Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
הרמוני
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
ספר:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 465
בגיל שבע־עשרה, חייה של ווילו הולוויי נהרסו בן לילה. כשאביה עוקר בפתאומיות את המשפחה מהפנטהאוז המפואר שלהם בניו יורק לעיירה הזעירה הרמוני  באינדיאנה, מרגישה ווילו עוד יותר תלושה ואבודה תחת משקל סודה. בגחמה של רגע, היא ניגשת לאודישן להצגה המלט, שמעלה התיאטרון הקהילתי של הרמוני, ובמפתיע זוכה בתפקיד אופליה - נערה המתמוטטת מטירוף ומאהבתה להמלט. אייזיק פירס הוא "מהצד הלא נכון של העיר". בנו של שיכור מועד, הנער הרע של העיירה שסולק מבית הספר. נערות משתוקקות לתשומת ליבו, והעובדה שהוא עילוי במשחק רק מוסיפה לכריזמה שלו. אייזיק נעלם לחלוטין בתוך הדמויות שהוא מגלם; הבמה היא המקום היחיד שאליו הוא יכול לברוח. אין דבר שהוא רוצה יותר מאשר להגיע לברודוויי או להוליווד, ולעזוב את הרמוני לנצח. אייזיק מגלם בהצגה את המלט, וכשווילו והוא נפגשים בחזרות, הם מתנגשים שוב ושוב. איש מהם לא מוכן לפתוח את ליבו בפני אף אחד. אבל ההתנגשות מובילה לשבירה, ושבירה מובילה לגילוי סודות כואבים, ועד מהרה ווילו ואייזיק מגלים שמילותיו של שייקספיר משקפות את חייהם. כאשר הם נתלשים זה מזה באכזריות, אף אחד מהם לא יודע איך זה ייגמר - האם בטירוף ובכאב לב? או בהחלמה, אהבה וגילוי של מי הם באמת נועדו להיות.

להבה קטנה נותרה לבדה בחושך, נאחזה בפתיל שלה ושרדה.

בגיל 17 משהו נורא קורה לווילו הולווי וברגע אחד היא הופכת מנערה שמחה, תלמידה מצטיינת וחברותית לכבויה ועצובה, באותה תקופה אביה מקבל קידום בעבודה שמצריך את כולם לעבור מניו יורק לעיירה קטנה בשם הרמוני באינדיאנה.
ווילו לא מאושרת מהמעבר והיא מתחילה ללמוד בתיכון עם חברים חדשים ושם היא גם פוגשת לראשונה את אייזיק פירס שמצטייר בעיניה כבחור קשוח ומרדן.
אייזיק גדל בקרוואן עם אבא שלו השתיין והמכה שהוא גם בעל מגרש לחלקי חילוף ותחנת דלק זניחה, החיים שלו לא פשוטים אבל קרן האור היחידה בחייו היא משחק בהצגות בתיאטרון הקטן של העיירה.
החלום הכי גדול של אייזיק הוא לברוח כמה שיותר רחוק מהרמוני ולהיות שחקן מצליח אבל הוא יודע שלא יוכל לעזוב את אבא שלו הנזקק שתלוי בו ואילו ווילו רק רוצה להיות נערה נורמלית, כמו כולן.
אייזיק מסקרן את ווילו, יש בו משהו מחוספס ועיניים ירוקות שכאילו חודרות לה לתוך הלב והנשמה הפגועה שלה.
ווילו נלקחת תחת חסותה של אנג'י, פעילה חברתית בבית הספר שגם מספרת לה דברים אישיים על אייזיק ועל שאר חברי השכבה ומלמדת אותה שיעור על חברות אמיתית.

כאשר בתיאטרון המקומי מחפשים שחקנים להצגה של המלט, ווילו מחליטה להתמודד על התפקיד לדמות של אופליה למרות שהיא בטוחה שאין לה סיכוי לזכות בו.
היא מקווה להתקרב לאייזיק דרך המשחק ולהפתעתה זוכה בתפקיד המיוחל ומשהו במשחק פותח אצלה חלונות שהיו סגורים הרבה מאד זמן.
החיים השלווים והשקטים בהרמוני מתחילים למצוא חן בעיני ווילו בניגוד לאייזיק שרק משווע לברוח משם כל עוד רוחו בו.
חייו של אייזיק אפופים בטרגדיות וגם בתיאטרון הוא מעדיף לגלם דמויות טרגיות אבל בסופו של דבר הוא מקווה שבמציאות הוא יזכה לסוף טוב ולאושר.
ווילו מתקשה להתמודד עם הטראומה שרודפת אותה והיא מעדיפה להדחיק אותה אבל ככל שהיא מדחיקה, כך היא מרגישה יותר נרדפת.
אייזיק ווילו הגיעו משני עולמות שונים לגמרי, ווילו לעולם לא תחיה במחסור כלכלי כמו אייזיק, היא תלמידה מצטיינת שעדיין מתלבטת לגבי הקולג' בזמן שהכי רחוק שאייזיק יכול לשאוף אליו זה לנהל את מגרש הגרוטאות שנמצא בבעלותו של אבא שלו ועדיין משהו חזק מחבר בין שניהם, לכל אחד מהם יש לב שבור שצריך לעבור איחוי מחדש ולהבה כבויה שחולמת להדלק שוב.

העלילה מסופרת מנקודת מבטה של ווילו ומנקודת מבטו של אייזיק.  "הרמוני" זהו סיפור נעורים על אובדן התמימות ומציאת אהבה במקום הכי לא צפוי.
ווילו ואייזיק הזכירו לי את רומיאו וג'ולייט כאשר הם נלחמים ברגשות שלהם ובהורים שלהם ברקע שלא תומכים בקשר.
אהבתי את הסיפור סביב חייהם של ווילו ואייזיק אבל פחות התחברתי לכל עניין התיאטרון ברקע ולקטעים משייקספיר.
עדיין, מאד נהנתי מהעלילה, הסיפור של ווילו כואב, מטלטל ומקומם והיה עצוב לי לקרוא כיצד היא מתמודדת לבד עם כל מה שעובר עליה. עלילת הספר לא קלה ונוגעת בנושאים מאד קשים אבל גם מראה את כוחה הבלתי מעורער של האהבה. אהבתי מאד את כתיבתה של אמה סקוט, זהו ספרה הראשון שאני קוראת ולבטח לא האחרון.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן