Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
הפיתוי של גרייסי
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 390
מודעה על קורס בישול בלב טוסקנה מושכת את תשומת לבה של גרייסי ברטון, אישה שכבר למעלה מ-40 שנה לא נסעה לשום מקום. דחף שהיא לא מצליחה לעמוד בפניו גורם לה להחליט לצאת למסע, על אף שהדבר יעלה לה בכל חסכונותיה. מי שמופתעת יותר מכול מהמהלך היא בתה של גרייסי, קרינה, אישה כה עסוקה עד שאין לה זמן לבקר את אמה, או לבלות זמן עם בתה בת ה-17, אנסטסיה. שלוש הנשים התרחקו כל כך זו מזו עד שהן מרגישות כמעט זרות. קרינה ואנסטסיה מחליטות להצטרף לגרייסי לטיול הפתאומי אל הגבעות עוצרות הנשימה של קוֹלָדוֹר, שם נאלץ הרוזן טַנְקְרֵדִי בָּסָנֵלִי לפתוח את ביתו לאורחים בתשלום. אך מתחת לפני השטח הדברים מורכבים יותר; גרייסי שומרת בסוד את החיים יוצאי הדופן שהיו לה בטרם הקימה משפחה, וכשהיא פוגשת שוב באהבה שאיבדה ובטרגדיה שטלטלה את עולמה ושיגרה אותה בחזרה לאנגליה, עולה התהייה: האם יצליח הקסם של איטליה לעורר לתחייה את רוח ההרפתקנות שלה ויגרום לה לשוב ולפתוח את לבה? סנטה מונטיפיורי רקמה סיפור בלתי-נשכח על אהבה אבודה שמתגלה מחדש ועל יופיו של הטבע שבכוחו לעורר ולהסעיר את הלב האנושי.

מאז שביקרתי לראשונה באיטליה (אמנם בחלקה הצפוני), התאהבתי בארץ היפה הזאת, ארץ של נופים קסומים ואווירת שלווה, ועל כן אני גם אוהבת לקרוא ספרים על איטליה.. אולי בעקבות הספר הזה אגיע גם לחלקה הדרומי..

כשגרייסי נתקלת במודעה באחד המגזינים על קורס בישול איטלקי בטוסקנה, היא מחליטה שזה בדיוק מה שמתחשק לה לעשות.
גרייסי היא אלמנה המגוררת לבד עם כלביה בעיירה באדלי קומפטון באנגליה, בתה קרינה מתגוררת בלונדון ועסוקה בקריירה התובענית שלה, כך שאין לה כלל זמן לאימה.

באופן מפתיע משנודע לקרינה אודות הנסיעה של אמה, היא מחליטה יחד עם ביתה אנסטסיה להצטרף לחופשה ולקורס הבישול בטוסקנה, ולקחת פסק זמן מהשגרה העמוסה שלה.
טוסקנה עם הנופים שלה, האויר הקסום והאוכל מעורר התיאבון פותחים את הראש ומקרבים לבבות. כל מי שמגיע לקורס הזה מגלה את עצמו מחדש, משתקם ונפתח לגלות עולמות חדשים.

גרייסי מחליטה בין היתר להתעמת עם עברה הלא סגור בטוסקנה,אותה נטשה לפני למעלה מארבעים שנה. גרייסי בילתה כעשר שנים מילדותה והתבגרותה בעיירה קולדרו וכשהיא מגיעה למקום כל הזיכרונות צפים.
מתוך העימות עם העבר היא מתקרבת לנכדתה וכתוצאה מכך גם לבתה, ומגלה מחדש את ההנאה שבמשפחתיות.
הספר גרם לי לחדד את ההבנה שלפעמים גם כשנראה שהמתבגרים אינם רוצים בקרבת ההורה, זאת לא האמת, ובעצם כמו שכולנו כמהים לאהבה ולתחושת חשיבות כך גם הם.

במהלך הספר נחשפים אט אט דמותה ואופייה של גרייסי, הנראית על פניו דמות נטולת עניין, בודדה ודי משעממת, אך מסתבר כי היא מסתירה רבדים כמוסים, ומתגלה כאישה מלאת אהבה, חושנית, חכמה ויצירתית.

את מאה העמודים הראשונים של הספר הזה לקח לי למעלה משבוע לקרוא, העלילה לא סחפה אותי , אך בעקבות ההמלצות הרבות עליו לא ויתרתי וטוב שכך…
הספר בהמשכו הופך קסום, התחושות והתיאורים בספר מוחשיים כך שדמיינתי כאילו אני נמצאת שם בעצמי – בטירה של הרוזן טנקרדי, בעיירה קולדרו בטוסקנה.
תיאורי הנופים הצליחו לעורר גם אותי לחוש שלווה מרגיעה, תיאורי האוכל היו מעוררי תיאבון במיוחד לאור העובדה שהכל היה טרי,ביתי ומתוצרת מקומית.
בסיומו של הספר התחשק לי להגיע לטוסקנה, ליהנות ממנה גם ולחבק את גרייסי על הדרך שעשתה ועל אומץ ליבה.

לסיכום – כל מי שמחפש קסם איטלקי ועלילה מרתקת – זה הספר בשבילכם!

חוי הראל

נשואה ואם לארבעה, תולעת ספרים מלידה ואופטימית נצחית.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן