Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
השופט
תגית:
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
ספר:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 283
אריאל, שופט מוערך ורווק מושבע, גדל בצילה של אם מגוננת, שהסתירה ממנו כל השנים מי היה אביו. רגע לפני מינויו לבית המשפט המחוזי הוא יוצא לפגישה רומנטית עם אישה נשואה שהכיר דרך האינטרנט, ומה שיקרה שם יחרוץ את עתידו. איך ינהג איש החוק כשהוא מאוים? האם יפעל לפי החוק או ינסה להערים עליו? זה רק אחד מצירי הרומן המרתק הזה, שנותן פתחון פה גם לדמויות נוספות שלכאורה אינן קשורות זו לזו, עד שמתברר שהכול מתנקז למקום אחד. במלאכת מחשבת נשזרות כולן יחד, ומותווה דרכן הקשר החמקמק שבין אמת לשקר, בין חוק לצדק, ובין בחירותיהם של הורים לגורל ילדיהם. ספר שלישי לשי אספריל, זוכה פרס רמת גן לסופרי ביכורים, שמגיע כאן למלוא בשלותו כסופר.

כה נורא הוא השקר שבשתיקה, כה נתעב הוא הסוד.

אריאל גדל כל חייו עם אם יחידנית שהחרדות ליוו את חייה ואת מותה ובלבו תמיד קיננה תהיה מיהו אביו ולמה נטש אותו.
החיים ללא אב עיצבו את אישיותו כגבר שחייב להצליח ולהוכיח את עצמו בכל דבר שהוא עושה וכך הוא מצא את עצמו בגיל עשרים וחמש כבר אחרי לימודי משפטים עם עתיד מובטח היכן שכל הגדולים יושבים.
אריאל הצליח מאד בעולם המשפטים, הוא היה מבריק ועלה בסולם הדרגות והדרך להפוך להיות שופט היתה קצרה ואכן לאחר מספר שנים הוא מונה להיות שופט בבית המשפט המחוזי בתל אביב.
הדבר היחיד שהעיב על חייו היה רווקותו המתמשכת. אמנם נשים רבות עברו בחייו אבל הפחד מנטישה שליווה אותו עוד בילדותו המשיך לעמוד מעליו כצל ולא להרפות.
הוא החליט להרשם לאתרי הכרויות באינטרנט ויצא לדייטים לא מחייבים עד שיום אחד הגורל הפגיש את דרכו עם סו, אישה נשואה ואם לילד שעובדת בחברת הייטק.
אריאל וסו נפגשו לשני מפגשים אינטימיים ובמהלך המפגש השני משהו נורא קרה וברגע אחד חייו המתוכננים להפליא של אריאל התהפכו על פיהם.

תמיד קיימים הרגעים האלה שאסון מתרחש בהם וטרם נחשף, רגעים שבהם הקרובים לא מעלים על דעתם כיצד ישתנו חייהם, וליתר דיוק, כיצד כבר השתנו. (עמ' 122)

אריאל היה צריך לקבל החלטה, האם לעשות את הדבר המוסרי והנכון שמתבקש ממנו לעשות או להציל את עורו ואת המשך התקדמותו בעולם המשפט ופשוט לשקר ולחפות על האסון שפקד אותו.
המהלך שבחר בו גרר עמו השלכות שפגעו באנשים נוספים בדרך אבל את הנעשה אין להשיב ועכשיו רק נותר לו לחיות את שארית חייו ולהתמודד עם המשך החיים או כמו שדמותו אמרה בספר: להעריך גם את מצבי הביניים.
השנים עוברות ואריאל המשיך לייצג תיקים, לפסוק ולחרוץ גורלות וגם להתקדם בקריירה שלו אבל המקרה שקרה לו באותו יום נוראי המשיך לרדוף אותו במחשבות ואף גרם לו להיות פרנואיד ולדמיין שאנשים סביבו יודעים מה קרה ואולי אף עומדים להרשיע אותו.
אריאל חשב שכבר הותיר את הסיפור מאחוריו אבל סודות, טבעם להתגלות ברגעים הכי לא צפויים ויד הגורל מחברת אותו עם העבר וגורמת לו להבין שאולי הגיעה השעה הטובה לסגור את כל הקצוות הפתוחים ולעשות את הדבר הנכון.

האם יצליח אריאל להתמודד עם הטעות שעשה ולכפר על החטאים שלו?

העלילה מלווה עוד שתי דמויות מלבד אריאל, כל אחת מהדמויות מיוסרת בדרכה שלה ועוברת כברת דרך עד ששלושת הדמויות מתאחדות לסיפור אחד. אהבתי מאד את סגנון הכתיבה של הספר, הוא היה מרתק, שנון, ציני ואפילו מצאתי את עצמי מחייכת לא פעם על מאמרי הסוגריים שליוו את דמותו של אריאל (אהבתי את דמותו). הספר היה מעורר מחשבה, אהבתי את הדילמה המוסרית שמלווה את העלילה וגם את השאלה שעמדה מעל הכל: האם החיים שלנו כתובים מראש (מכתוב) או שמא כל מה שקורה לנו הוא סך כל הבחירות שלנו שמוביל לתוצאות הרות גורל.
זהו ספרו הראשון של הסופר שי אספריל שאני קוראת (מחדל, אני יודעת) ואין ספק שכתיבתו הותירה בי רצון לקרוא עוד מיצירותיו ולהגיע גם לשני ספריו הקודמים.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן