Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
השבועה הנמהרת שלנו
תגית:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 395
איש מעולם לא קרא לזִי "גברתי". היא בחורה גדולה עם פתיל קצר, שיער ג'ינג'י פרוע וקעקוע פניקס על הירך, וכבר התרגלה לכינויים אחרים לגמרי. פתאום, באחר צהריים אחד של יום רביעי, מופיע בחור שפגשה בחדר ההמתנה במרפאה המקומית, כורע ברך לפניה ואומר: "אני נשבע לשרת אותך, גברתי, מעתה ועד עולם". מה עונים למשפט כזה? נראה שהבחור רציני לחלוטין, והאמת היא שקצת עזרה לא תזיק. גֶ'נטְרי אינו בחור רגיל. מגיל צעיר מאוד ידע שייעודו בחיים הוא להיות אביר, ומשפחתו קיבלה את אימוניו בהבנה כדי לעזור לו להשתלב בחברה. הוא שולט בחרב ובגרזן,  דובר אנגלית ימי ביניימית בלבד ומסור כל כולו למסדר הצלב. הוא נשבע להגן על זי בחרבו ובגופו – משוטרים ומנושים, מסוחרי סמים ומפושעים תאבי דם – ויעשה את כל מה שתבקש גברתו.  אך הוא וגם היא לא מעלים על דעתם מה תגבה מהם שבועה נמהרת אחת. ספרה החדש של ברין גרינווד אמיץ, בוטה ויוצא דופן, כמצופה ממחברת רב המכר "כל מה שקרה שם באמת". היא כותבת בקולן של דמויות פגומות וחשופות עד כאב ומוצאת יופי במציאוּת שרובנו לא מישירים אליה מבט. "אגדה מודרנית פרועה, שלוחת רסן ומרתקת", קירקוס ריוויו “מכשף”, פבלישרז ויקלי

 

החיים של זי בזבל. אין לה כסף לתרופות ולתשלום שכר דירה, היא עובדת כמלצרית, גרה עם אחותה והאחיין הקטן שלה מרקוס, היא חסרת השכלה, חיה מיום ליום. החיים שלה משתנים כשיום אחד אחותה לה ריין לא חוזרת בשעה שהבטיחה וזי נאלצת לקחת את האחיין שלה איתה לעיסקת סמים שהיא היתה מעורבת, זי עושה כמעט כמעט הכל בשביל כסף… אחותה לא חוזרת בזמן כי היתה מעורבת באירוע בריחה מבית הכלא שבו התנדבה. המעורבות שלה לא ברורה ובשלב ראשון מוגדרת כבת ערובה.

מי שנחלץ לעזרתה של זי הוא האביר על הסוס הלבן ג'נטרי שעומד לשירותה בכל עת. הוא שומר עליה גם כשהיא לא מבקשת, מחכה לה בסוף הפיזותרפיה למראה שתצטרך טרמפ, מגן עליה בגופו ואפילו נותן לה קורת גג כשהיא צריכה. כל זה כשהוא מדבר בשפה רהוטה וגבוהה וקורא לה גברתי, לפחות משהו דואג לה…ג'נטרי הוא לא בחור רגיל ודי בטוח שהוא חי בימי הבניים בין אבירים, הוא משוכנע שזי היא גבירתו ולכן מגן עליה בחירוף נפש, לאן שהיא הולכת הוא אחריה ולרשותה.

זי דואגת לאחותה, היא בטוחה שנלקחה מהכלא בניגוד לרצונה. היא מטפלת בבנה ועוקבת באדיקות אחרי החדשות. אין לה משפחה, אין לה הורים מתפקדים, אביה בכלא ואמא איך נאמר, לא בקו השפיות. היא מחליטה לחפש את אחותה בעצמה וכמובן שג'נטרי נחלץ לעזרתה.

האם יהיה סוף טוב לסיפור? מה יעלה בגורלה של אחותה?

הספר מסופר מנקודת מבטם של הרבה דמויות, בעיקר של זי וג'נטרי ואך לא רק. אהבתי את דמותו המשעשעת של ג'נטרי שנגעה לליבי, הוא היה ג'נטלמן אמיתי שדבק בשבועה שלו ככול שיכל, הוא דאג לזי וכיבד אותה בשביל כל הסובבים אותה שלא. כל הדמויות היו צבעוניות ומעניינות אבל ג'נטרי נגע לליבי. כמה שהוא דאג לה, כמה שהוא אהב אותה, כמה שהוא העריך אותה והכל באבירות, במסירות ובאהבה.

את ספרה הקודם של הסופרת "כל מה שקרה שם באמת" קראתי ואהבתי מאוד. גם "בשבועה הנמהרת שלנו" ברין גרינווד כותבת בכשרון רב ששואבת את הקורא לעולם שלה, לעולם אחר.

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן