Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
הנסיך האכזר
תגית:
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2021
מס' עמודים: 320
ג'וד הייתה בת שבע כשהוריה נרצחו והיא ושתי אחיותיה נחטפו אל חצר המלכות הבוגדנית של הפֵיות. עשר שנים מאוחר יותר, היא משתוקקת להשתייך לאותו עולם שנוא ונורא, שלא ניתן לעמוד בקסמיו. אבל ג'וד היא בת תמותה, ורבים מבני הערפל בזים לבני אדם, במיוחד הנסיך קרדן, בנו הצעיר והאכזר של מלך הפיות. ג'וד יודעת שכדי להתקבל לחצר המלכות יהיה עליה להתעמת עם יריבה הקטלני, והיא מוכנה לעשות זאת ולשאת בתוצאות, גם אם לשם כך תיאלץ להסתבך בתככי הארמון ושקריו ולגלות את האכזריות שבה. כל זה משתנה כשמלחמת אזרחים מאיימת להפיל את חצר המלוכה. בעוד עולמה בוער וסכנה מרחפת מעל ראשיהן של אחיותיה, על ג'וד לכרות ברית מסוכנת כדי להציל את היקרים לה ואת ממלכת הפיות כולה.

הנסיך האכזר הוא ספר שמספר על שלוש אחיות: ויוויאן, ג'וד וטרין. ויוויאן, הבכורה, היא בת לאמא בת תמותה ולאבא פיי (פיה זכר). ג'וד וטרין הן האחיות הצעירות יותר – תאומות – אחיותיה למחצה ובנות תמותה באופן מלא. הן חיות באושר בעולם בני האנוש עם אמם ואביהן – עד שמדוק מגיע, רעב לדם ונקמה. מדוק הוא אביה הביולוגי של ויויאן. לאחר שגילה את ההונאה של אשתו בת התמותה הוא הורג את אימה ואת האב שגידל את ויויאן. אבל מדוק חש אחריות ליתומות שהשאיר ולכן לוקח את ויוויאן ואחיותיה לארץ הפיות, שלשם בתו הביולוגית ויוויאן שייכת.

ככל שחולפות השנים שבהן הן חיות בארץ הפיות, ג'וד וטרין מבינות שהן לא שייכות לשם, אבל מנסות להשתלב כל אחת בדרכה שלה. ג'וד צמאה להוכיח לנסיך קרדן, בנו האכזר של מלך הפיות, ולחבורה שסביבו שהיא שייכת לשם בדיוק כמו אחותה למחצה ויוויאין ושהיא לא צריכה להרכין ראש ולשתוק כשהוא וחבריו מתעללים בה ובאחותה. לעומתה טרין מנסה להסביר לה שהיא בחיים לא תוכל לשנות את העובדה שהיא בת אנוש או את המראה האנושי שלה. אין לה אוזניים מחודדות כמו לפיות,אין לה כנפיים, זנב או משהו על-טבעי אחר שמקשר אותה לעולם הפיותושאין להן שום דבר שהן יכולות לעשות כדי להוכיח שהן שייכות לארץ הפיות היא מציעה שהן פשוט יוותרו ויעשו את מה שאומרים להן בלי להשיב מלחמה לבני הפיות והיצורים העל-טבעיים.

כאשר המלך העליון של ארץ הפיות מודיע שהוא יעזוב את כסאו ואת הממלכה, ג'וד מחליטה להשתתף בטורניר, שאם היא תנצח בו היא תשפר את מעמדה ויוענק לה תואר אבירות. מה שגורם שתשומת הלב תופנה אליה. הדבר מעלה לה את הביטחון העצמי והפעם כשהנסיך קרדן (בנו של המלך העליון) ומקורביו מקניטים ומתגרים בה ובאחותה, ג'וד נלחמת חזרה ולא שותקת.

במקום לפחד, אני יכולה להפוך לדבר שיש לפחד ממנו.

אם לא האמנתם בעולם הפיות לפני שקראתם את סיפורי הפיות של הולי בלק, תוכלו להאמין אחרי שתקראו את הספר הזה. הדמויות שלה ועולם הפיות המתעתע להפליא יגרמו לכם להרגיש כאילו באמת נכנסתם לעולם אחר. ממלכת הפיות לא זקוקה לקסם כדי להקסים אתכם. הולי בלאק מהפנטת אותנו עם הסיפור הממכר הזה.
היו סצנות מסוימות בספר שעשו לי צמרמורת מסוג לא טוב (בגללן הורדתי חצי כוכב בדירוג). אני חושבת שהסופרת קצת הגזימה בתיאור שלהן (ביחס של הנסיך והחבורה שלו לג'וד ואחותה). אבל בהמשך ממש נהנתי לקרוא את הספר. העלילה מסקרנת, מרושעת לעיתים ובה דמויות מרתקות וערמומיות, וויויאן לא משעמם לרגע.זוהי יצירת מופת בעיניי, על עולם דמיוני, מושקע ומוקפד שיצרה הסופרת.
בסיפור יש דינמיקה משפחתית וחברית, פוליטיקת פיות, תככים ודינמיקת בתי המשפט שלהם, בריתות פוליטיות מפתיעות, הונאה, בגידה ופיתולי עלילה לא צפויים. שלא לדבר על דמויות שכתובות היטב. דמויות העל-טבעי של בלק ועולמן הם בדיוק כמו שהייתי מצפה שיהיו.
ג'וד היא הדמות האהובה עליי בסיפור הזה. היא אחת מאותן הדמויות הראשיות שהיית רוצה שיהיה לך את הרצון ואת הכוח שלהן. מה שהופך את ג'וד לכל כך קל להתחבר אליה היא הפגיעות שלה בעולם הפיות. ג'וד חזקה כמו שהיא פגיעה. הפגיעות שלה הופכת לכוח רצון בלתי שביר, וכוח פנימי שאף אחד לא יכול להתעלות עליו. אפילו לא משפחתה ה"מאמצת", או הגיהינום המטורף שהנסיך האכזר גורם לה לחוות. אני אוהבת איך אחרי כל מה שהיא נאלצת לסבול, זה מעצב אותה לדמות חכמה ומחושבת שאסור לזלזל בה.
לגבי ג'וד והנסיך קרדן אני אובדת עצות. תפנית מפתיעה של האירועים בעלילה גרמה לי להבין שיש שני צדדים למטבע ואני לא יכולה לפרט יותר מזה. אני קצת חוששת מה עתיד לבוא בספר הבא לגבי השניים ואיך העלילה תתפתח. תמיד יש מחיר כשמדובר בפיות ובקסמים.
הספר הזה בהחלט ראוי לכל ההייפ שהוא זכה לו, הולי בלאק מוכיחה שוב מדוע היא מלכת הפיות. פיתוח הדמויות, בניית העולם, ההטעיה, שגורמים לקוראים להגיב בדיוק איך שהיא רוצה. בסופו של דבר הסיפור הזה ממכר ויגרום לכם לרצות לקרוא כבר את הספר הבא בסדרה. אני כבר מחכה שיתרגמו את המשך הטרילוגיה.

נעה ארוון

בבוקר תלמידה משקיעה בתיכון ובשאר היום והלילה צמודה לספרים, נוער אבל לא רק. מוזמנים לעקוב אחריי גם בטיקטוק: www.tiktok.com/@noaaravon או חפשו את Noaaravon

לפוסט הזה יש תגובה אחת

  1. מילה

    לאיזה גיל מינימלי מיועד הספר?

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן