Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
הקומה האלף
תגיות: ,
סוגות: ,
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2018
מס' עמודים: 383
העיר ניו–יורק כפי שלא ראיתם אותה מעודכם. בניין של אלף קומות מתנשא עד השמיים. מראה זוהר של העתיד שבו הכול אפשרי, אם אתה באמת רוצה. ברוכים הבאים למנהטן, 2118. מאה שנה בעתיד. ניו–יורק היא עיר של חידושים וחלומות. כל אחד בה רוצה משהו, ולכל אחד יש משהו להפסיד. החיצוניות המושלמת של לידה קול מסתירה התמכרות סודית לסם שלא הייתה צריכה להתנסות בו, ולנער שלא הייתה צריכה לגעת בו. חייה החופשיים והיפים של אריס דוד-רדסון מתרסקים כשבגידה נוראית וכואבת קורעת את משפחתה לגזרים. עבודתה של ריילין מאיירס באחת הקומות הגבוהות ביותר, מכניסה אותה לעולם ולרומן שלא חלמה אפילו שיכולים להיות אפשריים, אך האם חייה החדשים יכריחו אותה לוותר על חייה הקודמים? ואט בקרדי הוא גאון טכנולוגי שמסתיר סוד: הוא יודע הכול על כולם. אבל כשהוא מתבקש לרגל עבור נערה מהקומות הגבוהות, הוא מוצא עצמו בסבך של שקרים איומים. ומעל, בקומה האלף, ניצבת אייברי פולר, הנערה שהונדסה גנטית להיות מושלמת. הנערה שנראה שיש לה הכול בחיים. אולם דווקא היא מתייסרת בגלל הדבר שלעולם לא תוכל לקבל. בין קדמה מרתקת לזוהר ההייטק, חמישה צעירים נאבקים למצוא את מקומם ברומו של עולם. ועם זאת, כשנמצאים גבוה כל כך אין לאן לעלות יותר, והנפילה היא בלתי נמנעת. קת'רין מק'גי גרה ביוסטון טקסס. היא למדה ספרות אנגלית וספרות צרפתית באוניברסיטת פרינסטון, ובעלת תואר שני מאוניברסיטת סטנפורד. בשנים שבהן גרה בניו–יורק, בדירה בקומה השנייה, החלה לחלום על גורדי שחקים. שם גם התחילה לכתוב.

איש אינו באמת מכיר את האחר מפני שכולם מסתירים משהו גדול.

בבניין גבוה בעל אלף קומות מתגוררים דיירים בעלי מעמדות שונות ובראש המגדל עומדת נערה אחת יפייפיה שחייה המושלמים עומדים להתנפץ לאלף רסיסים.
השנה היא שנת 2118 ועלילת הספר מתמקדת בבניין בעל אלף קומות בעיר ניו יורק שנקרא: "המגדל".
המגדל הוא כמו עיר שלמה שכוללת רחובות, שדרות, אזורי מסחר ופארקים ירוקים וכדי להגיע ממקום למקום הדיירים משתמשים ברחפנים, כי בשנת 2118 רחפנים זה in ומכוניות זה out.

בקומה האלף של הבניין מתגוררת אייברי פולר בת ה 17 עם הוריה ואחיה המאומץ אטלס. אייברי לא נולדה כדרך הטבע אלא נוצרה במעבדה והיא יצירת מופת שמכילה בתוכה את הטוב ביותר מהגנטיקה של הוריה.
אייברי היא הנסיכה שכל הבנות רוצות להיות כמוה וכל הבנים רוצים להיות איתה, היא מציגה מראה מושלמת מבחוץ אבל מבפנים הנפש שלה שבורה ורחוקה מלהיות שלמה.
אייברי בטוחה שהיא חברה טובה אבל היא כל כך מרוכזת בעצמה ובדרמות שלה עד שהיא לא באמת רואה מה עובר על האנשים שחיים סביבה.
בקומה ה- 962 מתגוררת לינדה קול (המכונה לידה), לידה היא חברתה הטובה ביותר של אייברי עוד מילדות אבל יש סודות כמוסים שאפילו חברות טובות כמוהן לא משתפות אחת עם השנייה והסודות האלה עלולים להביא לחורבן והרס עמוק. לידה הגיעה עם הוריה למגדל לאחר שגדלה בפרוורים והיא תמיד הרגישה אאוטייסדרית יחסית לבנות האחרות.
לפני מספר חודשים היא עברה משבר קשה שהוביל אותה למכון גמילה מסמים אבל את המידע הזה אפילו אייברי לא יודעת.

בקומה ה- 985 מתגוררת עם הוריה אריס דוד-ראדסון בת ה-18. אריס באה ממשפחה עשירה והיא תמיד היתה מפונקת וקיבלה מהוריה כל מה שנפשה רק חשקה בו.
אריס היא חברתה הטובה של אייברי והן מבלות יחד במסיבות ואירועים חברתיים אבל כשיום אחד משבר פוקד את משפחתה היא מתכנסת בתוך עצמה ומבינה עד כמה הכל סביבה הוא זיוף אחד גדול.
בקומה ה- 32 מתגוררת ריילין מאיירס, נערה שמגדלת לבד את אחותה קאריסה לאחר שאמם נפטרה והיא מנסה לפרנס את שתיהן, לא בהצלחה מרובה והיא מעדיפה לברוח לסמים.
ריילין מתערבבת ממש במקרה בתוך עולמם של היפים והעשירים ומסתבכת בפרשיות לא צפויות שגורמות גם לה לשמור סודות מסוכנים שעלולים לסבך אותה.
בקומה ה- 240 מתגורר ואטזאן בקרדי (המכונה ואט). ואט הוא בחור גאון שעבד על בניית מחשבי קוואנטום והוא בנה קוואנט שנמצא בראשו שנקרא: נדיה ואותה נדיה היא העוזרת האישית שלו.
נדיה שתולה בתוך ראשו של ואט והיא מספקת לו נתונים על כל דבר ואדם, היא מומחית בפיצוח קודים וסיסמאות ובזכותה הוא מתפרנס בכך שהוא מספק שירותי מידע ללקוחות (הגדרה עדינה למילה: האקר).
כל אחת מהדמויות מסתירה סוד אפל וכולם קשורים לכולם, ברגע שאחד יפול, כל השאר יפלו אחריו כמו מגדל דומינו, אבל איך כל זה עומד להסתיים?

העלילה נעה בין חמשת הדמויות המרכזיות. היו לי קצת חששות מהספר הזה כי ספר נוער עתידני הוא פחות כוס התה שלי ולהפתעתי מצאתי את עצמי נסחפת אחרי העלילה ומסוקרנת להמשיך ולקרוא אודות הדמויות המורכבות בסיפור.
אני מודה שקצת איבדתי את עצמי בתוך כל הטכנולוגיה החדשנית בספר, היו שם רחפנים, בוטים (רובוטים משרתים), פליקר (תחליף לווטסאפ), דמויות הולוגרפיות (הלוגרמה), עדשות עיניים (תחליף לפלאפון כי כל המידע נמצא בראש) ובמהלך הקריאה דמיינתי בראשי כל סרט בדיוני שאי פעם צפיתי בו.
כשמנקים את כל השפע העתידני הזה מקבלים ספר על חברויות שיעמדו במבחן, קנאה, מעמדות, סודות ושקרים והמחיר הכבד שצריך לשלם כדי להסתיר אותם ויותר מהכל: כמיהה לזמנים פשוטים יותר.
הספר הזה הוא הראשון מתוך טרילוגיה ואני מקווה שההוצאה תתרגם לנו גם את הספרים הבאים בסדרה.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן