Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
הפיתוי של גרייסי
תגית:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 388
מודעה על קורס בישול בלב טוסקנה מושכת את תשומת לבה של גרייסי ברטון, אישה שכבר למעלה מ־ 40 שנה לא נסעה לשום מקום. דחף שהיא לא מצליחה לעמוד בפניו גורם לה להחליט לצאת למסע, על אף שהדבר יעלה לה בכל חסכונותיה. מי שמופתעת יותר מכול מהמהלך היא בתה של גרייסי, קרינה, אישה כה עסוקה עד שאין לה זמן לבקר את אמה, או את בתה בת ה־17, אנסטסיה. שלוש הנשים התרחקו כל כך זו מזו עד שהן מרגישות כמעט זרות. קרינה ואנסטסיה מחליטות להצטרף לגרייסי לטיול הפתאומי אל הגבעות עוצרות הנשימה של קוֹלָדוֹרוֹ, שם נאלץ הרוזן טַנְקְרֵדִי בָּסָנֵלִי לפתוח את ביתו לאורחים בתשלום. אך מתחת לפני השטח הדברים מורכבים יותר; גרייסי שומרת בסוד את החיים יוצאי הדופן שהיו לה בטרם הקימה משפחה, וכשהיא פוגשת שוב באהבה שאיבדה ובטרגדיה שטלטלה את עולמה ושיגרה אותה בחזרה לאנגליה, עולה התהייה: האם יצליח הקסם של איטליה לעורר לתחייה את רוח ההרפתקנות שלה ויגרום לה לשוב ולפתוח את לבה?

גרייסי האלמנה חיה לבדה בביתה שבעיירה פסטורלית באנגליה. בתה המצליחה, קרינה, שחיה בלונדון ומנהלת משם את החברה שבנתה לבד, כמעט ולא מוצאת זמן לדבר או להיפגש איתה. גם נכדתה בת ה-17 אנסטסיה, שנמצאת בפנימייה יוקרתית, לא בקשר איתה. יום אחד רואה גרייסי מודעה בעיתון על סדנת בישול שמתרחשת בטירה בטוסקנה. מוצפת זיכרונות היא נרשמת לסדנה ומחליטה לנסוע גם על מנת להתמודד עם עברה.

בצעירותה חיה גרייסי כ-10 שנים בטוסקנה בווילה של דוד שלה הנס. דודה עסק באמנות והיא למדה ממנו את אמנות שיקום וניקוי יצירות האמנות ועוד. במהלך שהייתה בווילה התאהבה גרייסי ברוזן טנקרדי בסנלי הצעיר שחי בטירה ממול. לבסוף, אחרי כ-10 שנים, היא בורחת משם כשאשמה כבדה רובצת על ליבה ומתחילה בחיים חדשים.

לטיול של גרייסי מצטרפות לבסוף גם קרינה ואנסטסיה ומלבד רזי הבישול כל אחת מהנשים לומדת משהו חדש על עצמה ועל חייה. גרייסי תנסה להשלים עם עברה הכואב. קרינה תיאלץ להשאיר את הטלפון והעבודה שלה מחוץ לכותלי הטירה ואנסטסיה תטעם את טעמן של אהבה ראשונה ותשוקה. יחד עם זאת, שלוש הנשים לומדות להכיר ולהעריך זו את זו מחדש ולהתחבר.

דעתי על הספר:

עלילת "הפיתוי של גרייסי" מתרחשת בעבר (איטליה של שנת 1955) ובהווה (איטליה של שנת 2010). הקפיצות בין הזמנים היו הרמוניות ויצרו רצף אירועים מעניין.

כל אחת מהנשים שונה מרעותה ומייצגת טיפוס אחר. אישית יכולתי להתחבר לכל אחת מהן. התחברתי למרוץ נגד הזמן שקרינה שוהה בו וכמוה רציתי להתנתק ממנו ובזכות אנסטסיה נזכרתי באהבה הראשונה שלי.

דמותה של גרייסי לעומת זאת שונה כי בעיניי היו שתי גרייסי שהן שונות זו מזו – הצעירה האמיצה והאמוציונאלית שיוצאת למסע שישנה את חייה וזו הבוגרת והמופנמת שבמשך כ-40 שנה לא יצאה מביתה וחיה חיים שקטים. מה יצר את הדיסוננס בין שתי הנשים שהן בעצם אחת? תקראו ותגלו.

"הפיתוי של גרייסי" היה ללא ספק אחד הספרים היפים, המהנים והסוחפים שקראתי לאחרונה. לא רציתי להפסיק לקרוא מפני שהעלילה סקרנה אותי מאוד. תיאורי האוכל והנופים מופלאים והכניסו אותי לאווירה של הספר. יכולתי לעצום עיניים ולהרגיש שאני שם. בתום הקריאה גם רציתי מאוד להיות שם. זהו ספר שמעניק חוויה שלמה וטובה ולא נתקלתי בהרבה כאלה.

ביו רחל

תולעת ספרים ואמא לשתי בנות שמעבירה להן את אהבתה לקריאה.

לפוסט הזה יש 2 תגובות

  1. יונה דורון

    גם אני נהנתי ממנו מאוד !

    1. ביו רחל

      כן ספר נהדר!

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן