Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
הנסיך האכזר
סופר/ת:
סוגות: ,
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2021
מס' עמודים: 320
ג'וד הייתה בת שבע כשהוריה נרצחו והיא ושתי אחיותיה נחטפו אל חצר המלכות הבוגדנית של הפֵיות. עשר שנים מאוחר יותר, היא משתוקקת להשתייך לאותו עולם שנוא ונורא, שלא ניתן לעמוד בקסמיו. אבל ג'וד היא בת תמותה, ורבים מבני הערפל בזים לבני אדם, במיוחד הנסיך קרדן, בנו הצעיר והאכזר של מלך הפיות. ג'וד יודעת שכדי להתקבל לחצר המלכות יהיה עליה להתעמת עם יריבה הקטלני, והיא מוכנה לעשות זאת ולשאת בתוצאות, גם אם לשם כך תיאלץ להסתבך בתככי הארמון ושקריו ולגלות את האכזריות שבה. כל זה משתנה כשמלחמת אזרחים מאיימת להפיל את חצר המלוכה. בעוד עולמה בוער וסכנה מרחפת מעל ראשיהן של אחיותיה, על ג'וד לכרות ברית מסוכנת כדי להציל את היקרים לה ואת ממלכת הפיות כולה. הולי בלק היא סופרת ילדים ונוער אמריקנית ('ספיידרוויק', 'מגיסטריום') וכלת פרס אנדרה נורטון לספרי פנטזיה ומד"ב לנוער. הנסיך האכזר פותח את סדרת בני הערפל שכתבה. ספרי הסדרה התקבלו בהתלהבות רבה, זכו בשבחי הביקורת, תורגמו לשפות רבות וכיכבו בראש רשימת רבי–המכר של הניו יורק טיימס. "עולם מרהיב, דמויות משנה מפותחות וגיבורה קשוחה ומתעתעת." פבלישרז ויקלי "ספר נפלא ושובה לב, שאין לעמוד בקסמו. יתאים לכל מדף ספרי נוער." סקול לייבררי ג'ורנל "חוויה קסומה ממש." ניו יורק טיימס בוק ריוויו "איפה הספר השני?!" ויקטוריה אֵיוויארד, מחברת 'מלכה אדומה'

 

ג׳וד צמאה להשתייך. היא לעולם לא תהיה באמת חלק מעולם הפיות, לא עם האוזניים העגולות האלה שלה, עם הדם האנושי שזורם בעורקיה. היא יכולה לנסות להתכחש לזה כמה שהיא רוצה, אבל כולם יודעים את האמת, היא בת אנוש והיא נחותה מכל היתר.

יותר מכל היא רוצה להיות אבירה, לקבל את החותם הזה שיתן לה אפשרות להתקבל לחצר המלכות. היא לא מתכוונת להתחתן עם בן פיות, כך שאין לה ברירה אחרת.

איך היא מצאה את עצמה בעולם הפיות? טוב, זה סיפור משעשע. או שבעצם לא. מדוק, האב המאמץ שלה, הגיע יום אחד וטבח בהוריה. עוד באותו היום לקח אותה, את התאומה שלה טרין ואת אחותה הגדולה וויוי, שהיא בעצם פיה. הם הגיעו אל חצר המלכות ובמשך העשר שנים שחלפו מאז, ג׳וד וטרין עשו כל מאמץ כדי להשתלב.

עד שיום אחד לג׳וד נשבר. נמאס לה מהנסיך קרדן ומהפמליה שלו. נמאס לו מהאכזריות והדיכוי. היא יודעת שאם היא תמשיך לשתוק זה לעולם לא יפסיק, אז היא נעמדת ואומרת לא. מכאן מתחיל מסע מפותל שבסופו היא תגלה את עצמהמחדש.

כבר המון זמן שרציתי לקרוא את הספר הזה. הטיקטוק מלא בו והוא נכנס לרשימת קריאה שלי ממזמן. מאוד הופתעתי לראות שהוא תורגם ודחפתי אותו ישר לראש הרשימה. יכול להיות שבגלל ההייפ הגדול והציפיות שבאו יחד איתו, שקצתהתאכזבתי בהתחלה.

לא התחברתי לג׳וד. לא כי שנאתי אותה, כי אתם יודעים, יש דמויות שאנחנו אוהבים לשנוא. לא הבנתי אותה, לא הכרתי אותה. הכתיבה הייתה חסרת רגש לטעמי, ובאופן כללי הניסוחים לא התיישבו לי. אבל לקראת סוף הספר כשכבר התרגלתי והבנתי את הוויב, הצלחתי להבין למה הספר היה כתוב בסגנון הזה.

העלילה מפותלת בקטע אחר. כבר הרבה זמן לא קראתי ספר עם כל כך הרבה ג׳וס, כל כך הרבה אקשן. הייתי שמחה אםהוא היה ״נמרח״ יותר, כי לפעמים לא הבנתי מה קרה פה.

הדמויות קצת שטוחות, אבל בגלל שרובן פיות ולא אנושיות, הבנתי שאי אפשר לצפות מהן לשחק לפי החוקים שלנו. אניאישית פחות בקטע של אוייבים לאוהבים, אבל זה זרם לי דווקא.

ספר מרתק עם עולם צבעוני והיסטוריה עשירה.

עדן עבודי

עדן, אמא לשלוש נסיכות תולעת ספרים בין הבישולים והכביסות. מלמדת את בנותיי שספרים הם מסע של חלומות, תקווה, מנגינה ואהבה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן