Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
הרמוני
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
ספר:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 465
"הרמוני ... נותן קול לחסרי הקול ..." בשורש כל טירוף יש אמת בלתי נסבלת ... בגיל שבע־עשרה, חייה של ווילו הולוויי נהרסו בן לילה. כשאביה עוקר בפתאומיות את המשפחה מהפנטהאוז המפואר שלהם בניו יורק לעיירה הזעירה הרמוני  באינדיאנה, מרגישה ווילו עוד יותר תלושה ואבודה תחת משקל סודה. בגחמה של רגע, היא ניגשת לאודישן להצגה המלט, שמעלה התיאטרון הקהילתי של הרמוני, ובמפתיע זוכה בתפקיד אופליה - נערה המתמוטטת מטירוף ומאהבתה להמלט. אייזיק פירס הוא "מהצד הלא נכון של העיר". בנו של שיכור מועד, הנער הרע של העיירה שסולק מבית הספר. נערות משתוקקות לתשומת ליבו, והעובדה שהוא עילוי במשחק רק מוסיפה לכריזמה שלו. אייזיק נעלם לחלוטין בתוך הדמויות שהוא מגלם; הבמה היא המקום היחיד שאליו הוא יכול לברוח. אין דבר שהוא רוצה יותר מאשר להגיע לברודוויי או להוליווד, ולעזוב את הרמוני לנצח. אייזיק מגלם בהצגה את המלט, וכשווילו והוא נפגשים בחזרות, הם מתנגשים שוב ושוב. איש מהם לא מוכן לפתוח את ליבו בפני אף אחד. אבל ההתנגשות מובילה לשבירה, ושבירה מובילה לגילוי סודות כואבים, ועד מהרה ווילו ואייזיק מגלים שמילותיו של שייקספיר משקפות את חייהם. כאשר הם נתלשים זה מזה באכזריות, אף אחד מהם לא יודע איך זה ייגמר - האם בטירוף ובכאב לב? או בהחלמה, אהבה וגילוי של מי הם באמת נועדו להיות.

ווילו הולוויי, נערה בת 17 שחוותה טראומה עקב תקיפה מינית, נאלצת לעבור עם הוריה הסנובים מניו-יורק הגדולה לעיירה שכוחת האל הרמוני. באופן מפתיע, היא חשה הקלה לעבור מהעיר שהותירה בה צלקות נפשיות. הוריה לא יודעים על מה שעברה והיא מרגישה בודדה כשאין לה עם מי לחלוק את סודה הקשה. היא מקווה לנסות להתחיל מחדש בעיירה בה איש לא מכיר אותה.

בהרמוני פוגשת ווילו את אנג'י שתהפוך לחברתה הטובה ביותר ואת אייזיק פירס.

אייזיק, נער בן 19 חי עם אביו בקראוון בעליבות ובעוני. אמו מתה בצעירותו ומאז מצבו של אביו ושל מה שנותר מהמשפחה התדרדר. אביו הפך לאלכוהוליסט, העסק שלהם גוסס ופושט רגל כבר שנים ואייזיק לא מצליח להשתלב במערכת החינוך כראוי. למרות זאת, הוא מצליח למצוא מפלט בתיאטרון ונחשב לשחקן מחונן שצפוי לו עתיד מזהיר בעולם המשחק.

שבועות ספורים לאחר שהגיעה להרמוני, מקבלת ווילו תפקיד בהצגה "המלט" לצידו של אייזיק. היא משחקת את אופליה אהובתו של המלט אותו מגלם אייזיק. הניצוץ בין השניים נדלק והדרך מכאן להיותם זוג רצופה מכשולים.

דעתי על הספר:

"הרמוני" הוא ספר נוער נחמד ותו לא. אין בו יותר מדי קטעים גסים של מין, קללות ואלימות והוא מעניין וזורם יפה.

הדמויות המרכזיות אומנם לא פורצות דרך ולא בלתי נשכחות אבל הן מחזיקות את העלילה יפה. ווילו ראויה לציון בעיניי בעיקר בשל ההתפתחות האישית שלה והדרך שהיא עושה על מנת לטפל בעצמה ולהתגבר על הטראומה שחוותה. גם מאוד חיבבתי את אנג'י חברתה הטובה שאומנם מתוארת כחנונית, אך היא חזקה לא פחות מווילו. הצטערתי שלא היתה עלילת משנה רחבה יותר שעסקה גם בה.

מעבר לזה העלילה הייתה בעיניי די שבלונית והזכירה לי ספרים אחרים שקראתי (למשל "הסוד של אלה ומייקה"). היה לי קשה להתחבר לא בגלל שאני לא בגיל המתאים אלא כי היא לא היתה מספיק רומנטית בעיניי. לא התרגשתי איתם. בנוסף היו המון קטעים לא מעניינים שעסקו ב"המלט" שלא תמיד התקשרו לעלילה או שחזרו על עצמם.

גם התרגום היה לוקה בחסר בעיניי שכן הוא היה מילולי מדי והסלנג האמריקאי לא הותאם לזה שבעברית.

"הרמוני" הוא ספר חמוד שיתאים לבני נוער והחוזקה שלו הוא בעיקר דמותה של ווילו. מעבר לזה יש בו פוטנציאל לא ממומש.

ביו רחל

תולעת ספרים ואמא לשתי בנות שמעבירה להן את אהבתה לקריאה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן