Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
הרגע הנוכחי
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2022
מס' עמודים: 240
"זכור שיש לנו שני חיים — השני מתחיל ביום שבו אנו מבינים, שיש לנו רק אחד." ליסה חולמת להיות שחקנית. כדי לממן את לימודי המשחק שלה, היא עובדת בבר במנהטן. ערב אחד היא פוגשת את ארתור קוסטלו, רופא צעיר. החיבור ביניהם מיידי. במבוך העיר שאינה נותנת מנוח, ליסה בוחרת לשים על ארתור את כל הקלפים. אבל ארתור אינו כמו האחרים. עד מהרה הוא חושף לפניה את האמת הנוראה: "מה שקורה לי הוא בלתי נתפס, ובכל זאת מאוד אמיתי..." שנתיים קודם לכן הוא ירש מגדלור מבודד ישן, שבו מרתף חתום ונעול. למרות שנדרש לא לעשות זאת, ארתור פרץ את דלת המרתף ונשאב אל מערבולת שטורפת את חייו. הפגישה שלו עם ליסה משנה הכול ונותנת לו תקווה. מכאן ואילך, לארתור וליסה יש רק אובססיה אחת: לסכל את המלכודת שכפה עליהם האויב האכזרי ביותר - הזמן. גיום מוסו, יליד צרפת, 1974, הוא הסופר המצליח ביותר בצרפת. בנה של ספרנית, שכבר בגיל עשר חלם להפוך לסופר. ספריו תורגמו ל־40 שפות ונמכרו עד כה ב־33 מיליון עותקים. ספריו קולו של המלאך, מחר, סנטרל פארק, הנערה מברוקלין, דירה בפריז והחיים הסודיים של הסופרים ראו אור בהוצאת כנרת־זמורה והיו לרבי־מכר. "מותחן פסיכולוגי מסחרר עם סוף מטלטל... גיום מוסו הוא אמן המתח!"  לה פיגארו "רומן מורכב ביד אמן עד לסופו המפואר."   ל'אקספרס  "רומנטיקה, דרמה ומתח - גיום מוסו מביא עוד יצירה שלו לכלל שלמות!"    פנאק

אני אוהבת את הכתיבה של גיום מוסו. אוהבת את הרעיונות שלו. בספר הזה הרגשתי כמו בתוכניות הילדים בטלוויזיה. דברים מוזרים מתרחשים, דברים פתאום מסתדרים, כח המחשבה, כח החיים, הפלא ופלא.

ארתור קוסטלו, רופא צעיר, שלא מחובר למשפחתו, זוכה ביום הולדתו לביקור מיוחד מאביו. אביו חולה סרטן, לא נשאר לו זמן רב. הוא מודיע לו שהוא מנשל אותו מהירושה ומוריש לו רק דבר אחד. את מגדלור 24 הרוחות. על מנת שהוא אכן יקבל את המגדלור הוא צריך להתחייב לשני תנאים. אחד לא למכור את המגדלור לעולם ושנית לא לפתוח את דלת הברזל במרתף.

כבר נאמר שהסקרנות הרגה את החתול. במקרה הזה היא הוציאה אותו למסע ארוך וכואב. ארתור לא התאפק ופתח את הדלת ויצא למסע בזמן.

"אנחנו חיים פעמיים והחיים השניים מתחילים כשאנחנו מבינים שחיים רק פעם אחת"

ארתור נכנס למבוך בין שנים ועולמות. סבו של ארתור, סליבן, היה במבוך הזה לפניו. 24 שנים חולפות ביעף. מכל שנה הוא חווה יום אחד בלבד של 24 שעות. כמעט.

כאשר הוא מבין את מצבו בעזרת סבו, הוא מנסה לחיות את אותו היום בצורה המיטבית ביותר. לא משימה כ"כ פשוטה.

לאורך כל אותם השנים, באותם ימים בודדים, הוא מוצא אהבה, מקים משפחה וחי בחוסר ידיעה. מה יקרה כשיעברו 24 השנים האלו? 

באיזה עולם הוא? אמיתי או בדוי?

גיום מוסו הצליח לבלבל אותי. קראתי את הסוף פעמיים כדי להבין את המהלך הסופי שמנחית אותנו למציאות האמיתית.

"כתיבה היא משהו אחר…. בראש ובראשונה היא מעשה של דמיון. לחיות חיים אחרים, ליצור יקומים, דמויות, עולמות דמיוניים. לעבוד על מילים, ללטש משפט, לאתר את הקצב, הנשימה, המוזיקה. כתיבה לא נועדה לרפא. הכתיבה מכאיבה, צורבת, אובססיבית."

מזמינה אתכם לצאת למסע הזה עם גיום מוסו וארתור קוסטלו ומאחלת לכם תמיד לחיות את הרגע בו אתם נמצאים.

קריאה מהנה!

 

אורנה שפי

אורנה, אוהבת ספרים ובישולים ומערבבת הכל יחד עם שירים טובים.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן