Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
הצעקה האחרונה
תגית:
סופר/ת:
סוגות: ,
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 272
כשהיחצן של המדינה שוכר את שירותיו של עודד חפר, "החופרת", כדי לחקור מה גרם לכוכבת נוער בת חמש־עשרה לשקוע בדיכאון הרסני, עודד מרגיש שעתידו מובטח. אך החקירה, שמניעה את עודד לבלוש אחר סדרת היעלמויות בערי גוש דן, תאלץ אותו לבחור בין בגידה בעצמו להתאבדות מקצועית. בחקירה שתביא לשיא את יכולות הזיקית הווירטואוזיות שלו נפגש חפר עם מעמדות המנהלים את חייהם כמסיבה נוצצת. חמוש בשריון של חוצפה ואירוניה, הוא יורד למדוריה הסמויים של המסיבה הזאת וחושף דיוקן של חברה מקוטבת ומשפחה במשבר, שניסיונן להתעלם ממחירה הכבד של ההצלחה דוחק אותן אל סף קריסה. "הצעקה האחרונה" הוא ספר מבריק, שמבקיע את מסך הברק ומגלה מה הוא מסתיר מן העין. בד בבד, הוא גם סיפורו של בלש המתחקה אחר עקבותיו שלו: בתהליך מסעיר של התבגרות מאוחרת, עודד חפר פוגש את אהוביו כפי שלא פגש אותם מעולם, ומתקרב לפענוח התעלומה הגדולה של זהותו וחייו. "הצעקה האחרונה" הוא הספר השלישי בסדרת הבלש המצליחה של יונתן שגיב. לפניו ראו אור 'אין סודות בחברה' ו'דברים שהשתיקה יפה להם'.

מתברר שהיכולת שלי להשלות את עצמי רק השתכללה מאז התיכון. עודד חפר חקירות פרטיות בע"מ מציגים: שלושים ושש שנים של אילוז' דלוז'.

כשגיליתי שיצא ספר חדש לסופר יונתן שגיב והספר הוא המשך לספריו הקודמים: "אין סודות בחברה" ו"דברים שהשתיקה יפה להם", לא הייתה מאושרת ממני.
גיבור הספר – הבלש בפוטנציה עודד חפר, המכונה גם "החופרת" הוא אחד הדמויות הספרותיות האהובות עלי ביותר, אז מה הוא עולל הפעם?

עודד מקבל הצעת עבודה יוקרתית שהוא לא יכול לסרב לה (זה לא שמחכות לו הצעות אחרות בדלת). הוא מתבקש ע"י יחצן מפורסם לעקוב אחרי אחת הלקוחות שלו, זמרת צעירה בת 15 בשם קרין כרמלי שמוגדרת בתור "ההבטחה הגדולה של עולם המוזיקה הישראלית" ושירי הפופ הים תיכוניים שלה מפארים את מקלטי הרדיו.
לאחרונה קרין מתנהגת מוזר, היא סגורה בתוך עצמה, בקושי מתפקדת והיחצן בטוח שהיא בדיכאון והוא חייב שהיא תהיה ערנית ותוססת לפני צאתו של הסינגל הבא שלה.
עודד שבטוח שהנה נפלה לידיו חקירת המאה, יוצא לבדוק הכצעקתה ומפשפש בחייה האישיים של האושייה הקטנה כדי לדלות כל פיסת מידע אודות מצבה הנפשי המדרדר.

בזמן שעודד מנסה להגיע לשורש הבעיה של קרין, פורץ לתוך החקירה כמו תמיד רב פקד ירון מלכה, האקס שלו והבן אדם האחרון שהוא רוצה לראות מול עיניו.
עודד משתדל להתרכז בתיק של קרין אבל מסביבו יש הרבה הסחות דעת בצורת חברה טרנסג'נדרית שנעלמה לפתע ואף אחד לא יודע מה עלה בגורלה, גופה שמתגלית באורח פלא, שומר ראש חתיך שמצליח להרטיט לו את הלב וגם דרמות משפחתיות לא צפויות.
עודד יעשה הכל כדי שהתעלומה תיפתר ורק שלא יקרה הדבר היחיד שהוא הכי חושש ממנו בעולם: לחזור לגור בבית הוריו בפתח תקווה בגילו המתקדם!!! עד שהחקירה תתקדם הוא לוקח את כולם בערבון מוגבל ומבחינתו כולם משקרים, עד שיוכח אחרת.

בהומור שחור ושנון שלא מותיר שום מקום לספק, מחזיר אותנו הסופר יונתן שגיב לתוך חייו הססגוניים של עודד חפר הבלתי נלאה, חפר הוא אחד ויחיד בדורו: הוא מכור לערק אשכוליות, חייב לתקן כל אחד כמו מורה דידקטית בתיכון, בוטה בצורה משעשעת, מדבר על עצמו בלשון נקבה ויש לו לקסיקון משלו וחידודי לשון שמצחיקים אותי בכל פעם מחדש.
מה שבטוח: אם יונתן לא היה ממציא את החופרת, אין ספק שהוא היה חייב להיות קיים!

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן