Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
הקקטוסית
קטגוריה:
תגית:
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2021
מס' עמודים: 398
סוזן גרין אוהבת את חייה מסודרים ומתוכננים להפליא. יש לה דירה מושלמת לאדם יחיד, עבודה שהולמת את אהבתה להיגיון קר ו"הסכם בין-אישי" עם גבר שמספק לה בילויים תרבותיים וגם הנאות אינטימיות יותר. אבל כשסוזן מתמודדת עם מותה הפתאומי של אמה ועם העובדה הבלתי מתוכננת שהיא עצמה עומדת להפוך לאֵם, מתגשם החשש הגדול ביותר שלה – היא מאבדת שליטה. ואז מגיע רוב, החבר המפוקפק אבל טוב הלב של אחיה המעצבן. ככל שתאריך הלידה המשוער של סוזן הולך ומתקרב ועולמה מוסיף להתפרק, היא מוצאת ברוב בעל ברית מפתיע. אולי יש לה סיכוי למצוא אהבה וללמוד לאהוב את עצמה, אם רק תלמד איך להרפות ולהשתחרר מעט. הקקטוסית הוא רומן ביכורים נפלא שהפך לרב מכר ענקי, תורגם ליותר מ-25 שפות ויעובד בקרוב לסרט טלוויזיה ב"נטפליקס" בכיכובה של ריס וית'רספון. שרה הייווד היא עורכת דין ילידת ברמינגהם. כיום גרה בליברפול עם בעלה ושני בניהם.

הקקטוסית

מה היית עושה לו היית מגלה יום בהיר אחד כי אמך מורישה את בית ילדותך לאחיך ולך לא מותירה ממנו?

סוזן , רווקה בת ארבעים וחמש חיה בעולמה הצר ללא התחברות לאנשים סביבה. עצמאית במלוא מובן המילה. עובדת במשרה מסודרת ושומרת בקנאות על פרטיותה. סולדת ממגע פיזי . מגדלת קקטוסים על שולחן כתיבתה ומטפחת אותם. אוהבת לעשות כל דבר בדרכה שלה. חייבת להיות בשליטה מתמדת.  מתגוררת בלונדון. אמה התגוררה בגפה מחוץ ללונדון. קבלה פעמיים שבץ מוחי וכעת היא מקבלת שיחת טלפון מאחיה היחיד אד כי אימם נפטרה. מה שלא ידעה עת הגיעה לבית ילדותה ,כי בבית שוכן כבר חברו הטוב של אחיה רוב. למורת רוחה נערכת ההלוויה שלא כפי שדמיינה ובוודאי ארוחת הקבורה אשר התנהלה בפאב- אותה ארגן באופן בלתי מתחשב אחיה אשר היה מכור לטיפה המרה, כמו אביהם.  סוזן השתדלה להתרחק מהנוכחים שכללו את דודתה הצבעונית סלביה ובנות דודותיה הבלתי נסבלות אך ללא הואיל.

כשחזרה לביתה היא מגלה כי נכתבה צוואה ובה מורישה האם את הבית לאחיה. היא יוצאת למסע של התקפה על הרכוש. זה אינו המסע היחיד אליו יוצאת בכל רמ"ח איבריה. היא מנהלת מערכת יחסים של נוחות עם ריצ'ארד , גבר נאה שחיפש בת לוויה לאירועים. באופן לא מתוכנן היא נכנסת להריון ממנו . גילה המאוחר היווה חשבון נפש עמוק עם עצמה ולבסוף היא מחליטה לגדל את ילדתה לבד אך זקוקה לאמצעים. זו הסיבה שאינה מרפה במסע נגד אחיה והעו"ד שהיה אמון על צוואת האם. היחידה שחודרת אל ליבה שלא כמתוכנן היא שכנתה קייט. אם לשני ילדים ובעל בוגד. אט אט היא נפתחת לשיחות פרטיות אשר לא קשורות בענייני עבודה . קייט יוצרת סדקים בנפשה של סוזן. האם היא היחידה?

האם הסדקים הללו יסדקו חומות אחרות? ללא ספק מסע אישי ועוצמתי הותיר בסוזן שובל של רגשות חדשים עד לקבלת החלטות הרות גורל שהשפיעו על חייה האישיים. סוזן היא דמות חזקה ודומיננטית אך האם ההורמונים הנשיים ישנו לא רק את גופה ? עלילה חדה.

הספר נקרא בנשימה אחת. העלילה זורמת ומרגשת בסופה.

רחל רוזיליו

אמא לשבעה וסבתא לעשרה (בנתיים..) ספרים זה נשמה - אהבה שאינה תלויה בדבר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן