Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
הרמוני
תגית:
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
ספר:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 465
"הרמוני ... נותן קול לחסרי הקול ..." בשורש כל טירוף יש אמת בלתי נסבלת ... בגיל שבע־עשרה, חייה של ווילו הולוויי נהרסו בן לילה. כשאביה עוקר בפתאומיות את המשפחה מהפנטהאוז המפואר שלהם בניו יורק לעיירה הזעירה הרמוני  באינדיאנה, מרגישה ווילו עוד יותר תלושה ואבודה תחת משקל סודה. בגחמה של רגע, היא ניגשת לאודישן להצגה המלט, שמעלה התיאטרון הקהילתי של הרמוני, ובמפתיע זוכה בתפקיד אופליה - נערה המתמוטטת מטירוף ומאהבתה להמלט. אייזיק פירס הוא "מהצד הלא נכון של העיר". בנו של שיכור מועד, הנער הרע של העיירה שסולק מבית הספר. נערות משתוקקות לתשומת ליבו, והעובדה שהוא עילוי במשחק רק מוסיפה לכריזמה שלו. אייזיק נעלם לחלוטין בתוך הדמויות שהוא מגלם; הבמה היא המקום היחיד שאליו הוא יכול לברוח. אין דבר שהוא רוצה יותר מאשר להגיע לברודוויי או להוליווד, ולעזוב את הרמוני לנצח. אייזיק מגלם בהצגה את המלט, וכשווילו והוא נפגשים בחזרות, הם מתנגשים שוב ושוב. איש מהם לא מוכן לפתוח את ליבו בפני אף אחד. אבל ההתנגשות מובילה לשבירה, ושבירה מובילה לגילוי סודות כואבים, ועד מהרה ווילו ואייזיק מגלים שמילותיו של שייקספיר משקפות את חייהם. כאשר הם נתלשים זה מזה באכזריות, אף אחד מהם לא יודע איך זה ייגמר - האם בטירוף ובכאב לב? או בהחלמה, אהבה וגילוי של מי הם באמת נועדו להיות.

כשהוריה של ווילו הודיעו לה שהם עוברים דירה למקום מרוחק ושונה מניו יורק, ווילו התאכזבה מצד אחד אבל הרגישה הקלה גדולה מאוד מצד שני. אחד הבנים שאיתו בילתה סימם אותה וניצל את מצבה. המקרה הזה צילק את נפשה. היא לא הצליחה להשתחרר ממנו.

מניו יורק הגדולה והתוססת, הם עברו לעיירה שקטה בשם הרמוני. כבר ביום הראשון היא פוגשת שני אנשים מרכזיים בעתידה. את אייזק ההורס ואת אנג'י.

אייזק בן ה 19 למד בכיתה יב' יחד עם ווילו ואנג'י. אימו מתה כשהיה צעיר מאוד, מה שגרם לו לטראומה בעקבותיה הפסיק מלדבר ואז נשאר כיתה. הוא היה בחור מופנם שגר בקרוואן יחד עם אביו השיכור. הוא היה שחקן תיאטרון מוכשר שכיכב בהצגות בתיאטרון המקומי. מנהל התיאטרון אימץ אותו ודאג לו.

אנג'י קיבלה את פניה של ווילו בסבר פנים יפות כשהגיעה לעיירה ולכיתה והפכה להיות החברה הטובה שלה.

באחד מהערבים הראשונים של ווילו בהרמוני היא הלכה לראות הצגה בתיאטרון המקומי כשבתפקיד אדיפוס היה אייזיק ההורס. לא רק שהוא מצא חן בעיניה, ווילו נהנתה מאוד מההצגה ומהאוירה מסביב. כשהציע המורה שלהם ללכת לאודישנים להצגה הבאה שתעלה, קפצה ווילו על ההזדמנות, נבחנה ואף התקבלה להצגה הבאה. בתוך תוכה היא שמחה שכך גם תהיה קרובה יותר לאייזיק, שכן היה ברור שיתפוס את אחד התפקידים הראשיים גם בהצגה החדשה.

אבא של ווילו היה אדם נוקשה. אימה חיה את חייה ולא היתה קרובה לווילו. אביה שמע על אייזיק ממכר משותף, על זה שאביו שיכור, הם גרים בקרוואן, על זה שאביו בטלן וכך הסיק שעל ווילו להתרחק מאייזיק בכל מחיר, הוא מקור לצרות, רודף שמלות ורק עלול לפגוע בה. ווילו מצד שני למדה להכיר בחור שונה ממה שאביה תיאר. הוא היה שקט, מופנם, שחקן מוכשר ובעל כריזמה. הוא היה חתיך הורס וווילו נשבתה בקסמיו. אביה של ווילו לא הכיר את אייזיק האמיתי, כפי שהכירה ווילו.

ווילו התמודדה עם חוויה טראומטית שחוותה בעבר. חוויה שרדפה אותה בכל דקה ביום. חוויה קשה שהדירה שינה מעיניה גם מפני שלא יכלה לחלוק אותה עם הוריה. מי שפגע בה היה הבן של הבוס של אביה. אם היא תספר על מה שהיה, אביה יאבד את מקור הפרנסה היחיד שלהם.

מה יהיה המשכו של הסיפור וכיצד הוא יתפתח? האם למרות הכל ווילו ואייזיק יהיו יחד?

מי שקורא את הז'אנר די ברור לו שהם יהיו יחד. השאלה מה הם יעברו בדרך והאם הם יצליחו להחזיק מערכת יחסים למרות כל המכשולים שבדרך.

ספר חמוד וקליל שנקרא בשטף. תהנו!

 

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן