Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
הקקטוסית
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2021
מס' עמודים: 400
סוזן גרין אוהבת את חייה מסודרים ומתוכננים להפליא. יש לה דירה מושלמת לאדם יחיד, עבודה שהולמת את אהבתה להיגיון קר ו"הסכם בין-אישי" עם גבר שמספק לה בילויים תרבותיים וגם הנאות אינטימיות יותר. אבל כשסוזן מתמודדת עם מותה הפתאומי של אמה ועם העובדה הבלתי מתוכננת שהיא עצמה עומדת להפוך לאֵם, מתגשם החשש הגדול ביותר שלה – היא מאבדת שליטה. ואז מגיע רוב, החבר המפוקפק אבל טוב הלב של אחיה המעצבן. ככל שתאריך הלידה המשוער של סוזן הולך ומתקרב ועולמה מוסיף להתפרק, היא מוצאת ברוב בעל ברית מפתיע. אולי יש לה סיכוי למצוא אהבה וללמוד לאהוב את עצמה, אם רק תלמד איך להרפות ולהשתחרר מעט. הקקטוסית הוא רומן ביכורים נפלא שהפך לרב מכר ענקי, תורגם ליותר מ-25 שפות ויעובד בקרוב לסרט טלוויזיה ב"נטפליקס" בכיכובה של ריס וית'רספון. שרה הייווד היא עורכת דין ילידת ברמינגהם. כיום גרה בליברפול עם בעלה ושני בניהם. "סוזן היא גיבורה קוצנית אך מקסימה. היא גרמה לי לצחוק בקול ולהתרגש עד דמעות." – ריס וית'רספון   "מקורי, מקסים ואמין לחלוטין" – גרהם סימסיון, מחבר "פרויקט רוזי" "סיפור נפלא ושובה לב על אישה שזונחת חיי בדידות מסודרים לטובת חיים רועשים ומלאי אהבה" – בוקליסט "מצחיק ומחמם לב. רומן שגורם הנאה רבה ובמרכזו דמותה הנהדרת של סוזן" – פבלישרס ויקלי

"הקקטוסית" עוסק בחייה של סוזן בת ה-45. היא אישה מאוד נוקשה, עוקצנית, יבשה, מאורגנת, יסודית, כזו שיודעת היטב מה היא רוצה ושלא מבזבזת את זמנה לריק. הכל אצלה מחושב עד לפרט הכי קטן. היא רווקה שגרה בדירה בלונדון ועובדת בעבודה מסודרת כבר המון זמן. החיים שלה – אחרי הרבה זמן שהיו סטטיים – מקבלים תפנית. היא נכנסת להריון מגבר איתו ניהלה מערכת יחסים פעם בשבוע ואמה היקרה נפטרת ומותירה צוואה שלא מקובלת על סוזן.

בצוואתה מורישה האם את ביתה באופן בלעדי לאדוארד, אחיה הסורר של סוזן. אם יום אחד הוא יחליט למכור את הבית אזי הרווחים יתחלקו שווה בשווה בינו לאחותו הבכורה. סוזן לא מוכנה לקבל את הצוואה ויוצאת למאבק משפטי כנגדה.

במהלך חודשי ההיריון היא נעזרת בשכנתה קייט שהיא אם חד הורית ל-2 פעוטות וברוב, חבר של אחיה. לראשונה היא מקיפה את עצמה באנשים שממש לא תואמים את שגרת חייה ושהם בעלי אופי שוני ומנוגד לשלה.

דעתי על הספר:

היו לי המון ציפיות מהספר הזה. הכריכה שלו כבשה אותי מהתחלה וגם מהתוכן האחורי הוא נשמע מעניין. הייתי בטוחה שמדובר בספר קומי נפלא שיעביר לי את הזמן בין האזעקות. אולם, לצערי, לא כך היה.

"הקקטוסית" הוא מעניין וחביב אבל לא קומי כמו שהוא מצטייר להיות. הוא מכיל סיפור מרתק ואישה חזקה וחדה אך גם קצת מעצבנת לעיתים. כל החישובים שהיא עושה והירידה לפרטים וגם אופייה הנוקשה הקשו עליי להתחבר אליה.

אהבתי את האופן שבו תיארה הסופרת את היחסים בין סוזן לאחיה ובכלל את משפחתה. היא הצליחה לתאר באופן לא קלישאתי משפחה לא מתפקדת. היא נצמדה לעובדות ולאירועים שקרו, ופחות לתיאורי רגשות סוחטי דמעות. כשקראתי על ילדותה של סוזן, הבנתי מדוע היא כזו וזה גרם לי לאהדה ולסימפטיה כלפיה. גם אהבתי את הסוף של הספר שבעיניי לגמרי הציל אותו.

"הקקטוסית" לא מתאים לכל אחד, אבל למי שכן הוא ייהנה ממנו מאוד.

ביו רחל

תולעת ספרים ואמא לשתי בנות שמעבירה להן את אהבתה לקריאה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן