Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
השורד
תגית:
סופר/ת:
סוגות: ,
מוציא לאור:
ספר:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 454
נייט אוברביי, חייל משוחרר שזה עתה התגרש, עומד יום אחד מחוץ לחלון של בניין בנק בן אחת עשרה קומות בלוס אנג'לס, מוכן לסיים את חייו. אך בעודו מתכונן לקפיצה הגורלית, כנופיית שודדים פורצים לבנק ומתחילים לירות ללא אבחנה בעובדים ובלקוחות. לנייט אין דבר להפסיד, והוא מתעמת עם השודדים והורג אותם בזה אחר זה. השודד האחרון שנותר מותיר את נייט עם הזהרה חידתית. במהרה מבין נייט מהי ההזהרה כשהוא נחטף על ידי פאבלו, המאפיונר האוקראיני שעמד מאחורי ניסיון השוד הכושל. פאבלו, שנכשל להשיג את החפץ שעבורו הוא תכנן את הפריצה, מציב לנייט אולטימטום – עליו לפרוץ לבנק בעצמו ולהשיג עבור פאבלו את החפץ, ולא ייאבד נייט את היקר לו מכל. זוהי ההזדמנות האחרונה של נייט להגן על האנשים שהוא אוהב, גם אם זה יהיה הדבר האחרון שייעשה.

בחיים יש המון כאב, ואולי הכאב היחיד שניתן להימנע ממנו הוא זה שנובע מהניסיון להימנע מכאב.

נייט אוברביי הוא חייל מילואים משוחרר בן 36. לפני מספר שנים נייט הכיר בים את ג'ני לאחר שהציל את חייה מטביעה ומאותו רגע חייהם נקשרו לנצח. נייט וג'ני נישאו במהרה ונולדה להם בת בשם סייל.
החיים חייכו אל השניים עד שאסון התאומים שינה הכל ברגע אחד. נייט שהתנדב מספר שנים לפני כן לשירות המילואים הפך פתאום לחייל שיוצא אל הקרב בעיראק.
כאשר הוא חזר הביתה לסנטה מוניקה אחרי כמעט שנתיים, הוא היה הלום קרב מהמראות הקשים שליוו אותו בשירות ומהחברים שאיבד והוא לא הצליח לחזור לעצמו.
היחסים בינו לבין ג'ני עברו טלטלה, נייט התכנס בתוך עצמו וכל אחד מבני המשפחה עבר קושי משלו בתוך עולמו הפרטי.
נייט הפך ברגע אחד לשבר כלי אל מול עיניהן הפקוחות של אשתו ובתו.
השנים עברו, נייט בינתיים החליף עבודה והצטרף לצוות המשטרה של לוס אנג'לס בתור מודיע מקצועי במצבי חירום, מה שלא הוסיף למצב רוחו העגמומי גם ככה.
לבסוף, הבלתי נמנע קרה ונייט עזב את הבית והחל להתרחק מג'ני וסייל. ג'ני המשיכה בחייה והשניים עמדו להתגרש.


ניתן גם להאזין לביקורת שמע על הספר

נייט מאס בחייו והוא החליט ברגע אפל אחד להתאבד.
הוא עלה לבניין הגבוה בו נמצא הבנק שלו, יצא מהחלון וברגע שהוא התכוון לקפוץ למטה, הוא שמע יריות.
לתדהמתו הוא גילה שלבנק חדרו שישה שודדים חמושים שאיימו על חייהם של הלקוחות. נייט החליט לנקוט עמדה וברגע גורלי אחד הוא נכנס לבנק דרך החלון, לקח אקדח וירה אל עבר השודדים. נייט הצליח לירות בחמישה שודדים אך השודד השישי שהיה כנראה מנהיג החבורה, הצליח לברוח, לא לפני שהוא פגע בנייט והבטיח לו שהבוס שאחראי עליו עוד ינקום בו את נקמתו.
נייט נלקח לחקירה אודות כל מה שקרה במהלך השוד ולפתע חייו קיבלו תפנית והוא הפך להיות גיבור היום. לאחר שהרוחות נרגעו, נייט חזר לביתו והחליט לחזור לתוכנית המקורית ולהתאבד אבל תוכניות לחוד ומציאות לחוד.
בעודו מנסה לשים קץ לחייו בפעם השניה, נייט נחטף ע"י איש מאפיה אוקראיני בשם פאבלו שהוא גם זה שהנהיג את השוד.
פאבלו איים על נייט שאם לא יעזור לו לחדור לבנק ולהשיג לו חפץ חשוב מאחת התיבות שנמצאות שם, הוא יפגע בבתו. פאבלו נתן לנייט חמישה ימים של חסד כדי להעביר לו את תכולת התיבה או שהוא יקבל את בתו בחתיכות.
נייט הרגיש בודד במערכה, הוא לא יכול היה להיעזר בסוכן האף.בי.איי שחקר אותו לאחר השוד מכיוון שפאבלו עקב אחריו כל הזמן והשיג אותו בכל המהלכים, אם נייט רק יעז לספר למישהו על המתרחש, זה יעלה לו בחייה של סייל. נייט היה במצוקה קשה כאשר סוכן האף בי איי נשף בעורפו, אנשיו של פאבלו עקבו אחריו והזמן בשעון החול הלך ואזל מרגע לרגע.

בכתיבתו של גרג הורביץ נתקלתי לראשונה כאשר קראתי את סדרת הספרים של פרוייקט אקס, אני מאד אוהבת את סגנון הכתיבה המיוחד שלו ובעיני זה הספר הכי טוב של גרג עד כה.
אהבתי את דמותו האצילית של נייט לעומת פאבלו והחיילים שלו שגרמו לי לצמרמורת.
בניגוד לספריו הקודמים של גרג, הספר הזה היה פחות ספר אקשן ויותר ספר דרמה עם עלילה מרתקת ומרגשת, מלאה ובפיתולים ובצידה דילמה מוסרית לא פשוטה. את הספר הזה קראתי לאט והתענגתי על כל מילה,
נהנתי מאד מהכתיבה של גרג, חייכתי, קצת בכיתי ואני ממליצה עליו בחום.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן