Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
הקרוסלה האבודה מפרובנס
שאטו קלמן שוכן בין שדות הלבנדר הריחניים ואתרי התיירות המרהיבים של פרובנס. בעבר היה השאטו אחוזה מכובדת ושוקקת חיים, אך כעת כל שנותר בו הוא בעליו הזקן והנרגן וסודות שנקברו ונשכחו זה מכבר. קיידי דרייק היא צלמת מבטיחה עם עבר סוער. הצעה לא צפויה לצלם קרוסלות בפריז מובילה אותה לעיר האורות הרומנטית, ומשם לשאטו המוזנח בחבל פרובנס ולקרוסלה עתיקה אך מפורקת שנמצאת בשטחו. האם היא תצליח להחזיר את הקרוסלה להדרה המקורי, למצוא אהבה ותחושת שייכות ולאחד משפחה שסועה? הקרוסלה האבודה מפרובנס לוקח את הקוראים למסע מרגש ומלא יופי שנע בין זמנים ויבשות. ג'ולייט בלקוול היא אמנית וסופרת, שרבים מספריה כיכבו ברשימת רבי-המכר של הניו יורק טיימס. היא מתגוררת בצפון קליפורניה, אבל מבלה חלק ניכר מזמנה באירופה ובאמריקה הלטינית. הקרוסלה האבודה מפרובנס הוא ספרה הראשון הרואה אור בעברית.

קיידי היא צלמת רווקה, יתומה, עם עבר קשה. בילדותה חיה בבתי יתומים בתקווה שמישהו יאמץ אותה עד שלבסוף אישה מבוגרת בעלת חנות עתיקות בשם מקסין לקחה עליה חסות. העלילה מתחילה לא הרבה אחרי מותה של מקסין וגם אחרי שקיידי עוברת הפלה. כלומר, היא שבורה ומוטטת נפשית. לקיידי יש ארנב מעץ בשם גאס שהיה חלק מקרוסלה ואותו היא קיבלה במתנה ממקסין. בנוסף, היא מגלה בבטן הארנב תמונה של אישה, מכתב שנראה כמו מכתב אהבה וורד מגולף מעץ. לאחר הגילוי משכנעת אותה חברתה לנסוע לצרפת להתחקות אחר עברו של ארנב העץ ולצלם תמונות של קרוסלות צרפתיות לטובת ספר. קיידי העצובה וחסרת הכיוון בחיים נאלצת להסכים ולצאת למסע המסתורי.

במקביל העלילה מתרחשת גם בשנת 1900 ועוסקת במאל, צעירה שעובדת כשולייה אצל אמן גילוף שגם בונה קרוסלות. מאל היא בחורה שאפתנית שחולמת להיות אמנית גדולה. היא מצליחה לפרוץ גבולות ולעסוק במקצוע שהיא כה אוהבת. היא אפילו מגיעה לשאטו קלמן על מנת להיות חלק מהעובדים הבונים את הקרוסלה שהזמינו בעלי האחוזה.

עלילה נוספת שמתרחשת בספר היא זו של פבריס קלמן, בעל האחוזה הנוכחי. העלילה שלו מתרחשת במלחמת העולם השנייה ועוסקת בו כנער שעבד בשרות הרזיסטאנס.

כיצד כל העלילות מתחברות? איך הם מתקשרות לקיידי ולארנב שלה? והאם קיידי תחייך ותמצא סוף סוף מקום שהיא שייכת אליו ואהבה? תקראו ותגלו.

דעתי על הספר:

"הקרוסלה האבודה מפרובנס" הוא ספר מקסים עם דמויות חמודות. בהתחלה היה לי קצת קשה לקפוץ מעלילה לעלילה, מתקופה לתקופה, אבל בהמשך הכל התחבר בצורה הרמונית וטובה. ישנם גם ריבוי דמויות – אנשי הכפר שרובן שייכים לאותה משפחה – ולקח לי זמן לחבר ביניהם ובקשר המשפחתי. לא היה מזיק אם הסופרת הייתה מוסיפה אילן יוחסין מצויר בסוף הספר.

אהבתי את דמותה של קיידי. היא חמודה וסקרנית, חדה מאוד וכנה. היא נותנת דרור לפה שלה, מה שנקרא. היא לא מרחמת על עצמה ולעיתים אף קשוחה מדי עם עצמה. כמו כן אהבתי גם את דמותה של מאל והיה לי חבל שלא הרחיבו עליה יותר.

חלקים קטנים מהעלילה נראו לי מיותרים (בעיקר בעלילה של פבריס). כמו כן, העלילה לפעמים הייתה איטית מדי אבל תיאורי השאטו המרהיב פיצו על זה.

אז כן, הספר בהחלט עשה לי חשק לנסוע לשאטו צרפתי, לנוח ולקרוא שם ספר. מי רוצה להצטרף?

ביו רחל

תולעת ספרים ואמא לשתי בנות שמעבירה להן את אהבתה לקריאה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן