Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
הקקטוסית
קטגוריה:
תגית:
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2021
מס' עמודים: 400
סוזן גרין אוהבת את חייה מסודרים ומתוכננים להפליא. יש לה דירה מושלמת לאדם יחיד, עבודה שהולמת את אהבתה להיגיון קר ו"הסכם בין-אישי" עם גבר שמספק לה בילויים תרבותיים וגם הנאות אינטימיות יותר. אבל כשסוזן מתמודדת עם מותה הפתאומי של אמה ועם העובדה הבלתי מתוכננת שהיא עצמה עומדת להפוך לאֵם, מתגשם החשש הגדול ביותר שלה – היא מאבדת שליטה. ואז מגיע רוב, החבר המפוקפק אבל טוב הלב של אחיה המעצבן. ככל שתאריך הלידה המשוער של סוזן הולך ומתקרב ועולמה מוסיף להתפרק, היא מוצאת ברוב בעל ברית מפתיע. אולי יש לה סיכוי למצוא אהבה וללמוד לאהוב את עצמה, אם רק תלמד איך להרפות ולהשתחרר מעט. הקקטוסית הוא רומן ביכורים נפלא שהפך לרב מכר ענקי, תורגם ליותר מ-25 שפות ויעובד בקרוב לסרט טלוויזיה ב"נטפליקס" בכיכובה של ריס וית'רספון. שרה הייווד היא עורכת דין ילידת ברמינגהם. כיום גרה בליברפול עם בעלה ושני בניהם. "סוזן היא גיבורה קוצנית אך מקסימה. היא גרמה לי לצחוק בקול ולהתרגש עד דמעות." – ריס וית'רספון   "מקורי, מקסים ואמין לחלוטין" – גרהם סימסיון, מחבר "פרויקט רוזי" "סיפור נפלא ושובה לב על אישה שזונחת חיי בדידות מסודרים לטובת חיים רועשים ומלאי אהבה" – בוקליסט "מצחיק ומחמם לב. רומן שגורם הנאה רבה ובמרכזו דמותה הנהדרת של סוזן" – פבלישרס ויקלי

סוזן היתה עורכת דין, רווקה ולה משרה ממשלתית קבועה ויציבה. היא היא לא התחברה בקלות לאנשים ולא היתה חברה ברשתות החברתיות השונות כמו רוב האנשים, היא אהבה לעשות כל דבר בדרך שלה.

היא גרה בלונדון והיו לה חיים עצמאיים ושלמים. היתה לה משרה טובה, בית משלה אך היא חיה לבדה. מערכות היחסים שהיו לה לא עלו יפה, אימה היתה גרה מחוץ לעיר ואת אחיה לא יכלה לסבול גם לא דקה.
כשאחיה התקשר אליה וסיפר לה שאימם מתה בבית משבץ, החיים שלה השתנו.
היא מקבלת את הצוואה ומגלה שאחיה הלא יוצלח יכול להמשיך לגור בבית של אמא שלה כמה זמן שירצה, היא דווקא בנתה על חצי מהבית…

לא מספיק שאחיה השתלט על הבית של אימה המנוחה, יש אצלו גם חבר טוב של אחיה אד שלא היה לו איפה לגור וגם הוא התמקם בבית המנוחה. זה הטריד את סוזן מאחר ועכשיו, יותר מתמיד היא היתה זקוקה לכסף מאחר והיא היתה במצב לא רגיל…

לפני כמה שנים סוזן ענתה למודעה בעיתון במדור הפנויים פנויות וכך נוצר הקשר עם ריצ'רד. הוא היה גבר אלגנטי ושרמנטי שחיפש בת זוג ייצוגית לבילויים משותפים ללא כל מחוייבות. הסידור התאים לשניהם והם העבירו כמה שנים טובות יחד. סוזן סיימה את הקשר ללא הסבר מצידה כשגילתה שבחילות הבוקר שלה הן בעקבות הריון לא מתוכנן מריצ'רד. היא לא תכננה להיות אמא בגיל 45 , לא חשבה אפילו לכיוון אבל הבוטן בבטן היה מצב מוגמר. עכשיו יותר מתמיד היא היתה זקוקה לכסף של אמה המנוחה.

איך תתפתח המלחמה על הירושה? האם בסופו של דבר סוזן תשאר בודדה כשתלד?

היא התחילה את ההריון לבד מבלי אף אחד שיתמוך בה, מבלי אוזן קשבת או מישהו להתקשר אליו בעת צרה ומסיימת את ההריון עם מעטפת תמיכה מסביבה.
לא סתם קראו לספר הקקטוסית. סוזן היתה מחוספסת וקוצנית כמו הקקטוסים שאהבה לגדל. לא אהבה שמתקרבים אליה, התרגלה לחיות בבדידותה, היא היתה בחורה קשוחה ועצמאית.
נהנתי לקרוא על התהליך שהיא עברה עם התקדמות ההריון עד לסופו. אהבתי את הדמות המעניינת שלה ובעיקר את השנינות.

ספר חמוד, קליל וזורם שקראתי בשלוק אחד. אהבתי את הכתיבה, נהנתי מהדמות של הגיבורה אם כי הייתי רוצה לקרוא ולהכיר יותר את שאר הדמויות. העלילה זרמה אך לפעמים לאט מידי לטעמי ואם היו משלבים קצת "אקשן", אני חושבת שזה היה מוסיף לספר.
בסך הכל נהנתי ואני לגמרי פה להמליץ!

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן