Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
העוצמה והזעם של אבנר ארליך
תגיות: ,
סוגות: ,
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 420
שרשרת פיצוצים קטלניים מזעזעת את בירות אירופה. בפיצוץ ברומא נרצחים עשרים ושניים איש ביניהם שישה ישראלים. מהמודיעין שנאסף מסתבר שזה רק המבוא: עימאד אקברייה, פלשתיני שעומד בראש הארגון האיסלאמי שאחראי לקטל, זומם לפוצץ את מסגד אל אקצה ולהטיל את האשם על היהודים. הוא גם מקדיש את עיקר זמנו לקידום שיטה להעברת מטעני נפץ ברחבי העולם המערבי למרות מערכות הבידוק המוצבות בשדות התעופה ובמיקומים אסטרטגיים אחרים. השיטה מבוססת על מיצוק חומר נפץ נוזלי לג'ל. את הג'ל הזה ממלאים בבלון שנשתל בגופם של השהידים בניתוח. הכוונה היא לייצר מאגר פצצות אנושיות מתקתקות שאי אפשר לגלות. עימאד מתניע סדרת פיגועים קטלניים בריאד, בפריז, בבריסל, בלונדון ובברלין בהם נפגעים ונהרגים עשרות בני אדם בכל אירוע. אבנר ארליך, מאגף המבצעים המיוחדים של המוסד, נחלץ לסכל את התוכנית ויוצא למרדף חוצה יבשות בעקבותיו של מנהיג הטרור האכזרי. המרדף, הכולל הפעלת כוחות מיוחדים, סוכני מוסד וסי.איי.אי, לובש צורה של נקמה אישית כשמסתבר לעימאד שאבנר היה אחראי לחיסול אביו לנגד עיניו של עימאד כשהיה בן עשר. אבנר חושף שמטרתו העיקרית של עימאד היא להחדיר את הפצצות האנושיות למסגד אל אקצה בירושלים. המחבלים נושאי הפצצות יתחפשו ליהודים דתיים ויפוצצו את המסגד הקדוש בשידור ישיר, מהלך שיגרום למאות מיליוני המוסלמים בעולם להתאחד למתקפה להשמדת ישראל. אז תיאלץ ישראל להגיב בפצצת יום הדין הגרעינית. אם אבנר לא יצליח לסכל את תכנית הנקמה השאפתנית של עימאד, היא תבעיר בלהבות את המזרח התיכון כולו.

המרגל המוצלח ביותר מסתתר בגלוי.

אומרים שכל הדרכים מובילות לרומא, אז כשאבנר ארליך, סגן ראש אגף מבצעים מיוחדים של המוסד נשלח בדחיפות לרומא כדי לחקור לעומק פיצוץ של רכב שגרם למותם של עשרים ושניים אנשים,
מתוכם שישה ישראלים, הוא נותר חשדן וספקן.
לאבנר ברור דבר אחד, הפיצוץ הזה הוא לא הראשון ולא האחרון וכדאי לפתוח עיניים ואוזניים ולצפות למהלך הבא שיגיע מהעולם האיסלמי ששוחר טרור.
אבנר נעזר בד"ר אנה פון שטריפ, מומחית ברפואת ילדים ואולטרסאונד שעובדת בבית החולים לילדים של יוניצף במחנה בלאטה שליד שכם.
אנה מנהלת מערכת יחסים אינטימית עם עימאד, טרוריסט עם עבר כבד שעומד בראש הג'יהד האיסלמי והיא מעבירה מידע חשוב לאבנר וצוותו תוך סיכון חייה.
אבנר והצוות עומדים חסרי אונים אל מול הפיגוע ברומא, אין ראיות, אין שום קצה חוט לגבי חומר הנפץ ושום ארגון טרור לא לקח על עצמו אחריות למעשה אבל אבנר לא ישקוט עד שלא יביא את האשמים לדין.
לאחר שמתרחשים פיצוצים נוספים בסעודיה ובפריז וגורמים למותם של אנשים רבים כולל ילדים, אבנר מבין שהעניין הולך ומסתבך מרגע לרגע.

הרוצח הסדרתי שלי ממשיך להכות. האמת, קיוויתי שיפעלו יותר. ככל שהם ירבו לפעול כך יגדלו הסיכויים שלנו לתפוס אותם. (עמ' 93)

ובינתיים, המצב במחנה בלאטה מתחיל להיות מסוכן ובלתי אפשרי, אנה מבינה שאם לא תברח, היא עלולה למצוא את מותה ואם עימאד יגלה שהיא זאת שמעבירה עליו מידע למוסד הוא לא יחוס
על חייה לשניה, אבל ברגע האחרון משהו משתבש והיא מחליטה לחשב מסלול מחדש ולהישאר במחנה, למורת רוחו ואי הסכמתו של אבנר.
אנה חכמה וזהירה והיא יודעת לשחק את המשחק אבל האם היא תצליח להערים על ראש הטרור האכזרי ביותר ולגרום לו לבטוח בה ולשתף אותה בתוכניות שלו אל עבר היעד הבא?
עימאד ממשיך להציף את אירופה בשהידים שרק מתנדבים להתפוצץ ולהרוג עוד אנשים חפים מפשע ואילו אבנר והצוות לא מצליחים לעמוד בקצב הפיצוצים ולא יכולים לנחש מתי יקרה האירוע הבא
כדי לטרפד אותו במעוד מועד.
אבנר רודף אחרי עימאד כמו חתול אחרי עכבר אבל עימאד תמיד מקדים אותו בכמה צעדים והוא חמקמק ובלתי ניתן להשגה.
אבנר לא נח לרגע, הוא טס בעולם, יוצא לפעילות חשאיות למגר את הטרור ומנסה לעצור את עימאד והוא היחיד שיכול לעשות זאת. אז מי ינצח בקרב, החתול או העכבר?

הסופר פיני אלעזרי מכניס אותנו לתוך עולם שכולו אקשן ומתח תזזיתי מורט עצבים.
אהבתי את דמותו של אבנר, הוא אמנם היה קשוח, קר רוח, ציני/משעשע ומכור לאדרנלין אבל גם מאד רגיש כשזה נוגע לאנשים שיקרים ללבו.
אבנר דואג לאנשים שעובדים איתו, שומר מרחוק על אנה שנמצאת בסכנה תמידית והוא לא מפסיק להתגעגע לבנו ערן שאינו בין החיים.
את הספר הזה תקראו בנשימה עצורה כי הוא לא עוצר לרגע באדום.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן