Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
הרשת של אליס
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2018
מס' עמודים: 541
עלילת הרומן "הרשת של אליס" מתרחשת במקביל בשתי תקופות היסטוריות שונות: צרפת בשנות השיא של מלחמת העולם הראשונה ולונדון וצרפת בתקופה שלאחרי מלחמת העולם השנייה. 1947. לסטודנטית האמריקאית צ'ארלי סנט קלייר יש בעיה: היא בהיריון ורווקה. כדי לפתור את "הבעיה הקטנה" היא נוסעת בלוויית אמה למרפאה באירופה. אך כאשר הן עוצרות לחניית ביניים באנגליה, צ'ארלי בורחת ללונדון, נחושה לברר מה קרה לבת דודתה האהובה רוז שנעלמה בצרפת במהלך המלחמה. רדופה מזכרונות על אחיה ששם קץ לחייו לאחר שחזר מהמלחמה צ'ארלי מורדת בסדר הטוב ובכל מה שמצופה ממנה ויוצאת להרפתקה לא צפויה. 1915, לונדון. איב גרדינר, פקידת תיוק מתוסכלת ויתומה בת 22, משתוקקת לתרום למאמץ המלחמתי. כנגד כל הסיכויים היא נשלחת לצרפת הכבושה, שם היא מצטרפת לרשת אליס שבראשה עומדת לילי, "מלכת המרגלים" הנערצת. איב עובדת כמלצרית במסעדה יוקרה בעיירה ליל תחת עינו הפקוחה של רנה בורדלין, משתף פעולה ובוגד – שורד. בינו לבין איב מתפתחת מערכת יחסים סבוכה ואכזרית שבסופה בגידה שהביאה לקריסתה של רשת אליס ורודפת את איב גם כעבור שלושים שנה. היא מבלה את ימיה שיכורה ובודדה בביתה המתפורר בלונדון, אך כאשר צ'ארלי מתפרצת לחייה ומתקבלת באקדח שלוף היא נוקבת בשם שאיב לא שמעה שנים רבות. יחד עם עוזרה הנאמן והמסתורי של איב בעלת המזג החם הן יוצאות למסע גדוש הפתעות וסכנות במטרה לחשוף את האמת. סיפורה הבלתי ייאמן של איב שריגלה לטובת המודיעין הבריטי מבוסס על סיפור אמיתי כמו גם סיפורה של רשת הריגול הנשית שפעלה במלחמת העולם הראשונה.

זהו ספר על כוח נשי בו כל הגיבורים הן בעצם גיבורות. זהו ספר על מעשי גבורה של קומץ נשים שנשלחו עמוק אל תוך האוייב במלחמת העולם הראשונה. זהו ספר שהתקשתי להניח מהיד.

צ'ארלי, צעירה בת 21, מאתרת את איב כשהיא נחושה למצוא את רוז , בת דודתה האהובה שגדולה ממנה רק בשנתיים. עקבותיה של רוז נעלמו בזמן מלחמת העולם השניה. כשהחליטה צ'ארלי לחפש אותה, אביה של צ'ארלי שכר בלש שאיתר את איב שעבדה באותה תקופה במשרד לאיתור נעדרים. היתה להם תחושה שאצל איב הם יוכלו למצוא קצת חוט.. דרך סיפור המסגרת על כך שצ'ארלי מחפשת את בת דודתה אנחנו מתוודאים לסיפור האמיתי והמעניין באמת.

בשנת 1915 איב היא פקידה. בחורה פשוטה שעבדה באחד המשרדים בעיר. חייה משתנים באחת כניגש אליה בחור שלא הגירה והציע לה להיות מרגלת. כן מרגלת! היא עוברת שבועיים הכשרה וקדימה לעבודה. היא נשלחת לצרפת לרגל אחרי הגרמנים . בצרפת היא מצטרפת לרשת של אליס. אליס, שם בדוי, היא המפעילה בשטח של הסוכנות מהן היא אוספת את המידע שהן מלקטות ומעבירה הלאה .

איב שכונתה מאדמאוזל לה פרנסואה נשלחה למלצר במקום בשם "לה לתה" שם היו מבלים כמעט בכל ערב גרמנים . תוך כדי הבילוי שלהם כשהם מדברים גרמנית כמובן (איב הבינה הכל) הם היו מדברים על בין היתר גם על דברים רגישים שאיב היתה משננת ומעבירה לאליס בכל מיני טכניקות שלמדו . כמובן שאף אחד לא ידע שהמלצרית הפשוטה ידעה את שפתם ועושה שימוש במידע ששומעת.

איב גילתה גבורה ותושיה כאשר רנה בעל המקום שאל שאלות והעמיד אותה במבחן לא פעם. כדי לשמור על המשרה שלה ובעיקר על סיפור הכיסוי שלה נאלצה איב לא פעם לחצות אפילו את הגבולות של עצמה.

השנה היא 1947. צ'ארלי עושה הכל כדי למצוא את בת דודתה האובדת. היא מגייסת את איב, דמות צבעונית חצופה ושנויה במחלוקת ואת השרת שלה פין ויחד הם יוצאים למסע מרתק גדוש הרפתקאות במטרה לגלות את האמת ולמצוא את רוז.

הסיפור נע בין הסיפור צ'ארלי שמחפשת את בת דודתה לבין ההרפתקאות של איב בשנת 1914.

את הסיפור המרכזי , סיפור גבורתה של איב נהנתי מאוד לקרוא. זה היה מרתק ומסקרן . את הסיפור המשני של צ'ארלי פחות אהבתי והתחברתי אליו רק לקראת הסוף .

איך יתחברו הסיפורים? לא תקראו לא תדעו…

הספר מרתק ומעניין. ספר עבה שבלעתי בשלושה ימים ונהנתי מכל רגע . רוצו לקרוא!!

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן