Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
הסודות שהולכים איתנו
סוגות: ,
מוציאים לאור: ,
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 320
הסודות שהולכים איתנו הוא ספר ראשון בדואט 'הסודות'. מגיש לנו הופעת בכורה זוהרת עם פיתולים בלתי צפויים. קארי לונסדייל חוקרת את ההרס שבאובדן, את האופוריה שבמציאת אהבה שניה, ואת ההשלכות הקשות, המאיצות את הדופק, של גילוי האמת על אלה שאנחנו מכירים מקרוב ואת המרחק שהם יעברו כדי להגן עלינו. לסו שף, איימי טירני, יש את המתכון המושלם לחיים המושלמים: להתחתן עם אהוב ילדותה, להקים משפחה ולקנות את המסעדה של הוריה. אך כאשר ארוסה, ג'יימס דונאטו, נעלם בתאונת שייט, עתידה ה'אפוי' היטב נסחף לים. במקום לעמוד במזבח ביום חתונתם, איימי עומדת מול קבר, בהלווייתו של ג'יימס - הלוויה שמשאירה אותה, יותר מעורערת מאשר בשלווה. כשאיימי נאבקת לשקם את חייה, היא נכנסת עמוק יותר בחקירת היעלמותו של ג'יימס, וחושפת אוקיינוס של סודות הגורמים לה להטיל ספק בכל מה שהם בנו יחד. ומתחת לפני השטח נמצאת אמת שעשויה לשחרר את איימי ... או לנפץ אותה לנצח.

אם יש משהו שאני אוהבת לעשות – זה לקרוא ספרים חדשים וטריים מהתנור, כאלה שאין עליהם כמעט סקירות או תגובות בקבוצות הספרים השונות. הספר הזה הוא כזה. עד כה ראיתי שהתפרסמו סקירות בודדות בלבד, ולכן הגעתי אליו נקייה לחלוטין. עוד משהו שאני אוהבת במיוחד הם רומני מתח. אותם הספרים שאין להם ז'אנר מוגדר ומשלבים שני ז'אנרים: רומנטיקה ומתח. מסקרן אותי לגלות האם הספר הוא ברובו מותח או ברובו רומנטי. בספר הסודות שהולכים איתנו הסופרת משחקת ומשלבת במיומנות בין שני הז'אנרים, וכך מצליחה לשמור על עניין לכל אורך הסיפור עד סופו.

מה שהפך את הספר לקריאה של 5 כוכבים הן הדמויות שמובילות אותו: הוא מורכב ממשולש של שלוש דמויות כתובות היטב, והמשולש אינו שווה צלעות, כי את חודו מובילה איימי טירני – המספרת שלנו. איימי בת ה-27 מוצאת את עצמה קוברת את הארוס שלה, ג'יימס דונאטו, בדיוק באותו התאריך שבו היו אמורים להינשא. בכל הזמן שעבר מאז הוכרז ג'יימס כמת משהו לא מסתדר לה, כל הזמן מלווה אותה תחושה מוזרה ומצמררת שג'יימס לא באמת נהרג. איימי מעולם לא ראתה את הגופה שלו, ובנוסף רודפת אחריה מתקשרת בשם לייסי שטוענת שג'יימס עדיין חי.

כל התכניות שעשתה איימי להמשך חייה מתנפצות כשגם המסעדה של הוריה נקלעת לקשיים כלכליים ונמכרת. כעת איימי גם רווקה וגם חסרת עבודה. הסיפור ממשיך להתקדם ואיימי ממשיכה להתאבל על ארוסה המת, אבל בו בעת מנסה לשקם את חייה: היא פותחת בית קפה, מבלה עם שתי חברותיה הטובות, מתנתקת מהמתקשרת ומפתחת ידידות קרובה עם צלם מוכשר בשם איאן קולינס. אז יש לנו את איימי, את ג'יימס המת ואת איאן – המשולש.

איימי ממשיכה בחייה אך לא מפסיקה להביט לאחור, היא דוחה את חיזוריו של איאן ומשאירה אותו במשבצת הנוחה של ידיד, משאירה את כל חפציו ובגדיו של ג'יימס תלויים בארון, ועדיין עונדת את טבעת האירוסין שלה. למרות שנראה כי מבחינות רבות היא המשיכה הלאה, התחום הרומנטי בחייה עדיין תקוע. שנה וחודשיים לאחר מותו של ג'יימס היא מקבלת רמז עבה במיוחד שממנו היא כבר לא יכולה להתעלם. היא מחליטה לטוס למקסיקו, שם ג'יימס נעלם וטבע, כדי לגלות אם ג'יימס עדיין חי. הבעיה עם סודות גדולים, שלפעמים עדיף להשאיר אותם קבורים, כי מה שמתגלה בסופו של דבר הוא לא מה שציפינו לו.

פסק הדין:
אם לא הייתי קוראת את התקציר, לא הייתי מנחשת שזהו ספרה הראשון של הסופרת. לספר יש את אחד מסיפורי העלילה המקוריים ביותר שקראתי, ואני חייבת לומר שאני לא זוכרת שקראתי סיפור אחר שדומה לו. קרי לונסדייל כותבת בביטחון שמאפיין סופרים מנוסים ממנה ומנווטת אותנו בדרך מבריקה בין פיתולי הספר. הדפים עפו לי והיה לי קשה להפסיק לקרוא כי הכתיבה הייתה מאד מושכת. למרות שהספר עוסק במסתורין ובסודות אפלים – הכתיבה קלילה והאורך של הספר מושלם בעיני. נראה לי שבטוח לומר שקרי כאן כדי להישאר. בסיום ישנה הצצה לספר הבא ואני ממש סקרנית לראות כיצד יתפתחו הדברים בהמשך. לא יכולתי להתאפק וחיפשתי את הספרים ב- Goodreads ואכן הספר הבא יסופר מנקודת מבטו של ג'יימס. בנוסף ישנו ספר מנקודת מבטו של איאן. אני שמחה שהסופרת שמרה על המשולש החזק הזה, ואני כבר לא יכולה לחכות לספר הבא!

נועה הולצר

אמא עסוקה לזואי הפעוטה, שמצליחה לגנוב קצת זמן קריאה בין 'הופ' ו'לולי'.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן