Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
הציידת
סופר/ת:
סוגה:
מוציאים לאור: ,
ספר:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 574
נינה מרקובה הקשוחה ורבת–התעוזה תמיד חלמה לטוס. כשהנאצים תוקפים את ברית–המועצות, היא מצטרפת לגדוד האגדי של מכשפות הלילה, יחידת טייסות שיוצאת להפציץ בלילות את הצבא הגרמני ועושה בו שמות. כשהיא נקלעת אל מעבר לקווי האויב, נינה הופכת לטרף של רוצחת נאצית קטלנית המכונה הציידת. רק תושייתה של נינה ואומץ לבה יאפשרו לה לשרוד. לאחר שהיה עד לזוועות המלחמה, הכתב הבריטי איאן גרהאם הפך לצייד נאצים. אבל מטרה אחת חומקת ממנו: הציידת. כדי למצוא אותה הוא נאלץ לשתף פעולה עם נינה, העדה היחידה שחמקה מציפורניה. אך סוד שאותו חולקים השניים עלול לשבש את המשימה אם הם לא יתעמתו איתו. ג´ורדן מקברייד בת השבע–עשרה גדלה בבוסטון שלאחר המלחמה. כשאביה האלמן מביא הביתה את ארוסתו, היא מקדמת את פניה בהתלהבות, אך יש באלמנה העדינה משהו מטריד. ג´ורדן מתחילה לחקור את חייה של אמה החורגת – ומגלה שיש תעלומות שקבורות עמוק בעברה ומאיימות להרוס את כל היקר ללבה של ג´ורדן. הציידת, ספרה של קייט קווין, מחברת רב–המכר הרשת של אליס, הוא רומן היסטורי סוחף ויוצא דופן על אנשים לא שגרתיים שמתמודדים עם אתגרים קשים מנשוא באומץ, בנחישות ובאהבה כדי להשיג צדק ונקמה.

הציידת- סקירה של רחל רוזיליו

מלחמת העולם השנייה טמנה בחובה אכזריות עוצמתית שבן אנוש אינו יכול לשאת .בתום המלחמה התחבאו נאצים רבים לבל ייתפסו ובמקביל אנשים רבים לקחו על עצמם את משימת חייהם ללכוד אותם ולהביאם לדין.

הספר עב הכרס נע בין 3 תקופות שונות החוברות להן תוך כדי העלילה הנרקמת לרומן היסטורי משובח. . השנה 1950. המלחמה הסתיימה . איאן , כתב בריטי, עזב את עבודתו לטובת "ציד הנאצים" ואיתו חברו טוני. משימת חייו הנוכחית היתה ללכוד את די יגרין- הציידת. זו שהיתה פילגשו של קצין אס אס בפולין  וזו שרצחה את אחיו של איאן. לשניים חוברת דמות חזקה ביותר בשם נינה. ילדותה הקשוחה ברוסיה וחייה למודי סבל פיזי ורגשי הביאו אותה לדבוק במטרתה להיות טייסת . בנחישותה הרבה עברה את כל המכשולים וחברה לטייסת הנשים הצבאית שהגנה על המולדת הרוסית "מכשפות הלילה". לאחר שערקה ממנה עם מטוסה, נחתה, שרדה עם בחור אשר למרבה הצער נרצח מול עיניה. נשבעה לנקום את מותו של אחיו של איאן. היא היתה היחידה שידעה לזהות את די יגרין האכזרית.  שלוש הדמויות שצוינו היו חדורי מטרה ללכוד את הציידת והקשיים ללא קצה של חוט רק הערימו עליהם.

ובחלקו המערבי של העולם, בבוסטון, 1946,ג'ורדן מקברייד נערה הקרובה לגיל 18 , יתומה מאם עוד בגיל צעיר, חובבת צילום מושבעת, מגלה שאביה , בעל חנות עתיקות, יוצא עם אישה מסתורית ולה בת כבת 4. היחסים ביניהם התהדקו ובמשהו באנליזה ובר הרגיש לה שלא בנוח. ביום החתונה מגלה ג'ורדן חפץ מחשיד העשוי ברזל בתוך זר הכלה. בעת שהיו אביה ואשתו החדשה בירח דבש, ניסתה למצוא בין חפציה של אנליזה את אשר חשה.

קצה החוט אותר. מסע הציד אחר די יגרין מגולל את סיפורם המרתק של כל הדמויות אשר חוצה יבשות, חושף  סודות אפלים, נוגע ברגשות והפחדים אשר צפים תוך כדי העלילה . בכישרון רב של הסופרת  מחברים הסיפורים האישיים וחושפים סודות, אהבות, חרדות ועלילה רווית רגש. מי את די יגרין??

הספר מאד מומלץ, דמויות מרתקות, שואבות את הקורא לעלילה אחת אשר סבוכה באחרת, לא ניתן לעצור עד הסוף עוצר הנשימה.

רחל רוזיליו

אמא לשבעה וסבתא לאחד עשר נכדים (בנתיים..) ספרים זה נשמה - אהבה שאינה תלויה בדבר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן