Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
הפיתוי של גרייסי
סוגה:
מוציאים לאור: ,
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 392
לעולם אל תוותרי על החלומות שלך, לא משנה כמה זמן חיכית שהם יתגשמו... מודעה על קורס בישול בלב טוסקנה מושכת את תשומת לבה של גרייסי ברטון, אישה שכבר למעלה מ־ 40 שנה לא נסעה לשום מקום. דחף שהיא לא מצליחה לעמוד בפניו גורם לה להחליט לצאת למסע, על אף שהדבר יעלה לה בכל חסכונותיה. מי שמופתעת יותר מכול מהמהלך היא בתה של גרייסי, קרינה, אישה כה עסוקה עד שאין לה זמן לבקר את אמה, או את בתה בת ה־17 , אנסטסיה. שלוש הנשים התרחקו כל כך זו מזו עד שהן מרגישות כמעט זרות. קרינה ואנסטסיה מחליטות להצטרף לגרייסי לטיול הפתאומי אל הגבעות עוצרות הנשימה של קוֹלָדוֹרוֹ, שם נאלץ הרוזן טַנְקְרֵדִי בָּסָנֵלִי לפתוח את ביתו לאורחים בתשלום. אך מתחת לפני השטח הדברים מורכבים יותר; גרייסי שומרת בסוד את החיים יוצאי הדופן שהיו לה בטרם הקימה משפחה, וכשהיא פוגשת שוב באהבה שאיבדה ובטרגדיה שטלטלה את עולמה ושיגרה אותה בחזרה לאנגליה, עולה התהייה: האם יצליח הקסם של איטליה לעורר לתחייה את רוח ההרפתקנות שלה ויגרום לה לשוב ולפתוח את לבה? סנטה מונטיפיורי רקמה סיפור בלתי־נשכח על אהבה אבודה שמתגלה מחדש ועל יופיו של הטבע שבכוחו לעורר ולהסעיר את הלב האנושי.
לכל אחד מאיתנו יש חלום. לעיתים מתגשמים ולעיתים לא!
על פניו החלום של גרייסי ברטון ללמוד קורס בישול בטוסקנה נשמעת חוויה מטריפה חושים וטעמים. הפרסום בעיתון מבטיח חוויה יוצאת דופן בהוראה קולינארית ואטרקציה אנושית, הצוות מספק סביבה מסבירת פנים ואירוח של כשבוע באחוזה קסומה, אה כן – וקורס הבישול – גולת הכותרת.
מה בכל זאת מניע את גרייסי, אלמנה שלמעלה מארבעים שנה לא יצאה לשום חופשה ובכל שנותיה הסתפקה בעיר באדלי קומפטון עם מספר חברות מצומצם, להגשים את חלומה שבוער בעצמותיה בלי להתחשב בדעותיהם של חברותיה?
למרות שחברותיה מנסות להניא את גרייסי מהחלטתה, התחושה של הפוטנציאל הלא ממומש מחלחל בה והיא מאמינה שטמון בה הכוח והיכולת סוף סוף להפוך את החלום למציאות!
בתה של גרייסי, קרינה, לא מצליחה להבין את הצורך של אמה. ההחלטה של גרייסי מדירה שינה מעיניה, מרוץ החיים שהיא חיה גורם לה להתמקד יותר במירוץ ופחות בחיים.  היא כה עסוקה שאין לה זמן לאף אחד, לא לבתה אנסטסיה ולא לאמה המבוגרת שגרה רחוק ממנה. שלושת הנשים רחוקות שנות אור זו מזו, בעלה ממליץ לקרינה לצאת יחד עם אמה גרייסי ובתה אנסטסיה לחופשה משותפת בטוסקנה, כך תוכל להתחבר ולעשות משהו משמעותי בשבילן. הטיול הספונטני מפתיע בצורה מרשימה את הבנות. הנופים, הריחות וציוצי הציפורים משחרר לאט-לאט כל אחת מהמגננות שלה, פותח צוהר לעולם מסתורי, שמסקרן לדעת מה מסתתר מאחורי האחוזה של המארח טנקרדי בסנלי אשר פותח את ביתו לאורחים.
איזה סוד גדול שמור בלב ונצור בליבה של גרייסי בצעירותה? הספר מגולל בפנינו סיפור של תקופה רחוקה עם רצף מטלטל של נושאים כאובים שלוקחים את הקורא במנהרת הזמן וגורמים לנו להתמוגג בסיפור רומנטי נוגע ללב בצל הבושה, ההסתרה והתקווה. האם תצליח גרייסי לשקם את הפצעים? האם הקסם שקיים בטוסקנה הרומנטית יצליח לחבר לבבות טועות? ועל זה נאמר: "לב אוהב אינו לב שבור".

כשסיימתי אותו פשוט חיבקתי את הספר מבלי להרפות וזה לא קורה לי הרבה!

סוזן צדוק

סוזן צדוק, חיה ונושמת ספרים, מלאה בשמחת חיים ומכורה לסושי.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן