Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
הערעור האחרון
תגית:
סוגות: ,
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 316
לפעמים, כדי להציל את היקר לנו מכול, עלינו להקריב אותו. כשנפגשו לראשונה היה משה גילון שופט צעיר, ודוד ינאי - תלמיד תיכון מבית הרוס. עשרים וחמש שנים חלפו. גילון הוא נשיא בית המשפט העליון, וינאי מונה זה עתה לצעיר השופטים במוסד המהולל והמותקף הזה. אבל המקום שגילון הקדיש לביצורו את מיטב שנותיו, נתון בסכנה קיומית שמקורה הוא... גילון עצמו. כעת נאלץ מי שנחשב לגדול שופטי ישראל לדורותיהם, מי שעיצב את העליון בצלמו ובדמותו, לפנות לראשונה בחייו בבקשת עזרה נואשת ונמהרת אל בן טיפוחיו; ואילו זה חייב להחליט אם לסכן את כל מה שהשיג ולבגוד באהבת חייו עבור מי שהיה לו אב מרוחק ונערץ כאחד. הברית בין השניים פותחת תיבת פנדורה של סודות, שקרים ומזימות, המאיימים לא רק לקעקע את מסד חייהם, אלא גם למוטט את אושיות שלטון החוק. האם יצליחו להציל את מבצרו האחרון של הצדק, או שמא יאבדו את כל מה שנלחמו למענו? הערעור האחרון הוא רומן מתח משפטי־פסיכולוגי מסעיר, שבמרכזו חטא קדמון שאת פירות הבאושים שלו אוכלים האבות והבנים גם יחד. רומן שמוביל את קוראיו מהאולמות הנשגבים של בית המשפט העליון אל המסדרונות האחוריים והאפלוליים של הפוליטיקה; מהטרגדיה המשפחתית אל הדרמה המשפטית; מהאישי אל הלאומי, ומהעבר המושתק אל ההווה הזועק. בשני קולות ובשיתוף פעולה ייחודי מסוגו, פורשים יובל אלבשן וליעד שהם יריעה טווּיה במומחיות וברגש, המשחקת משחק מתוחכם עם הקורא, נוגעת בנימי הנימים של המציאות העכשווית הסוערת וחושפת את האמת והבדיה שמאחורי מערכת הצדק הישראלית.

כבר בתחילת הספר הרגשתי כמתהלכת בין כותלי בית המשפט העליון, צופה בהסתודדויות של עורכי דין, אנשים הולכים במהירות מקומה לקומה, מחדר לחדר. הספר "הערעור האחרון" מאפשר לקורא להיכנס אל נבכי בית המשפט העליון וקשריו עם הפוליטיקה.

הספר מגולל כמה פרשיות סבוכות הקשורות האחת בשנייה בדרכים מאד מוזרות. משה גילון- נשיא בית המשפט העליון כבר 26 שנים. בית המשפט הוא בראש סדרי העדיפויות שלו אפילו גובר על משפחתו. את רעייתו רותי איבד לפני מס' חודשים. חסרה היא לו. תחתיו חותר מנחם דקל, שופט, אשר עומד להיות מס' 2 של גילון למורת רוחו בהחלטת שר המשפטים. גילון יעשה הכל למנוע מינוי זה. בהיותם יחדיו בצבא- היתה להם מערכת יחסים טובה אך עם היכנסם ללימודי האקדמיה התערערו יחסיהם . גילון בפתח אולם הדיונים בו יוכרז דקל לתפקידו החדש. גילון חייב לעשות הכל. לפתע חש ברע, התעלף והוחש לבית החולים. צמוד אליו דוד ינאי לא עוזב אותו ולו לשנייה. גילון מתעקש לרופאו הפרטי גם בביה"ח. וכך מתבשר כי סובל הוא מאלצהיימר. מבקש לא לספר לבתו דניאלה לעת עתה.

ינאי מוצא עצמו שותף לסוד הגדול. ינאי וגילון מכירים עוד בהיותו בן 16, הוא גדל בשכונת מצוקה , אביו כך נאמר לו הוגדר כחולה נפש. אך בביה"ס התגלה כתלמיד מבריק. גילון פרש עליו חסותו וכך גדל בביתו של גילון. גילון היה מושא הערצה בעיניו. ינאי התאהב בבתו של גילון אך סמוך לחתונה נפרד ממנה. מדוע?

ינאי עצמו פותח "תיבת פנדורה" שהיתה סגורה שנים רבות. האם מה שימצא יסייע למערכת היחסים המושתתת על אמון רב בינו לבין גילון? אולי לא?

הדרמה המתחוללת בספר גורמת לקורא לחכות לפרק הבא. אין ספק שהסוף מרתק.

ספר המעגן בתוכו דרמה ומתח בתוך מקום שלרוב הציבור לא חשוף אל נבכי חדריו. אותי ריתק.

רחל רוזיליו

אמא לשבעה וסבתא לאחד עשר נכדים (בנתיים..) ספרים זה נשמה - אהבה שאינה תלויה בדבר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן