Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
הרשעה
תגיות: ,
סופר/ת:
סוגות: , ,
מוציא לאור:
ספר:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 317
העיתונאית רבֶּקָה רוברטס עובדת בצהובון ניו יורקרי ושואפת לסקר אירועים משמעותיים יותר. כשהיא מקבלת מכתב מאסיר בשם דֶה־שוֹן פרקינס, רוצח מורשע הטוען לחפותו, היא מזהה סיפור שאינה יכולה להתעלם ממנו (אולי אפילו קרש קפיצה בשבילה) ומחליטה לחקור אותו. עשרים ושתיים שנים קודם לכן, זמן קצר אחרי שפרצו מהומות קראון הייטס ברובע ברוקלין וחשפו את המתחים והמשקעים בין הקהילה היהודית לקהילה השחורה, הורשע פרקינס ברצח האלים של משפחת האומנה שלו. החתירה של רבֶּקָה לגילוי האמת נתקלת במחסום הזמן שחלף. אין עדים, הזיכרונות התעמעמו וכמעט אף אחד לא רוצה לדבר על התקופה האפלה והאלימה הזאת בניו יורק; אפילו לא סול כץ, שוטר לשעבר במשטרת ניו יורק והמקור של רבֶּקָה בקרב הקהילה החסידית הסגורה בברוקלין.

הספר "הרשעה" הוא המשך של סדרת ספרים העוקבת אחר העיתונאית רבקה רוברטס. קדמו לספר זה הספרים: "עיר בלתי נראית" ו"אחד משלנו".

רבקה היא עיתונאית המתגוררת בניו יורק ובתה של אם חסידית תושבת ברוקלין שעקבותיה נעלמו לפני מספר שנים.
רבקה עובדת כפרילנסרית בעיתון "טריביון" אבל חולמת להגיע למשרה בכירה ולכתוב על נושאים חשובים באמת ובינתיים היא מרגישה שבעיתון רק מנסים לשים לה מקלות בגלגלים והקידום שהיא חולמת עליו
ישאר בגדר חלום.
עד שתחליט לאיזה כיוון השאיפות שלה הולכות, היא ממשיכה לעבוד בעיתון כעיתונאית שמתעסקת עם ידיעות צהובות על אישים חשובים בניו יורק.
פריצת הדרך בקריירה שלה מתרחשת כאשר רבקה מחליטה לעזור לעמיתה לעבודה שמנהלת בלוג ומקבלת מכתבים מאסירים הטוענים שהם חפים מפשע ומבקשים את עזרתה במסגרת פרוייקט של הרשעות שגויות.
רבקה עוברת על חלק מהמכתבים ואז נופל לידיה מכתב מאסיר בשם דה-שון פרקינס שמעורר את תשומת לבה.
לפני 22 שנה דה-שון הואשם ברצח ההורים האומנים שלו, סברינה ומלקולם ואחותו החורגת קניה, אבל לטענתו הוא לא עשה זאת והופלל על ידי המשטרה.
החקירה מובילה את רבקה לשוטר שטיפל במקרה בשם סול כץ שהוא גם הגבר שיוצא עם אמא שלה ותמיד נחשב בעיניה לאדם הגון.

אני מכירה את סול כץ פחות משנתיים אבל הוא הפך לדמות מרכזית בחיי. אני לא יודעת הרבה על חייו של סול במשטרה, חוץ מזה שזה נגמר רע. (עמ' 47)

בתקופה שבה דה-שון נעצר על הרצח, המצב היה מאד חם בשכונה שבה הוא גדל שנקראת: קראון הייטס שבברוקלין.
יהודים יצאו נגד שחורים ולהיפך וליבוי היצרים היה בשיאו בעקבות תאונה תמימה שבה בחור ישיבה דרס בטעות שני ילדים שחורים.
סול היה אז שוטר זוטר שצורף לתיק הרצח והחשד מיד הופנה כלפי דה-שון שהיה אז נער בן שש עשרה עם תיק פלילי וחשד לשימוש בסמים.
בתיק נגד דה שון היתה רק עדה אחד שטענה שראתה אותו יוצא מהבית אחרי הרצח ולאחר מכן דה-שון הודה ברצח אבל כנראה מתוך אילוץ ועל זה התבסס התיק שהכניס אותו לשנים רבות בכלא.
רבקה משוחחת עם דה-שון והיא לא יודעת אם להאמין לגרסה שלו לסיפור או לא אבל ככל שהיא חוקרת לעומק, היא מגלה עוד ועוד בקיעים בהוכחת המשטרה לגבי אשמתו של דה-שון במקרה.
רבקה לא מרפה מתיק החקירה והיא מצליחה להרגיז הרבה אנשים בדרכה אבל הדבר היחיד שעומד מול עיניה הוא לרדוף אחר הצדק ולתת לאמת לצאת לאור.
סברינה ומלקולם היו זוג ידוע בקהילה והם תמיד נרתמו לעזור לאחרים אז למה שמישהו ירצה לרצוח אותם? ועד כמה רחוק תלך רבקה כדי לגלות את האמת?

העלילה נעה בין העבר של שנות התשעים לבין ההווה של רבקה.

את הספר הראשון בסדרה שנקרא: "עיר בלתי ניראת" קראתי ואהבתי ושמחתי לגלות שהקצוות הפתוחים בין רבקה לאמא שלה נסגרו בספר הזה. אהבתי את דמותה החזקה והלא מתפשרת של רבקה שמוכנה ללכת עד
הסוף כדי לרדת לחקר האמת כמו שמתבקש מכתבת שטח טובה. מי שאהב את הספרים הקודמים בסדרה, יהנה מאד גם מהספר הזה.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן