Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
הפתק
סוגה:
מוציא לאור:
ספר:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 398
"הפתק" מאת זואי פולביג בהוצאת דני ספרים, מבוסס על סיפורה האמיתי של הסופרת – סיפור רומנטי בלתי נשכח על פתק אחד קטן שעשה את ההבדל. ביום אחד רגיל, מיה פלאוורס מבחינה בנוסע חדש ברכבת שלה ללונדון, ולפתע היום שלה כבר לא רגיל כל כך. מיה יודעת באותו רגע, וללא כל ספק, שזהו האחד בשבילה. אבל הבחור החתיך על הרכבת תמיד נמצא עם הראש בתוך ספר והוא לא מבחין כלל במיה היושבת באותו קרון. לבסוף, בעידודה של ידידה קרובה, מיה אוזרת אומץ ונותנת לזר פתק ובו היא מזמינה אותו לדרינק. אחרי הכל, מה הדבר הכי גרוע שיכול לקרות? וכך מתחיל סיפור של דלתות מסתובבות, של הזדמנויות מוחמצות ושל מציאת האושר במקומות הכי לא צפויים. זואי פולביג היא כתבת אופנה ועורכת בתחום הדיגיטל. היא החלה את דרכה ב"קוסמופוליטן" וממשיכה לכתוב כפרילנסרית במגזינים ידועים וחשובים. ב-2008 היא פרסמה טור שבועי ב-Fabulous Magazine  על הטיול סביב העולם שערכה עם "איש הרכבת" – אדם שפגשה במהלך נסיעותיה היומיומיות לעבודה. מאז הם התחתנו והם חיים בהרטפורדשייר עם שני בניהם. הפתק הוא הרומן הראשון שלה.

מה הדבר הגרוע ביותר שיכול לקרות?

מיה פלאוורס היא רווקה בת 27 שעובדת בחברת אופנה בשם פאש ונחשבת לענקית הלבשה. מיה מועמדת לתפקיד של העורכת החדשה של אתר החברה וכרגע היא המומחית מספר אחת להמצאת שמות לבגדים, שמות של מבצעים, איך להגדיר טרנדים ומה לומר עליהם באתר. מיה היא אמנית המילים והכוכבת שמאחוריהן והיא לא בטוחה שהיא רוצה להחליף את כל זה בעריכת האתר, זה גדול עליה בכמה מידות וכולל התעסקות בכספים והערכת עובדים ומיה העדיפה להיות אשת הסוד של אנשי הצוות ולא המפקדת שלהם באתר.
לפני שנתיים מיה החלה לעבוד כסגנית מנהלת האתר והיא נהנת ממקום עבודתה שנחשב למקום הכי כייפי בתחום האופנה.
מיה מופתעת לגלות שאת תפקיד העורכת החדשה של אתר החברה קיבלה עורכת אופנה בשם קרסידה שעבדה איתה במקום העבודה הקודם והיתה מרשעת כלפי צוות העובדים.
מיה היא שוחרת שלום, היא נעימת הליכות וכולם בצוות אוהבים אותה ומאז שקרסידה שהיא הבוסית מהגיהנום, הגיעה לעבודה והחלה להפגין בריונות כלפי העובדים, מיה הרגישה צורך להגן על כולם והתחילה לראות דברים בצורה אחרת ולהבין שאולי מקום העבודה שלה לא באמת מושלם כמו שחשבה.

בכל יום בשנה האחרונה, כשמיה נוסעת ברכבת למקום העבודה שלה במרכז לונדון, היא נתקלת בגבר שיושב מולה וקורא ספר, הגבר הזה מסקרן אותה אבל לא שם לב אליה והיא לא מעיזה לגשת אליו ומכנה אותו בלבה: "האיש מהרכבת".
מיה בונה חיים שלמים סביב הגבר הזה, היא כבר מדמיינת את שניהם מנהלים זוגיות מוצלחת והיא בטוחה שהוא הגבר המושלם בשבילה למרות שהיא אפילו לא יודעת את שמו.
מיה מקבלת המון עצות מחבריה כיצד למשוך את תשומת ליבו של האיש מהרכבת אבל היא לא מעזה לעשות את הצעד הזה ובזמן שכולם סביבה ממשיכים בחייהם ומנהלים זוגיות, היא ממשיכה להתקבע על מישהו זר ומנוכר.
ביום הולדתה ה 27 מיה מחליטה להיות נועזת ולהשאיר לאיש מהרכבת פתק בו היא מביעה את רגשותיה כלפיו, ומאותו רגע אין כבר דרך חזרה ולמיה רק נותר לחכות ולראות מה יקרה עכשיו.
הפתק הזה מצליח לשנות הרבה דברים וברגע שהוא מתגלגל הלאה לא ניתן לעצור את הרכבת הנוסעת.

העלילה מחולקת לשלושה חלקים, היא מתחילה במאי 2014 ואז הולכת שנה אחורה בזמן מהרגע שמיה פגשה לראשונה את האיש מהרכבת ועד לרגע שהוא קיבל ממנה את הפתק ומה שקרה לאחר מכן.
הפרקים נעים בין חייה של מיה לחייו של האיש מהרכבת ומתארים את חייהם ואת ההתנהלות היום יומית שלהם.
שני החלקים הראשונים של הספר היו קצת מונוטוניים ולא קרה בהם הרבה אבל בחלק השלישי כבר היתה התעוררות והספר התחיל לקבל תאוצה.
מבחינת הדמויות בעלילה, פחות התחברתי למיה, היא היתה מקסימה ומתוקה אבל היה קשה לי עם היותה פסיבית וחסרת תעוזה למרות שאהבתי את ההתנהלות שלה בסוף.
אהבתי במיוחד דמות אחת בשם ולמה שהייתה אחת התלמידות של מיה בקורס ספרדית שהיא לימדה פעם בשבוע, ולמה היתה אשת סודה של מיה ותמיד נתנה לה עצות חכמות על החיים.
ולמה האמינה שאין כזה דבר אהבה אחת של פעם בחיים או אדם אחד יחיד ומיוחד וחשבה שאנשים יכולים להתאהב פעמים רבות במהלך חייהם, היא נתנה למיה אומץ והמשפט השגור בפיה היה תמיד: מה הדבר הגרוע ביותר שיכול לקרות?
נהנתי לחזור לרחובות לונדון בזכות הספר הזה ושמחתי לגלות שהוא מבוסס על סיפור אמיתי, אני סקרנית לדעת מה עלה בגורלם של מיה והאיש מהרכבת בהמשך.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

לפוסט הזה יש 2 תגובות

  1. מיה

    מעניין למה דמויות פאסיביות לא מוערכות מספיק? אולי חסר בבניית הדמות הקונפליקטים איתם מתמודדת הדמות הראשית כדי להבין מה מניע אותה ומה מונע ממנה לנוע בעצמה?
    אני בהחלט סקרנית לקרוא את הספר

    1. חגית בן-חור

      היא היתה אישה בת 27 שמתנהגת כמו מתבגרת שמאוהבת בבחור ובמשך שנה לא עושה עם זה כלום, היה לי קצת קשה עם חוסר התעוזה שלה, היה לה נח לשבת ולהביט על החיים מהצד בזמן שכל השאר מסביבה התקדמו הלאה, זה הזכיר לי את המשפט: החיים זה מה שקורה בזמן שאתה מתכנן תוכניות! אני מחכה לשמוע מה תחשבי עליו, קריאה מהנה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן