Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
הציידת
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
ספר:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 574
נינה מרקובה הקשוחה ורבת–התעוזה תמיד חלמה לטוס. כשהנאצים תוקפים את ברית–המועצות, היא מצטרפת לגדוד האגדי של מכשפות הלילה, יחידת טייסות שיוצאת להפציץ בלילות את הצבא הגרמני ועושה בו שמות. כשהיא נקלעת אל מעבר לקווי האויב, נינה הופכת לטרף של רוצחת נאצית קטלנית המכונה הציידת. רק תושייתה של נינה ואומץ לבה יאפשרו לה לשרוד. לאחר שהיה עד לזוועות המלחמה, הכתב הבריטי איאן גרהאם הפך לצייד נאצים. אבל מטרה אחת חומקת ממנו: הציידת. כדי למצוא אותה הוא נאלץ לשתף פעולה עם נינה, העדה היחידה שחמקה מציפורניה. אך סוד שאותו חולקים השניים עלול לשבש את המשימה אם הם לא יתעמתו איתו. ג´ורדן מקברייד בת השבע–עשרה גדלה בבוסטון שלאחר המלחמה. כשאביה האלמן מביא הביתה את ארוסתו, היא מקדמת את פניה בהתלהבות, אך יש באלמנה העדינה משהו מטריד. ג´ורדן מתחילה לחקור את חייה של אמה החורגת – ומגלה שיש תעלומות שקבורות עמוק בעברה ומאיימות להרוס את כל היקר ללבה של ג´ורדן. הציידת, ספרה של קייט קווין, מחברת רב–המכר הרשת של אליס, הוא רומן היסטורי סוחף ויוצא דופן על אנשים לא שגרתיים שמתמודדים עם אתגרים קשים מנשוא באומץ, בנחישות ובאהבה כדי להשיג צדק ונקמה.

אם אתה צייד אתה רודף, ואם אתה הטרף אתה בורח.

עלילת הספר "הציידת" מתרחשת מיד לאחר מלחמת העולם השניה. העולם שעבר זעזוע קשה מנסה לחזור לאיזון וללקק את הפצעים הכואבים וההרס שנותר לאחר המלחמה.
אירופה שרויה בכיאוס לאחר התאבדותו של היטלר, פושעי מלחמה נסים על נפשם ואף משנים זהות ובורחים כדי לשרוד ולחיות במדינות שאין בהן חוק הסגרה.
טחנות הצדק טוחנות לאט וברקע מתנהלים משפטי נירנברג שלא ממש נתנו מענה וסיפקו את הצדק הראוי למיליוני האנשים באירופה שנפגעו במהלך המלחמה.

וינה שנת 1950– איאן גרהאם הוא כתב מלחמה בריטי שעבר ממרדף אחר הסיפור הבא לישיבה במשרד זעיר בוינה שבו הוא מראיין עדים כלואים ופליטים גרמנים ומתפקד כצייד נאצים ורודף אחר פושעי מלחמה.
איאן הוא לוחם צדק ומאד שיפוטי כשזה נוגע לפשעי מלחמה אבל הוא לא מאמין בצדק של נקמה. מבחינתו אין גוונים של אפור בכל מה שקשור למה שקרה במלחמה, זה או שחור או לבן, או רעים שלא טרחו לסייע למען המרד נגד הממשל הנאצי או טובים שנלחמו נגדו.
איאן אובססיבי במיוחד כלפי אישה אחת בשם די יגרין המכונה גם "הציידת", די היתה פילגשו הצעירה של קצין אס-אס בפולין הכבושה ע"י הגרמנים אבל גם צלפית מיומנת שלא היססה לרצוח מבוגרים וילדים בלי להניד עפעף.
לאיאן יש חשבון אישי עם הציידת שאותו הוא חייב לסגור אבל כבר כמה שנים שהוא לא מצליח לעלות על עקבותיה ולעזרתו נחלצים טוני רודומובסקי – מתרגם פולני צעיר עם ידע רב בשפות ונינה מרקובה, פולניה קשוחה והאישה היחידה שהצליחה לחמוק תחת ידיה של הציידת ולשרוד.
נינה שימשה במלחמה כקצינה בחיל האוויר הסובייטי והיתה טייסת מלחמה אמיצה ונחושה. בינה לבין איאן יש חוט מקשר ואיאן מגלה בכל פעם דברים חדשים אודותיה ונותר מופתע.

דרום בוסטון שנת 1946 – ג'ורדן מקברייד היא נערה בת 17, חובבת צילום מושבעת שמתגוררת לבד עם אביה דן, אלמן בעל חנות עתיקות.
יום אחד נכנסות לחייהם אנליזה ובר, אלמנה אוסטרית נעימת הליכות ובתה בת הארבע, רות.
דן המאוהב עומד להנשא לאנליזה אבל לג'ורדן יש הסתייגויות כלפיה והיא לא מצליחה להניח את ידה על הדבר הזה שגורם לה להרתע מהאישה המתעתעת שעומדת להפוך לאמה החורגת.
בעוד המשפחה האמריקאית ממשיכה בחייה, שלושת ציידי הנאצים יוצאים למירוץ נגד הזמן כדי למצוא את "הציידת" החמקמקה, אבל מה הקשר בין שני הסיפורים ומהו הסוד שכל אחת מהדמויות מסתירה?

העלילה נעה בין צירי זמן שונים ובין שלוש דמויות עיקריות: איאן באירופה של שנת 1950, ג'ורדן בבוסטון של שנת 1946 ונינה ברוסיה של שנת 1941.
איאן ונינה נשאו כל אחד צלקות אישיות עקב המלחמה האכזרית ושניהם היו רדופים ע"י שדים מהעבר. כל אחד מהם היה צייד אבל איאן רדף אחר צדק ונינה רדפה אחר נקמה.
אהבתי במיוחד את דמותה המשעשעת של נינה, אשת ברזל שלא מפחדת מכלום מלבד מטביעה. היא היתה אישה מסתורית, חשדנית, עם פה מלוכלך ולוחמת אמיצה וקצת מטורפת.
בכתיבתה המיוחדת של קייט קווין התאהבתי כאשר קראתי את ספרה הקודם "הרשת של אליס", גם בספר הזה כמו בספר הקודם אנחנו עדים למלחמה וההשלכות שלה ונחשפים לדמויות נשיות חזקות ואמיצות.
אני חייבת לציין לשבח את התרגום הנפלא של המתרגם: שי סנדיק שגרם לקריאה להפוך לחוויה נעימה.
הספר אמנם עבה אבל הוא קולח ומרתק ונגמע בנשימה אחת – מומלץ בחום לקריאה!

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן