Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
הציידת
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
ספר:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 575
נינה מרקובה הקשוחה ורבת–התעוזה תמיד חלמה לטוס. כשהנאצים תוקפים את ברית–המועצות, היא מצטרפת לגדוד האגדי של מכשפות הלילה, יחידת טייסות שיוצאת להפציץ בלילות את הצבא הגרמני ועושה בו שמות. כשהיא נקלעת אל מעבר לקווי האויב, נינה הופכת לטרף של רוצחת נאצית קטלנית המכונה הציידת. רק תושייתה של נינה ואומץ לבה יאפשרו לה לשרוד. לאחר שהיה עד לזוועות המלחמה, הכתב הבריטי איאן גרהאם הפך לצייד נאצים. אבל מטרה אחת חומקת ממנו: הציידת. כדי למצוא אותה הוא נאלץ לשתף פעולה עם נינה, העדה היחידה שחמקה מציפורניה. אך סוד שאותו חולקים השניים עלול לשבש את המשימה אם הם לא יתעמתו איתו. ג´ורדן מקברייד בת השבע–עשרה גדלה בבוסטון שלאחר המלחמה. כשאביה האלמן מביא הביתה את ארוסתו, היא מקדמת את פניה בהתלהבות, אך יש באלמנה העדינה משהו מטריד. ג´ורדן מתחילה לחקור את חייה של אמה החורגת – ומגלה שיש תעלומות שקבורות עמוק בעברה ומאיימות להרוס את כל היקר ללבה של ג´ורדן. הציידת, ספרה של קייט קווין, מחברת רב–המכר הרשת של אליס, הוא רומן היסטורי סוחף ויוצא דופן על אנשים לא שגרתיים שמתמודדים עם אתגרים קשים מנשוא באומץ, בנחישות ובאהבה כדי להשיג צדק ונקמה.

ג'ורדן מקברייד בת ה 17 גרה עם אביה בארצות בשנות החמישים של המאה הקודמת. אביה היה כל עולמה, הוא גידל אותה לבדו לאחר שאימה מתה. כשאביה מכיר לה את החברה החדשה שבהמשך הופכת לאישתו, משהו היה לה מוזר, היא הרגישה שהאישה החדשה שלו מסתירה משהו, משהו מזוייף. הבעיה היתה שהיא לא יכולה לשים את האצבע על מה שהפריע לה, היא תצטרך לגלות בעצמה מה היא מסתירה. היא מגלה פרטים עליה לאט לאט, אפילו במהלך החתונה כשהיא מגלה שהיא מסתירה צלב קרס בזר הכלולות שלה…

וינה שאחרי המלחמה, איאן גראם הוא כתב בריטי שרודף אחרי נאצים, אחרי פשועי מלחמה, הוא רק רוצה לראות אותם עומדים לדין ומשלמים על חטאיהם. טוני, השותף שלו מופתע לגלות שלאיאן יש אישה שהוא לא ידע עליה. ביום בהיר אחד מופיע נינה אצלם במשרד. מסתבר שלפני כמה שנים, במלחמה, נינה היתה מאוד חולה ואיאן רצה לעזור לה להגיע לאנגליה ששם היה בטוח יותר. היא מופיעה במשרדם לאחר כל כך הרבה שנים מאחר והבינה שהם מחפשים את הציידת. הציידת היתה רוצחת נאצית אכזרית שכמעט והרגה את נינה. את אחיו של איאן היא הצליחה להרוג. נינה רצתה לעזור לאיאן וטוני וביחד לסגור חשבון, לסגור מעגל.

נינה גדלה על שפת אגם בשום מקום. האחיות שלה עזבו והלכו אחרי גברים והיא נשארה עם אביה השיכור. מפגש מקרי עם טייס שנחת נחיתת חרום בקרבת מקום גורם לה להבין מה היא רוצה לעשות באמת. היא רוצה להיות טייסת. היא הולכת רחוק עד לבית הספר בטיסה הקרוב והופכת להיות טייסת. כשהתחילה המלחמה, לא רצו לגייס אותה בתור טייסת. הציעו לה הרבה תפקידים אחרים, אבל לא טייסת. היא נאבקה בהחלטה, הרחיקה עד מוסקבה ולבסוף השיגה את מבוקשה. היא גוייסה להיות טייסת בטייסת של נשים שטסה והפציצה בלילה. דמותה של נינה התעצבה בהמשך לכל החוויות שהיא עברה, והיא עברה לא מעט.

נינה, אואן וטוני חוקרים יחד על אודות הציידת ויחד הם מגיעים לבוסטון כדי לחפש את הציידת. טוני מוצא עבודה בחנות עתיקות מקומית פוגש את ג'ורדן, וכל הסיפורים מתחברים. כל פרק מסופר מקולו של גיבור אחר ובזמן אחר. אהבתי במיוחד את דמותה של ג'ורדן שנגעה לליבי, אהבתי את האומץ ואת התושיה שלה.

אז מיהי הציידת? האם היא תתפס ואיך? מה יהיה סוף הסיפור?

כמובן שכל התשובות בספר עב הכרס "הציידת". אמנם הקריאה בו היתה קולחת וסיימתי אותו ביממה וחצי, אך לדעתי אם היו מקצרים אותו זה היה "עושה חסד" עם הספר. הרגשתי שהיו קטעים שלא עניינו ולא הוסיפו לעלילה. נהנתי מהסיפור עצמו ומהכתיבה של הסופרת, פחות מהעריכה של הספר.

אהבתי יותר את ספרה הקודם של הסופרת "הרשת של אליס", אבל גם על הציידת אמליץ.

 

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן