Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
הנערה בקרח
סוגות: ,
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2017
מס' עמודים: 382
עיניה היו קרועות לרווחה ושפתיה נפשקו מעט כאילו עמדה לדבר. גופתה הייתה קפואה בתוך הקרח. והיא לא הייתה היחידה... כשבחור צעיר מגלה גופת אישה קפואה תחת מעטה קרח באגם של פארק בדרום לונדון, הבלשית אריקה פוסטר נקראת להוביל את חקירת הרצח. תחילה נראה שלקורבן, נערת זוהר צעירה ויפהפייה, היו חיים מושלמים. אך כשהבלשית פוסטר מתחילה לחפור לעומק, הבקיעים מתחילים להיחשף. המשפחה העשירה, הפוליטיקאים, פיקוד המשטרה וגורמים בעולם התחתון, לא אוהבים את כיוון החקירה שלה ומפעילים לחצים כבדים על החוקרת המבריקה, שצללים מעברהּ מרחפים מעליה ומאיימים לקבור את הקריירה שלה. אילו סודות אפלים מסתירה הנערה בקרח? ככל שאריקה מתקרבת לגילוי האמת, הרוצח הולך וסוגר עליה. האם היא תגיע אליו לפני הרצח הבא?

לספר 'הנערה בקרח' הגעתי אחרי קריאה ברצף של ארבעה ספרי רומן רומנטי. תמיד כשאני מתחילה ספר מתח אני מרגישה שחזרתי הביתה, כי ספרי מתח הם האהבה הראשונה שלי. העניין הוא שהספרים שקראתי לפניו היו כל כך טובים, שמצאתי את עצמי עם מחסום קריאה קל והגעתי לספר עם ספקות. בהתחלה הרגשתי שהסופר מרבה בתיאורי נוף וסביבה שהיה אפשר לוותר עליהם, אבל אחרי שקראתי בערך שליש מהספר העלילה תפסה תאוצה, אני כבר התחלתי לעסוק בניחושים מי הרוצח, וההנאה שלי הלכה וגברה. כשסיימתי אותו הרגשתי את הסיפוק המוכר והידוע שמגיע אחרי שאני מסיימת ספר מתח טוב ומפתיע. והוא בהחלט הפתיע – לא הצלחתי לנחש את זהות הרוצח, ואפילו לא הייתי קרובה!

גופתה של אנדריאה דאגלס-בראון בת ה-23 מתגלה במי אגם קפואים בגני מוזיאון הורנימן שבדרום לונדון. אנדריאה היא בתו של הלורד דאגלס-בראון, איש עשיר מאד ורב קשרים בממשל ובמשטרה. הבלשית אריקה פוסטר ממנצ'סטר נקראת לנהל את החקירה. אריקה חוזרת למשטרה לאחר תקופת השעיה עקב תקרית שבה נהרג בעלה, שהיה גם הוא חוקר במשטרה. היא חוזרת במצב נפשי לא קל ובנוסף קבלת הפנים שהיא זוכה לה במשטרת לואישם בלונדון לא אוהדת במיוחד. ככל שהחקירה מתקדמת אריקה צריכה להיאבק יותר ויותר על האינסטינקטים שלה, המפקדים שלה במשטרה לא מרוצים בלשון המעטה מהכיוון אליה הולכת החקירה, והם מנסים לכוון אותה לכיוון אחר. אריקה נאלצת להתמודד לא רק עם חקירה סבוכה ורוצח אכזרי במיוחד, אלא גם עם משפחתה של הנרצחת ועם הפוליטיקה המשטרתית.

זהו ספר ראשון בסדרת ספרים על הבלשית אריקה פוסטר, לספר יש סוף סגור וניתן לקרוא אותו כספר בודד. הספר כתוב ברובו בגוף שלישי, אך בשלב מסוים מצטרף הרוצח כמספר והפרקים שלו כתובים בגוף ראשון. אהבתי את האופן שבו בנה הסופר את דמותה של אריקה כדמות עגולה, ושילב את האבל הפרטי שלה בחקירה. קל לאהוב את אריקה ולהתחבר אליה, גם כשהיא מאבדת שליטה. אהבתי גם את דמויות המשנה בספר, במיוחד את מוס ופטרסון חברי הצוות שלה. זה לא רק ספר מתח אלא גם ספר על היחסים בין המשטרה והתקשורת ובין המשטרה והממשל. הסופר לא חס על הממשל הבריטי והביקורת שלו מורגשת בכתיבה. חוסר השוויון בפני החוק: רצח של בת עשירים ממעמד גבוה לעומת רצח של נערת ליווי. הספר עוסק בסוגיות של גזענות, מהגרים והבדלי מעמדות הוא בהחלט ספר שמעורר מחשבה.

פסק הדין:
ספר מתח מצוין עם כתיבה טובה ומהודקת של רוברט ברינדזה. הספר מלא בתפניות עד הרגע האחרון והסוף הפתיע אותי מאד. הוא אינו אלים ולא מכיל תיאורים גרפיים מרובים ולכן הייתי מגדירה אותו כספר מתח קליל וזורם מאד לקריאה. הדמות של אריקה פוסטר נהדרת, היא אישה ישרה, רודפת צדק, מבריקה ומוסרית שנהניתי לקרוא, אלה השוטרים שאנחנו צריכים במשטרת ישראל. אני מחכה בקוצר רוח שיתורגמו גם הספרים הבאים בסדרה, אין לי בכלל ספק שאקרא אותם.

נועה הולצר

אמא עסוקה לזואי הפעוטה, שמצליחה לגנוב קצת זמן קריאה בין 'הופ' ו'לולי'.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן