Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
הפתק
סוגה:
מוציא לאור:
ספר:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 400
מבוסס על סיפורה האמיתי של הסופרת – סיפור רומנטי בלתי נשכח על פתק אחד קטן שעשה את ההבדל... ביום אחד רגיל, מיה פלאוורס מבחינה בנוסע חדש ברכבת שלה ללונדון, ולפתע היום שלה כבר לא רגיל כל כך. מיה יודעת באותו רגע, וללא כל ספק, שזהו האחד בשבילה. אבל הבחור החתיך על הרכבת תמיד נמצא עם הראש בתוך ספר והוא לא מבחין כלל במיה היושבת באותו קרון. לבסוף, בעידודה של ידידה קרובה, מיה אוזרת אומץ ונותנת לזר פתק ובו היא מזמינה אותו לדרינק. אחרי הכל, מה הדבר הכי גרוע שיכול לקרות? וכך מתחיל סיפור של דלתות מסתובבות, של הזדמנויות מוחמצות ושל מציאת האושר במקומות הכי לא צפויים. זואי פולביג היא כתבת אופנה ועורכת בתחום הדיגיטל. היא החלה את דרכה ב"קוסמופוליטן" וממשיכה לכתוב כפרילנסרית במגזינים ידועים וחשובים. ב-2008 היא פרסמה טור שבועי ב-Fabulous Magazine על הטיול סביב העולם שערכה עם "איש הרכבת" – אדם שפגשה במהלך נסיעותיה היומיומיות לעבודה. מאז הם התחתנו והם חיים בהרטפורדשייר עם שני בניהם. הפתק הוא הרומן הראשון שלה

כבר בכריכה צדה עיני המשפט :"סיפור מקסים על פתק אחד קטן שהוביל לאהבה גדולה!" . הספר כולו מבוסס על אומץ. אומץ להעז, לעשות שינוי גם כשחייך שגרתיים ואתה עטוף בחברים שאוהבים אותך. לעיתים אדם זקוק לאומץ כדי לצאת מהשגרה ולגלות שמעבר לחיי השגרה, יש משהו טוב יותר בשבילו. כזו היתה מיה פלאוורס. הסיפור מתחיל במעשה של אומץ. כנוסעת וותיקה ברכבת עקבה מיה אחר בחור חדש שהחל אף הוא לפקוד את אותה רכבת. ובלי משים , התאהבה בו. הסיפור שוזר רגעים של צמיחתה של אהבה זו רק מצידה. יום אחד- יום אחד סמוך ליום  הולדתה אוזרת מיה אומץ ומניחה בכף ידו של הבחור העונה לשם ג'ימס פתק. ובפתק כותבת : היום יום הולדתי החלטתי לעשות משוה לא שגרתי, מזמינה אותך לדרינק (משקה) , כאשר משאירה את פרטי המייל שלה ואת שמה.

מיה ,בחורה רווקה אשר עובדת בחברת אופנה נחשבת ומוכרת "פאש" שמה. סביבה חברים טובים, מפרגנים אף מעודדים אותה להגיש מועמדות לתפקיד עורכת האתר. בצר לה, נבחרת אחרת אשר עבדה לצידה בחברה קודמת. וזו משליטה אוירה לא נעימה בחברה. מלגלגת על אנשים, לא מעריכה עבודות של אלה מתחתיה. מטילה מן אימה על עובדיה.

חבריה לעבודה מודעים ל"סיפור האהבה" של מיה עם "איש הרכבת"-כך כינתה אותו ומעודדים אותה. המציאות טפחה על פניה כאשר הגיע המייל המיוחל ובו כתוב כי יש לו חברה.

את ריגשתיה חולקת עם חברתה המבוגרת אשר פוגשת באופן תדיר, וולמה אוהבת לאפות ומעודדת גם את מיה לעסוק בכך. מיה מתחילה להכין מקרונים בטעמים שונים ומיוחדים . באופן פתאומי חברתה מקבלת דום לב ומיה מקבלת זאת קשה ביותר. כל כך הרבה דברים לא מסתדרים בחייה.

היא פוגשת חבר ילדות אולם אחרי 3 פגישות מבינה כי הוא נשאר בילדות.  כמהה לשינוי . מקום עבודתה , אשר היה אהוב עליה, נהפך למקום קודר עבורה. מבקשת להתפטר .

ומה עם איש הרכבת? אכן הספר חודר במעט גם לעולמו ולחלומותיו. האם העולמות של שניהם יפגשו?

הקורא את הספר ימצא בקריאתו קלילות, זרימה. מיה מצטיירת כגיבורה שניתן להזדהות עמה.

זהו ספר הביכורים של הסופרת זואי פולביג ומבוסס על סיפורה האישי שבו פגשה את בן זוגה עת נסעה לעבודתה. תהנו.

רחל רוזיליו

אמא לשבעה וסבתא לעשרה (בנתיים..) ספרים זה נשמה - אהבה שאינה תלויה בדבר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן