Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
הנערה המושלמת
תגית:
סוגות: ,
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 379
זואי מייזי היא עילוי מוסיקלי עם מנת משכל של גאונה. לפני שלוש שנים היא הייתה מעורבת באירוע טראגי שהסתיים במותם של שלושה מבני המחזור שלה. מאז אמא שלה עושה הכול כדי שהאירוע לא יעיב על עתידה של זואי. היא  אפילו מסתירה את העניין מבעלה החדש ומבנה החורג ודורשת מזואי משמעת ברזל בנוגע להסתרת העבר. עכשיו זואי עומדת לנגן בקונצרט הגדול, קונצרט ההזדמנות השנייה, שאורגן בקפידה במשך חודשים. בסופו של הערב, אמה של זואי מוצאת את מותה. בחקירה שמתפתחת למשטרה יש כיוון חקירה, למשפחה של זואי יש הסבר,  לעורך הדין יש תיאוריה ולזואי עצמה יש אמת. אבל העבר לימד את זואי שאמת היא דבר אחד וצדק הוא דבר אחר לחלוטין, וככל שהחקירה מסתעפת, ההבדל ביניהם מתחדד עוד ועוד. ספריה של ג'ילי מקמילן מרכיבים פאזל מורכב ורווי גרסאות תוך השתלשלות אירועים מהירה ומפגש עם הרשתות החברתיות, אפליקציות ותרבות השיימינג. ספר הביכורים שלה שמי נייר בוערים שראה אור בהוצאת כנרת־זמורה־דביר הופיע ברשימות רבי המכר בארץ ובאלו של הניו יורק טיימס. מקמילן כתבה לעיתונות, עבדה בגלריה והייתה מרצה לצילום לפני שהפכה לסופרת במשרה מלאה. היא מתגוררת עם משפחתה בבריסטול, אנגליה.

זואי מייזי היא נערה בת 17 שמתגוררת עם אמה בבריסטול והיא פסנתרנית מחוננת שכבר מגיל שלוש ידעה לנגן בצורה פנומנלית.
כשזואי בגרה, אמא שלה מריה התחתנה עם גבר חדש בשם כריס שהוא אב לבן בשם לוקס ונולדה לה אחות מתוקה בשם גרייס.
לוקס הוא גם נגן פסנתר מחונן ובערב שבו העלילה מתמקדת, זואי ולוקס ניגנו בקונצרט בכנסייה המקומית שאותו ארגנה מריה, כדי לעזור למשפחות אבלות.
באותו ערב גורלי, קורה משהו בלתי צפוי בזמן הקונצרט, זואי ואמה עוזבות את הכנסיה מוקדם מהצפוי לאחר אותו מקרה ובאותו ערב גם מוצאת מריה את מותה.
לאחר מותה של מריה, זואי הנסערת מתקשרת מיד לעורך דין שלה סם. את סם היא הכירה שלוש שנים לפני כן, כשהיתה בת 14 ונמצאה אשמה בנהיגה תחת השפעת אלכוהול
כשבאותו מקרה שלושה בני נוער מצאו את מותם. סם היה העורך דין מטעם הסנגוריה הציבורית שנשלח להגן על הזכויות שלה.
סם ליווה את זואי לאורך כל המשפט שלה וניסה להוכיח שהיא היתה קורבן במקרה הזה ולא האשמה, הוא מפיח תקווה בהורים שלה למרות שאבא של זואי סקפטי והוא גם מאשים את מריה בכל מה שקרה.
זואי לא התאוששה מעולם מאותו מקרה, היא הורשעה ולאחר שהשתחררה היא עזבה עם אמה את דבון והן עברו להתגורר בבריסטול, קרוב למגוריה של טסה, אחותה של מריה.
טסה מתמודדות עם בעיות משלה והיא חווה משבר בחיי הנישואין שלה מכיוון שבעלה ריצ'רד מכור לטיפה המרה.


ניתן גם להאזין לביקורת שמע על הספר

מריה מצידה הפסידה את חייה הטובים בחווה שבו הן התגוררו לפני התאונה, נישואיה התפרקו והיא הפכה לאם יחידנית.
כשזואי ואמה עברו לבריסטול הן קיוו לפתוח דף חדש ולהשאיר את העבר מאחור, האנשים סביבם לא ידעו על התאונה והאמת לא נחשפה מעולם.
בבריסטול מריה הכירה את כריס בזכות האהבה של זואי ובנו לנגינת הפסנתר והחיים התחילו לחייך אליה.
מריה רודפת כל חייה אחרי שלמות אבל בחייה המושלמים יש הרבה סדקים שהיא מנסה לטאטא מתחת לשטיח.
בערב המדובר, לאחר הקונצרט, כריס מבין שמריה הסתירה מפניו דברים אפלים הקשורים לחייה ולחיי זואי והוא מתעמת איתה על כך, על אף שהיא מנסה להתנהג רגיל ולהדחיק את מה שקרה בזמן הקונצרט,
הערב מסתיים בטרגדיה איומה אבל מה הביא למותה של מריה?

העלילה מסופרת מהקולות של זואי, סם וטסה. היא נעה בין ערב הקונצרט, כל מה שקרה לאחריו והעבר של זואי. כל פרק חושף עוד פיסת פאזל למה שקרה באותו לילה של הקונצרט בו
מצאה מריה את מותה ומה קדם למה שקרה, עד שכל הפיסות נאספות והופכות לתמונה אחת שלמה.
כל אחת מהדמויות הראשיות מסתירה משהו וכל אחת מתייסרת עם הכאב שלה בדרך שלה.
אהבתי מאד את דמותה של זואי ואת הדרך שלה לשרוד בתוך כל הקשיים שעברה בחייה, הספר זורם, הפרקים קצרים ומרתקים והסוף היה לא צפוי וסגר את כל הקצוות הפתוחים שנותרו מאחור – הנערה המושלמת
זהו ספר דרמה, מתח/מצמרר שגורם למחשבות גם אחרי שמסיימים לקרוא אותו.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן