Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
הקבר בהרים
תגיות: ,
סוגות: ,
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 492
שישה שלדים מתגלים על ההר. עדות דוממת לפשע נורא שהתרחש לפני שנים. סבסטיאן ברגמן אמור לגלות מי הם, מי הרוצח ומה המניע, אבל החקירה היא גם הרבה יותר מזה: תירוץ לברוח ממערכת יחסים כפויה, דרך לחזור לעבוד עם הצוות במחלק הרצח, והזדמנות להתקרב לבתו לפני שיהיה מאוחר מדי. אבל כשהחקירה מתקדמת והראיות מתגבשות, סבסטיאן מבין שהוא ייאלץ להיות מעורב הרבה יותר מכפי שתיכנן. חייו האישיים, הפגומים והשבורים, הם שעומדים בינו לבין פתרון התעלומה. הקבר בהרים, הרומן השלישי בסדרת עלילותיו של סבסטיאן ברגמן וספר המשך לסודות אפלים ולהאיש שצפה בנשים, כבש את רשימות רבי המכר בארצות רבות. זכויות התרגום של הסדרה נמכרו בשלושים וארבע מדינות, והיא עובדה לסדרת טלוויזיה מצליחה

אם יש משהו שאני ממש אוהבת זה מותחנים שוודיים. סדרת הטלוויזיה "הגשר" היא אחת הסדרות האהובות עלי ביותר וכשראיתי שתורגמו ספרים מאת יוצרי הסדרה כמובן שרצתי לבדוק הכצעקתה.
לספר הראשון בסדרה ששמו "סודות אפלים" לא התחברתי, את הספר השני "האיש שצפה בנשים" לא קראתי אבל הספר השלישי פשוט ריתק אותי לכיסא ולא נרגעתי עד שלא סיימתי אותו.

הספר "הקבר בהרים" מתאר חקירה חדשה שבראשה עומד הפסיכולוג והפרופיילר הפלילי ביחידת ריקסמורד – סבסטיאן ברגמן.  בספר הקודם סבסטיאן רדף אחרי רוצח סדרתי ובמהלך המרדף הוא נדקר על ידו אך ניצל.
סבסטיאן נמצא רק שנתיים בצוות החקירות של ריקסמונד שהיא יחידת חקירות הרצח הלאומי בשטוקהולם והנוכחות שלו גרמה עד כה להרבה מתח בין חברי הצוות, הוא יהיר, רודף נשים, אגואיסט ולא מתעניין בסביבתו, הוא מקור לחוסר שקט תמידי וכאשר חקירת רצח חדשה עומדת בפתח, פקד היחידה טורקל הגלונד מתחבט עם עצמו האם כדאי לצרף את סבסטיאן לצוות החקירה.
החקירה הפעם מתמקדת בשש גופות הקבורות בקבר אחים שנמצא על הר במקום שנקרא ימטלנד. סביר להניח שמדובר ברוצח סדרתי ורוצחים סדרתיים הם נושא שרק סבסטיאן מספיק בקיא בו.
הצוות כולל את אורסולה, מומחית לזיהוי פלילי שעוברת טלטלה בחיי הנישואין שלה ועל הדרך מנהלת רומן עם טורקל, וניה – חוקרת משטרה שמועמדת להתקבל לאפ בי איי והיא גם בתו מחוץ לנישואין של סבסטיאן רק שהיא לא יודעת את זה, בילי-חוקר משטרה ושותף צמוד של וניה ויניפר – חוקרת צעירה ושאפתנית שאמורה להחליף את וניה ומתקשה להסתיר את התרגשותה להיות חלק מתיק הרצח הראשון שלה.
הצוות מגיע לימטלנד כדי לבדוק את השטח ולאחר בדיקה נרחבת, אורסולה מכריזה על הממצאים לגבי הגופות: שניים מהם גברים, שתי נשים ושני ילדים.
החקירה משתרכת לאיטה כי הרמזים מעטים והצוות נאחז בכל קצה חוט כדי לפתור את הפרשה הסבוכה.
בנוסף לחקירה, כל אחד מאנשי הצוות טרוד בבעיותיו האישיות וכל אחד מסתיר משהו אפל מעברו. סבסטיאן טרוד כשהוא מגלה שווניה מועמדת לעזוב לארה"ב ולעבוד עבור האפ בי איי ובמקביל הוא מנסה לסלק מעליו את אלינור, סטוקרית שהוא הצליח להציל בחקירה הקודמת שלו ומאז היא התבייתה עליו ולא מוכנה להרפות עד שהוא יהיה בבעלותה.

מי הם ששת הגופות שנמצאו בהרים והאם יצליח כל אחד מאנשי הצוות לפתור את הבעיות האישיות שלו?

התחלת הספר קצת הוציאה אותי מהריכוז, בכל פרק יש סיפור המתאר דמות אחרת אבל עם התקדמות העלילה הדמויות מתחילות להתאחד לסיפור מרכזי אחד שאי אפשר להתנתק ממנו.
העלילה נעה בין פרשת הרצח בהרים לבין חייהם האישיים של צוות החקירה.
דמותו של סבסטיאן הזכירה לי מאד את סאגה נורין, השוטרת בסדרה "הגשר". כמו סאגה גם סבסטיאן סובל מנכות רגשית אבל עם זאת הוא בעל אבחנה דקה לדברים, מדוייק, ציני, בעל שליטה עצמית ומאד ישיר כשהוא צריך להביע את דעתו או כמו שאומרים: ללא פילטרים.
הספר הסתיים עם תחושה שיש עוד הרבה דברים לא סגורים לגבי אנשי הצוות ואני מחכה בקוצר רוח שיתרגמו את ספרי ההמשך – מומלץ בחום לכולם ובמיוחד לאוהבי המותחנים הסקנדינביים.

קריאה מהנה.


ניתן גם להאזין לביקורת שמע על הספר 

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן