Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
הרגע הנוכחי
תגית:
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2022
מס' עמודים: 240
"זכור שיש לנו שני חיים — השני מתחיל ביום שבו אנו מבינים, שיש לנו רק אחד." ליסה חולמת להיות שחקנית. כדי לממן את לימודי המשחק שלה, היא עובדת בבר במנהטן. ערב אחד היא פוגשת את ארתור קוסטלו, רופא צעיר. החיבור ביניהם מיידי. במבוך העיר שאינה נותנת מנוח, ליסה בוחרת לשים על ארתור את כל הקלפים. אבל ארתור אינו כמו האחרים. עד מהרה הוא חושף לפניה את האמת הנוראה: "מה שקורה לי הוא בלתי נתפס, ובכל זאת מאוד אמיתי..." שנתיים קודם לכן הוא ירש מגדלור מבודד ישן, שבו מרתף חתום ונעול. למרות שנדרש לא לעשות זאת, ארתור פרץ את דלת המרתף ונשאב אל מערבולת שטורפת את חייו. הפגישה שלו עם ליסה משנה הכול ונותנת לו תקווה. מכאן ואילך, לארתור וליסה יש רק אובססיה אחת: לסכל את המלכודת שכפה עליהם האויב האכזרי ביותר - הזמן. גיום מוסו, יליד צרפת, 1974, הוא הסופר המצליח ביותר בצרפת. בנה של ספרנית, שכבר בגיל עשר חלם להפוך לסופר. ספריו תורגמו ל־40 שפות ונמכרו עד כה ב־33 מיליון עותקים. ספריו קולו של המלאך, מחר, סנטרל פארק, הנערה מברוקלין, דירה בפריז והחיים הסודיים של הסופרים ראו אור בהוצאת כנרת־זמורה והיו לרבי־מכר. "מותחן פסיכולוגי מסחרר עם סוף מטלטל... גיום מוסו הוא אמן המתח!"  לה פיגארו "רומן מורכב ביד אמן עד לסופו המפואר."   ל'אקספרס  "רומנטיקה, דרמה ומתח - גיום מוסו מביא עוד יצירה שלו לכלל שלמות!"    פנאק

 

ארתור קוסטלו היה רופא צעיר, ממש כמו אבא שלו. הוא היה רק בן 25, הוא אהב את העבודה שלו, נהנה מהעובדה שהוא פרפר חופשי שאין לו מחוייבויות בחיים, הוא לא היה גבר של אישה אחת.

ביום בהיר אחד, אחרי כמה חודשים טובים שהוא לא ראה את אביו, הוא קופץ לביקר ומציע לו להצטרף אליו לטיול, קצת זמן איכות. הוא מספר לארתור שהחליט לכתוב ירושה והעסק המשפחתי שבבעלותו יעבור לשני אחיו. הוא לא יראה גרוש ממנו, לא מפוליסת הביטוח ולא מהנדל"ן שצבר. מה הוא כן יקבל? הוא יקבל את מגדלור עשרים וארבע הרוחות. אם לא ירצה אותו, לא יקבל ממנו דבר.

אם הוא רוצה את המגדלור הוא צריך לעמוד בשני תנאים. הראשון, אסור לו למכור את הנכס לעולם! עליו להעבירו בירושה לילדיו והשני, יש דלת סתרים במרתף שאסור לו בשום אופן לפתוח אותה.
הוא חותם על ההסכם המשפטי והופך להיות הבעלים הרישמי של המגדלור. כמה דקות אחרי הוא מגלה שבתוכו מסתתר סוד גדול וגורלי שרק הוא יוכל לפתור ולגלות אותו.

לא רק שנודע לו על הסוד החבוי, הוא מגלה גם שאסונות קרו לבעלים הקודמים של המגדלור, למגדלור שהוא בעליו הבלעדיים. אביו מגלה לו כמה סודות משפחתיים קריטיים ופתאום הוא החל להסתכל על דברים בצורה שונה.

טוב, אז כפי שכבר ניחשתם ארתור לא התרחק מהדלת המדוברת וחייו השתנו. הוא היה חי יום שלם עבר כל שנה בחייו למשך 24 השנים הקרובות. בכל פעם התעורר במקום אחר לגמרי, ערום כיום היוולדו לא קשור לכלום. בכל פעם היה צריך להחלץ מסיטואציות הזויות ולהתמודד עם העובדה שאוטוטו הוא נעלם לעוד שנה נוספת .הקללה נדבקה בו, אין דרך להמלט.

"כי אני הוא האיש הנעלם. האיש ללא עתיד. האיש שמבליח. האיש שרעב לחיים אבל לא יכול לקיים הבטחות. האיש שצריך לחיות מהר. האיש שמעניק לכל יום עוצמות של רכבת הרים. האיש שצריך למתוח את הזמן כדי להכפיל את שובל הזכרונות שיותיר בלכתו".

אין מה להוסיף כבר על הנאמר על מוסו. הוא גאון וכל ספר שלו הוא שונה ומיוחד כפי שמוסו יודע ליצור. אהבתי מאוד את הרעיון של הספר גם כשלעיתים נדרשה לי עוד שניה לחבר את הנקודות. הוא סיקרן אותי מאוד, הכתיבה זורמת, קולחת וקיצבית, ספר נהדר.
יש כאלו שלא יתחברו לרעיון המשוגע של הספר, אני כן והרווחתי הנאה של כמה שעות קריאה על הדרך.

אם תתחברו ותזרמו הנאה מובטחת!!

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן