שרד. האירוע הזה לא עזב אותו הוא התקשה לחזור לעצמו שהוא חזר הביתה לאישתו ולביתו היחידה.

המנהיג של השודדים, פאבלו, הוא זה שהצליח לברוח מהשוד. הוא לא נשאר חייב לנייט וכבר מהשעות הראשונות שלאחר השוד הוא הבהיר לנייט נחרצות שהוא ישלם על זה. הוא ישלם על זה שלא הצליחו להשלים את המשימה ולגנוב מהכספת מה שרצו. הם הקציבו לנייט חמישה ימים לפרוץ את הכספת  ולהשיג את זה עבורו. נייט הבין שהסתבך לא רק עם פאבלו, אלא גם עם המאפיה האוקראינית. אם נייט לא ישיג את מה שפאבלו מבקש – היקר מכל עבור נייט בסכנה (ביתו היחידה ואישתו שחיה בנפרד ממנו).

בתחילה, נייט לא ויתר על הרצון למות. הוא ניסה כמה פעמים ובכל פעם קרה משהו והתוכנית השתבשה. כעת, משמאיימים על הבת שלו, לא רק שהוא צריך להשאר בחיים, הוא צריך להשיג לפאבלו את מבוקשו.

כשנייט כבר מצליח במשימה והשיג בעורמה את מה שיש בכספת, קורה מקרה  שמשאיר את נייט בפה פעור. מה שהיה בכספת מושמד ונעלם.

מה ימסור נייט לפאבלו? האם ביתו ואישתו של נייט ינצלו?

העלילה עוד מתפתחת ומתהפכת כמה פעמים, הספר שלפנינו הוא ספר מתח אך יש בו גם מעט דרמה ולא מעט הומור. אני אוהבת את גרג הורוביץ וקראתי את כל ספריו שתורגמו לעברית. עכשיו מסיימתי את "השורד" אני אוהבת אותו יותר! הוא כתב ספר מוצלח שהתקשתי להפרד ממנו. בספר הזה גיליתי שיש לסופר בנוסף לכשרון כתיבה גם חוש הומור מפותח.

זהו ספר קצבי עם עלילה מעניינת מסקרנת ומותחת, הוא כתוב היטב ולעיתים אף הצליח להצחיק אותי. מה צריך יותר?

נהנתי מאוד מהספר אך פחות אהבתי את האופן שהסופר בחר לסיים את הסיפור, פחות התחברתי לסוף. עובדה זו לא פגמה לי בהנאה הכוללת ואני ממליצה לכם בחום לקרוא אותו.

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

לפוסט הזה יש תגובה אחת

  1. ראובן

    סיימתי אתמול.
    יש כאן את היסודות לספר טוב,בהחלט.עלילה, מלחמה של נייט על חייו וחיי משפחתו,אלתור, אומץ ותושייה.
    הבעייה היא הכתיבה עצמה.בדומה לדייויד באלדאצ'י גרג הורוביץ מאריך בתיאורים מיותרים,
    מפרט יותר מדי ומשפטים מגוחכים כמו 'הכלב שנראה כמו דרקון באמצע פדיקור'.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן