Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
הסוד האחרון של איימי סנואו
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 436
איימי סנואו היתה תינוקת בת יומה כשננטשה בשלג. איש לא רצה בה, איש לא אהב אותה. היא התגלתה לגמרי במקרה על ידי אורליה בת השמונה, שהביאה אותה מיד לבית האחוזה המפואר שבו גדלה. ההורים התנגדו, הם בהחלט לא רצו תינוקת נוספת, אבל אורליה התעקשה עד שנשברו. מרגע זה גדלות שתי הבנות יחד כאחיות לכל דבר ולא נפרדות לרגע. שנים לאחר מכן, פוקד אסון את המשפחה. אורליה חולה ומתה, ועולמה של איימי חרב עליה. אבל אז מתגלה המתנה, אולי המתנה האחרונה שאורליה השאירה לאיימי: צרור מכתבים מוצפן שרק איימי תוכל לפענח. מסע בעקבות אוצר שרק איימי תוכל לגלות. הסוד שישנה את חייה של איימי טמון במכתבים הללו, אך האם היא תצליח להבין אותם? הסוד האחרון של איימי סנואו מאת טרייסי ריס היה לרב מכר ענק באנגליה, תורגם לשפות רבות נוספות וזכה לשבחי הקוראים והביקורת.

שנת 1848.
איימי סנואו היא נערה בת 17 שזה עתה קברה את חברתה הטובה ביותר, אורליה.
כשהיתה אורליה בת שמונה, היא מצאה בשלג תינוקת בכיינית שננטשה. אורליה לקחה את התינוקת הביתה, התעקשה שהוריה חייבים להשאיר אותה ואף קראה לה בשם: איימי סנואו.
איימי ואורליה היו בלתי נפרדות על אף שנאתה של אמה של אורליה כלפי איימי. אורליה היתה בעלת מעמד גבוה, היא גדלה תחת משטר שמרני שהנחילו לה שני הוריה והם ציפו ממנה שתמלא את חובתה כלפי המשפחה ותינשא לגבר בעל מעמד כמו שלה כדי להמשיך את השושלת המשפחתית.
לעומת זאת, איימי גדלה ע"י הטבחית של בית האחוזה, היא שימשה בתור המשרתת של אורליה, בת לוויתה ואף סעדה אותה בשנים האחרונות בהן חלתה אורליה במחלה קשה.

לאחר מותה של אורליה היא הורישה לאיימי מעט כסף שיעזור לה להתקיים ואף ציידה אותה במכתב שהוביל אותה למסע אל עבר הלא נודע בעקבות סודות כמוסים שהיא הסתירה מאיימי כל השנים.
איימי היתה סקרנית לדעת מהן הסודות והתחנה הראשונה במסע שלה היתה ללונדון.
אורליה מפזרת רמזים ומשאירה לאיימי סימני דרך למציאת מה שהיא קוראת לו "האוצר", איימי מקבלת בטפטופים מכתבים שנכתבו ע"י אורליה לפני מותה וכל מכתב מרכיב משימה שמובילה את איימי לתחנה הבאה במסע.
חייה של איימי היו תמיד כרוכים אחר חייה של אורליה ובלעדיה היא הרגישה שהיא אבודה בעולם הגדול, היא התקשתה לעבור את המסע הזה לבדה אבל בדרכה חיכו לה הרבה אנשים טובים ששמחו לעזור לה במשימה.
איימי מתזזת ברחבי אנגליה, היא עוברת מהפך חיצוני אבל בתוך תוכה נותרת נערה צנועה, שקטה ועדינת נפש, היא הופכת מנערה תלותית לאישה אמיצה וחופשיה ואף מוצאת את עצמה מחוזרת ע"י שני גברים יפי תואר כשהיא נעה בין נשפים ומסיבות טרקלין אליהם לא הורגלה.
האם תצליח איימי לגלות את הסוד השמור של אורליה ואף למצוא אהבת אמת בסוף המסע המפרך?

העלילה נעה בין זכרונות העבר של איימי מחייה לצדה של אורליה והיחסים המיוחדים בין השתיים לבין ההווה שבו היא יוצאת למסע בעקבות הסודות ששמרה מפניה אורליה.
סיפור העלילה היה איטי אבל מצאתי את עצמי נהנת מכל רגע ומתענגת על כל מילה ועל כל מחשבה שעברה בתוך ראשה של איימי. אהבתי את הנאמנות האינסופית שלה כלפי אורליה וגם אהבתי את הדרך בה אורליה דאגה לרווחתה ולחייה של איימי גם לאחר מותה, כאילו שרוחה המשיכה לרחף מעליה ולעטוף אותה בביטחון ואהבה גם כשבגופה היא כבר לא היתה שם.
זהו סיפור מיוחד על חברות אמיצה, אהבת אמת, אנשים טובים באמצע הדרך ונשים אמיצות שלא מפחדות להוכיח את עצמן ויכולתן בתקופות פחות נאורות – מומלץ ביותר לקריאה.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן