Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
הציידת
סופר/ת:
סוגה:
מוציאים לאור: ,
ספר:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 574
נינה מרקובה הקשוחה ורבת–התעוזה תמיד חלמה לטוס. כשהנאצים תוקפים את ברית–המועצות, היא מצטרפת לגדוד האגדי של מכשפות הלילה, יחידת טייסות שיוצאת להפציץ בלילות את הצבא הגרמני ועושה בו שמות. כשהיא נקלעת אל מעבר לקווי האויב, נינה הופכת לטרף של רוצחת נאצית קטלנית המכונה הציידת. רק תושייתה של נינה ואומץ לבה יאפשרו לה לשרוד. לאחר שהיה עד לזוועות המלחמה, הכתב הבריטי איאן גרהאם הפך לצייד נאצים. אבל מטרה אחת חומקת ממנו: הציידת. כדי למצוא אותה הוא נאלץ לשתף פעולה עם נינה, העדה היחידה שחמקה מציפורניה. אך סוד שאותו חולקים השניים עלול לשבש את המשימה אם הם לא יתעמתו איתו. ג´ורדן מקברייד בת השבע–עשרה גדלה בבוסטון שלאחר המלחמה. כשאביה האלמן מביא הביתה את ארוסתו, היא מקדמת את פניה בהתלהבות, אך יש באלמנה העדינה משהו מטריד. ג´ורדן מתחילה לחקור את חייה של אמה החורגת – ומגלה שיש תעלומות שקבורות עמוק בעברה ומאיימות להרוס את כל היקר ללבה של ג´ורדן. הציידת, ספרה של קייט קווין, מחברת רב–המכר הרשת של אליס, הוא רומן היסטורי סוחף ויוצא דופן על אנשים לא שגרתיים שמתמודדים עם אתגרים קשים מנשוא באומץ, בנחישות ובאהבה כדי להשיג צדק ונקמה.

אין ספק שקייט קווין יודעת לטוות עלילה שאין בה רגע דל. דרך סיפורם של 3 דמויות מרכזיות מסופר סיפורה של הציידת.

נינה נולדה ליד אגם בייקל הקפוא בסיביר, למשפחה לא לגמרי יציבה. היא גדלה ללא אם, כל אחיה נטשו את הבית ורק היא נותרה לגדול עם אביה, שמה שהוא יודע לעשות הכי טוב זה להשתכר.
ברגע שצצה ההזדמנות הראשונה היא מחליטה לעזוב, להצטרף ללימודי טייס במטרה לכבוש את השמים –  הרחק מהאגם המשרה עליה סיוטים.

ג'ורדן שגם היא התייתמה מאם, גדלה בבוסטון עם אבא אוהב וחם שכל משאלתו היא שיהיה לה רק טוב.
אביה מתאהב באישה בשם אנליזה, וג'ורדן המייחלת לאושרו לא מצליחה להבין מה מפריע לה באישה העדינה הזאת עם המבט המסתורי…

איאן שאיבד את אחיו במלחמת העולם השנייה, מחליט להקדיש את חייו לרדיפה אחרי נאצים שנעלמו לאחר המלחמה וחיים תחת שם חדש. ביחד עם העוזר שלו טוני הם חווים הצלחות, אך גם כישלונות, בעוד המטרה העיקרית שלו היא לתפוס את רוצחת אחיו- הציידת האכזרית.

למעשה הדמות המרכזית בעלילה היא הציידת, הכל סובב סביבה וסביב הרצון לנקמה. אישה שרצחה בדם קר והצליחה להימלט בלי לתת את הדין, לאחר המלחמה. לכל הדמויות בספר יש קשר אליה בעקיפין או במישרין.
את נקודת מבטה של הציידת קייט קווין לא מביאה בספר (למעט ציטוטים שלה), מה שנותן תחושה של מעט צדק – כביכול אין לה זכות דיבור לאור מעשיה האכזריים.

לצערנו הרב, לאחר המלחמה הנוראית והמעשים האכזריים שנעשו בה, הצליחו רבים מהנאצים להימלט,להחליף זהות, להיטמע במדינה חדשה ולחיות כאזרחים טובים כביכול.
בדומה לאיאן וטוני בספר, יש אנשים שהקדישו את עצמם למשימת חיים של ציד נאצים, בחלק מהמקרים הם הצליחו, אך בחלק גם קצרו אכזבות.
הגבורה שלהם בעיני היא הרדיפה אחרי הצדק ומיצוי הדין, גם כשזה גבה מהם לעתים מחיר.

ג'ורדן ונינה שתיהן יתומות מאם הגדלות עם אב, אך האופן בו הן גדלות שונה מקצה לקצה. נינה מוצאת נחמה בשמיים וג'ורדן מוצאת נחמה בצילום ובחדר החושך. שתיהן נשים עצמאיות, חכמות וחזקות – כל אחת בדרכה.
נינה מתנהלת במסווה של אישה רציונאלית, המנסה לא להיכנע לרגשות, וג'ורדן מעבר לשכל, פועלת ע"פ הרגש והאינטואיציה.

הספר אמנם עבה יחסית, אך הקריאה בו מרתקת וזורמת כך שזה לא מורגש כלל, ברגע שמתחילים לקרוא קשה להפסיק.
אהבתי את הדמויות בספר, כל אחת באופן הייחודי לה תורמת את חלקה לעלילה ומעשירה אותה.
דמותה של הציידת והתנהגות ה"זיקית" שלה מעוררות שאט נפש, והייתי שותפה לתחושת הרצון לנקמה בה.
והלוואי והדין ימוצה עם כל מי שצריך!

בשורה אחת: מסע מרתק לחשיפתה של אישה – רוצחת, המצליחה להטמע ולהחליף זהויות כזיקית.

חוי הראל

נשואה ואם לארבעה, תולעת ספרים מלידה ואופטימית נצחית.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן