Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
הרשימה הסודית
תגית:
סוגות: ,
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 416
סלואן, ארדי וגרייס עובדות יחד בחברת טרוביב בע"מ כבר שנים; הן תמכו זו בזו במהלך ישיבות ארוכות, בחיי הנישואים, בגידול הילדים, בגירושים ובניווט בפוליטיקה המשרדית. יש להן סודות משלהן. הן שומרות אחת על השנייה. וכל אחת מהן עשתה משהו בעבר שהיא מתחרטת עליו. כאשר המנכ"ל מת במפתיע, הבוס שלהן איימס אמור לרשת את מקומו. איימס הוא גבר מורכב, גבר שהן מכירות כבר הרבה זמן, גבר שתמיד היה אפוף שמועות; שמועות שטואטאו מתחת לשטיח על ידי הבכירים. בעודו מנסה להשיג את הקידום המבוקש, הוא גם מנסה לצוד את אחת העובדות החדשות, והנשים מחליטות שיש גבול.

אילו רק הקשבתם לנו, כל זה לא היה קורה.

ארדי ולדז, גרייס סטנטון וסלואן גרובר הן שלוש נשים שעובדות יחד בחברת טרוביב בע"מ בדאלאס שהיתה המותג המוביל בעולם לציוד ספורט ומימנה את כל הספורטאים החשובים בארה"ב.
ארדי בת ה-42 היא אם חד הורית למייקל שאותו היא אימצה לפני ארבע שנים והיא גרושה מטוני, היא עובדת בטורביב במשך 12 שנים.
גרייס נשואה לליאם והיא אם טריה לתינוקת אמה-קייט ועובדת בחברה שש שנים כמנהלת איכות.
סלואן נשואה לדרק, היא אמא של אביגייל בת העשר ועובדת 13 שנים בחברה כעורכת דין וסמנכ"לית בכירה במחלקה המשפטית של החברה בחטיבת צפון אמריקה.
כל אחת מהנשים עוברת דרמות אישיות משל עצמה, סלואן צריכה להתמודד עם בריונות נגד הבת שלה בבית הספר בו היא לומדת, ארדי מנסה למצוא את עצמה בעולם הדייטים וגרייס עייפה, תשושה, עובדת קשה ועדיין היא מעדיפה לעבוד 12 שעות ברציפות ורק לא לחזור הביתה לבתה הבוכייה, כולם בכלל בטוחים שהיא בדיכאון אחרי לידה אבל גרייס בהכחשה שזה נכון.
שלושתן אמנם חברות טובות ותומכות ויש להן אגודת סתרים סודית נגד מועדון החברים הגברי במשרד אבל כל אחת מהן שומרת סוד משלה שלא ידוע לאחרות.

כאשר דזמונד בנקול מנכ"ל החברה מת במפתיע מהתקף לב, רצה במשרד שמועה שמי שהולך להחליף אותו הוא איימס גארט שמתפקד כראש המחלקה המשפטית והוא גם הבוס הישיר של סלואן.
לפני מספר שנים סלואן עשתה טעות וניהלה רומן קצר ומטופש עם איימס אבל גם שנים אחרי שהכל נגמר איימס המשיך מידי פעם לזרוק לה הערות טורדניות ולהטריד אותה מינית וסלואן פיתחה סלידה כלפיו.
איימס הכניס לצוות המחלקה את קתרין בל, עורכת דין צעירה, יפה ושאפתנית שהגיעה מבוסטון וסלואן כבר הריחה צרות מהכיוון שלה אבל בכל זאת החליטה לצרף אותה לחבורת הנשים הותיקה במשרד.
איימס היה גבר כריזמטי אבל גם מניפולטור לא קטן שידע איך לגרום לנשים שהוא מטריד להרגיש לא נעים כשהן מסרבות לחיזוריו המעיקים, הוא גם היה שוביניסט ומנוול וסלואן לא התכוונה לעמוד מהצד ולתת לו להתקדם על חשבון הנשים שעובדות תחתיו.
כאשר הנשים מגלות שיש קובץ אקסל שמסתובב ברשת ומכיל רשימה של כל הגברים הרעים בדאלאס, סלואן מציעה להכניס לשם גם את שמו של איימס כדי להפיל אותו סופית אבל היא לא מתארת לעצמה איך כל זה הולך להגמר כאשר הכל מסתיים באירוע טרגי והיא גם לא מדמיינת איך כדור השלג הזה הולך לגדול למימדים מפלצתיים ולצאת מכלל שליטה עד שכבר אין דרך חזרה.

הפרקים נעים בין סיפורן של שלושת הנשים לבין הצהרות המשטרה שנגבו מעובדי טורביב לאחר האירוע.
הספר הזה סיקרן אותי מאד לאחר שראיתי לראשונה המלצה עליו ביולי 2019 במועדון הקריאה של ריס וויתרספון באינסטגרם וכל כך שמחתי לגלות שהוא תורגם לעברית ע"י הוצאת ידיעות ספרים.
העלילה מאד הזכירה לי את סדרת הטלוויזיה "שקרים קטנים גדולים" וגם את הסדרה "תוכנית הבוקר" שעסקה בהטרדות מיניות בתוך תחנת טלוויזיה גדולה (מעניין שבשתי הסדרות משחקת ריס).
חיכיתי הרבה זמן לקרוא את הספר הזה והגעתי אליו עם ציפיות גדולות אבל לצערי קצת התאכזבתי, הנושא של הטרדות מיניות היה מאד מרכזי וחשוב בעלילה אבל משהו בכתיבה פחות זרם לי, היה שם משהו קצת ענייני ופחות מושך ולא הרגשתי הזדהות או רגש כלפי אף אחת מהדמויות הנשיות בעלילה.
ועדיין זהו ספר פימיניסטי שנגע בלא מעט נושאים חשובים כמו: בריונות כלפי ילדים, נשים עובדות, נשים שנאלצות להלחם על מקומן במקום העבודה לעומת הגברים שעובדים לצידן וניסיון לא פשוט לשלב בין אמהות לקריירה מצליחה – דברים שנוגעים קצת בכל אחת מאיתנו.

הספר ניתן לרכישה באתר עברית.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן