Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
הפיתוי של גרייסי
תגיות: ,
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 388
מודעה על קורס בישול בלב טוסקנה מושכת את תשומת לבה של גרייסי ברטון, אישה שכבר למעלה מ־ 40 שנה לא נסעה לשום מקום. דחף שהיא לא מצליחה לעמוד בפניו גורם לה להחליט לצאת למסע, על אף שהדבר יעלה לה בכל חסכונותיה. מי שמופתעת יותר מכול מהמהלך היא בתה של גרייסי, קרינה, אישה כה עסוקה עד שאין לה זמן לבקר את אמה, או את בתה בת ה־17 , אנסטסיה. שלוש הנשים התרחקו כל כך זו מזו עד שהן מרגישות כמעט זרות. קרינה ואנסטסיה מחליטות להצטרף לגרייסי לטיול הפתאומי אל הגבעות עוצרות הנשימה של קוֹלָדוֹרוֹ, שם נאלץ הרוזן טַנְקְרֵדִי בָּסָנֵלִי לפתוח את ביתו לאורחים בתשלום. אך מתחת לפני השטח הדברים מורכבים יותר; גרייסי שומרת בסוד את החיים יוצאי הדופן שהיו לה בטרם הקימה משפחה, וכשהיא פוגשת שוב באהבה שאיבדה ובטרגדיה שטלטלה את עולמה ושיגרה אותה בחזרה לאנגליה, עולה התהייה: האם יצליח הקסם של איטליה לעורר לתחייה את רוח ההרפתקנות שלה ויגרום לה לשוב ולפתוח את לבה?

הערך של הציור טמון באמן לא פחות מאשר בתמונה.

גרייסי ברטון היא אלמנה בת 68 שמתגוררת בעיירה בריטית באזור דבון.
טד, בעלה של גרייסי היה עיתונאי שמבוגר ממנה בעשרים שנה והם לא הירבו לצאת לחופשות אבל יום אחד בזמן שגרייסי שוהה במספרה, היא נתקלה באחד המגזינים בכתבה על טירה מיוחדת בטוסקנה השייכת לרוזן אלמן.
אותו רוזן פתח את ביתו לאורחים בתשלום כדי שילמדו סדנת בישול איטלקי.
גרייסי מוקסמת מתמונות הטירה וברגע של ספונטניות שלא אופיינית לה מחליטה לארוז את עצמה ולטוס לאיטליה.
השמועה על נסיעתה של גרייסי פושטת כמו אש בשדה קוצים בעיירה בה היא מתגוררת וכולם חושבים שהיא יצאה מדעתה לטוס ככה לאיטליה לבדה על חשבון החסכונות שלה.
כשקרינה, בתה של גרייסי שמתגוררת בלונדון שומעת במקרה שגרייסי עומדת לטוס לאיטליה היא בטוחה שאמא שלה השתגעה. קרינה עובדת סביב השעון והיא לא ראתה את גרייסי מעל חצי שנה, היחסים בין האם לבתה לא קרובים במיוחד וכל אחת מהן חיה את חייה בבועה שלה וגם היחסים בין קרינה לבתה אנסטסיה בת ה 17 לא מזהירים.
אנסטסיה לומדת בפנימייה כי קרינה מעדיפה להיות שקועה בעבודה שלה במקום לגדל אותה ולטענתו של בעלה היא נשואה לעבודתה ורק זה כל מה שמעניין אותה.

בהחלטה של רגע קרינה מציעה לאנסטסיה להצטרף אליה לטיול לאיטליה יחד עם אמה ושלושת הנשים עולות על מטוס ומגיעות לטוסקנה.
בטירה הן פוגשות עוד מספר אנשים מכל העולם ומתחילות לעבור קורס בישול עם אישה מיוחדת בשם מאמא ברנדטה שמעבירה להן את המתכונים האישיים שלה ואת הסודות הקטנים שעוברים מדור לדור במשפחתה.
הנשים מתחילות להרגיש חופשיות ומאושרות מהאווירה, הנופים, הריחות והאויר הכפרי.
אנסטסיה לומדת את רזי האהבה הראשונה, קרינה לומדת להתנתק מהטלפון שלה ולהנות מהטבע וגרייסי אפופה בנוסטלגיה על אהבת נעוריה שהתרחשה באיטליה לפני 44 שנים.
גרייסי לא גילתה מעולם לאף אחד שהתגוררה באיטליה כשהיתה נערה ועל הסיבה שנשלחה לשם והנסיעה המחודשת לאחר כל כך הרבה שנים חושפת סודות ומעירה אצלה הרבה שדים שהיו סגורים עמוק בתוך בקבוק.
כשגרייסי חושפת בפני אנסטסיה פרטים על העבר שלה, היא נפתחת ליקום והעבר שלה מתמזג עם ההווה ומשנה את התמונה לנצח.

העלילה נעה בין ההווה של שנת 2010 לבין העבר של שנת 1955 ונערותה של גרייסי.
כל אחת מהנשים עוברת טלטלות במהלך השבוע בטוסקנה, הן מתאחדות, מתבגרות ומבינות את ערכה האמיתי של אהבה ומשפחה.
דמותה של גרייסי היתה מיוחדת, קסומה, מרתקת והרפתקנית.
הספר מרגש ומלא בניחוח טוסקני רומנטי ושובה לב ונתן לי חשק לארוז את עצמי ולברוח לחופשת קיץ באיטליה.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן