Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
הפיתוי של גרייסי
קטגוריה:
סוגה:
מוציאים לאור: ,
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 392
לעולם אל תוותרי על החלומות שלך, לא משנה כמה זמן חיכית שהם יתגשמו... מודעה על קורס בישול בלב טוסקנה מושכת את תשומת לבה של גרייסי ברטון, אישה שכבר למעלה מ־ 40 שנה לא נסעה לשום מקום. דחף שהיא לא מצליחה לעמוד בפניו גורם לה להחליט לצאת למסע, על אף שהדבר יעלה לה בכל חסכונותיה. מי שמופתעת יותר מכול מהמהלך היא בתה של גרייסי, קרינה, אישה כה עסוקה עד שאין לה זמן לבקר את אמה, או את בתה בת ה־17 , אנסטסיה. שלוש הנשים התרחקו כל כך זו מזו עד שהן מרגישות כמעט זרות. קרינה ואנסטסיה מחליטות להצטרף לגרייסי לטיול הפתאומי אל הגבעות עוצרות הנשימה של קוֹלָדוֹרוֹ, שם נאלץ הרוזן טַנְקְרֵדִי בָּסָנֵלִי לפתוח את ביתו לאורחים בתשלום. אך מתחת לפני השטח הדברים מורכבים יותר; גרייסי שומרת בסוד את החיים יוצאי הדופן שהיו לה בטרם הקימה משפחה, וכשהיא פוגשת שוב באהבה שאיבדה ובטרגדיה שטלטלה את עולמה ושיגרה אותה בחזרה לאנגליה, עולה התהייה: האם יצליח הקסם של איטליה לעורר לתחייה את רוח ההרפתקנות שלה ויגרום לה לשוב ולפתוח את לבה?

גרייסי הקשישה חיה בעיירה האנגלית באדלי קומפטון כבר למעלה מ-40 שנה. בביקור שגרתי במספרה, בזמן עלעול במגזין, היא נתקלת במודעה על סדנת בישול שמתקיים בטירה עתיקה בטוסקנה. בהחלטה יוצאת דופן היא מחליטה להענות למודעה – ולטוס לאיטליה.

ההחלטה של גרייסי שוברת השגרה שלה, אבל לא רק את שלה – חוג הנשים שהיא חברה בו בעייריה ובראשו פלאפי סקוט-בות (העשירה, כמובן) מופתעות מיצר ההרפתקנות וחוששות לגרייסי (אבל בעיקר לאירועים שיתרחשו בזמן היעדרותה), וגם קרינה, ביתה של גרייסי, מוטרדת מההחלטה הרגעית של אימה. למרות נסיונותיהן של ההנ"ל לשכנע את גרייסי לבטל את הנסיעה, היא לא משנה את דעתה.

בהחלטה יוצאת דופן נוספת, קרינה מחליטה להצטרף לאימה, ולהביא איתה את ביתה אנסטסיה. וכך סבתא מעיירה מנומנמת, בת וורקוהוליקית, ונכדה צעירה ומכורה לרשתות החברתיות מוצאות את עצמן בדרך לאיטליה, לחופשה שמשולבת בסדנת בישול ייחודית.

העלילה של הספר מתמקדת בשבוע של הנשים בטוסקנה – ובמקביל אליו בסיפור העבר של גרייסי. לצד מספר מצומצם של אנשים נוספים שהגיעו לסדנת הבישול, כל אחת מהנשים עוברת מסע פיזי ונפשי שמשנה אותן ואת ההסתכלות שלהן על העולם.

היו שני דברים בספר שפחות אהבתי – הראשון הוא הירידה המאוד מאוד גדולה של הסופרת לפרטים שלהרגשתי לא תרמו בשום דבר לעלילה או לתחושה של הקורא. מדובר גם בתיאורי נוף וגם בכמה סצנות בחדר המיטות, שבהחלט היה אפשר לחסוך בהן במילים. בדרך כלל תיאורי יתר לא פוגמים בהנאה שלי, אבל כאן זה היה קצת כבד גם בשבילי.
השני הוא הדרך בה נחשפנו לסיפור העבר – חלק מהסיפור מופיע כפרקים נפרדים בספר, בזמן שחלקים אחרים מסופרים ע"י גרייסי לדמויות אחרות בזמן הסדנה. זה קצת מבלבל והייתי מעדיפה לשמוע על העבר בצורה אחידה.

לצד הדברים האלה – העלילה מעניינת וסוחפת, התחושה בקריאה היא שאנחנו חווים את טוסקנה ואת הטירה בעצמנו, והרגשתי שיש לי מזל שקראתי את הספר בזמן שהייתי בחופשה בעצמי. בנוסף, התיאורים של השיעורים בסדנת הבישול והאוכל המוגש בארוחות השונות תמיד מעורר תיאבון ומעלה חיוך.

לסיכום, אני ממליצה על הספר לחובבי הז'אנר (שלא רגישים לתיאורי יתר).
קראתם את הספר? או שיש לכם שאלות? אשמח לשוחח בתגובות 🙂

גלי שטרן

מטפחת עציצים, מכורה ללונדון, אוהבת אנשים ותמיד עם ספר ביד (או מקסימום בתיק).

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן