Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
הנוסעים
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2017
מס' עמודים: 462
ויל רודס, כתב תיירות צעיר (למדי) ונשוי (עם בעיות) במגזין (המקרטע) "נוסעים", פוגש במחוזות היין האקזוטיים של ארגנטינה עיתונאית אוסטרלית יפהפייה שמציעה לו הצעה שאי אפשר לסרב לה. כלומר אפשר, לולא היה באמתחתה מידע שיכול להרוס את חייו. עד מהרה, הבחירות הגרועות של וויל והסודות האפלים שהוא אוצר בקרבו, יובילו אותו למערבולת מסחררת של אירועים ברחבי העולם, מאחוזה בפריז ועד צוקים נידחים באיסלנד. הוא שוקע עד צוואר ברשת סבוכה של תככים ופשעים בינלאומיים, ואז מתברר ששום דבר בעולמו וויל רודס מעולם לא היה פשוט או רגיל, ושהשקרים שבתוכם הוא לכוד הם חלק מקנוניה עצומה וקטלנית עם השלכות כלל עולמיות מחרידות. ואם לא די בכל אלה, האנשים הקרובים ביותר אל וויל עשויים להוות את האיום הכבד ביותר על גורלו. השעה שלוש לפנות בוקר. בעלך הפך רשמית למרגל.

וויל רודס הוא גבר בן 35  שגר בניו יורק עם אשתו קלואי, הם נשואים מזה ארבע שנים ולאחרונה עוברים משבר בחיי הזוגיות שלהם.
כאשר שניהם עברו לגור בנכס שאביה של קלואי הוריש לה, הם קיוו לשפץ אותו ולחיות ברווחה אבל מהר מאד הכסף של השיפוץ נגמר והם מצאו את עצמם חיים באי של חורבות ונוסף לכל הצרות הם מנסים להיכנס להריון אבל תמיד כשקלואי מבייצת, וויל נמצא בנסיעות מטעם העבודה, מה שגורם לה להיות טרודה ומתוסכלת.

וויל דואג זה זמן מה שרעייתו הולכת ונשמטת מבין ידיו, ושהנישואים שלהם יצטרפו לסטטיסטיקה הלאומית וייכנעו ללחצים כלכליים ונסיעות עבודה וצילן המאיים של בעיות פוריות. (עמ' 21)

וויל עובד ככתב תיירות במגזין שנקרא: "נוסעים", עבודה שמצריכה נסיעות רבות ברחבי העולם והוא בעצם חי על מזוודות ומבלה בשדות תעופה יותר מאשר בבית עם אשתו.
הוא מרגיש חוסר סיפוק הן בעבודה והן בחייו האישיים, כל חייו הוא רודף אחר שלמות ובסוף נותר מאחור לא מאושר וחצוי.
הכל נע סביב דברים שאולי יקרו בהמשך ויגרמו לו להרגיש שלם אבל הוא מסרב להבין שכל ה"בקרוב" זה החיים עצמם שממשיכים לנוע קדימה.
וויל מגיע לצרפת במסגרת עבודתו כדי לכתוב כתבה על חיי התיירות באזור.
בארוחה ערב בטירה בסן אמיליון הוא נתקל באל הרדוויק,  כתבת סקסית במגזין אוסטרלי, והכימיה ביניהם חזקה ומיידית.

הוא בוחן אותה שוב לאור הנרות,  את גומות החן וחצי החיוך,  הגבה המורמת, הצוואר באלגנטיות הארוך, הזרועות החיובית והשזופות.  זרה יפה וסקסית שגרה רחוק,  רחוק מכאן. (עמ' 46)

אל מעוניינת בוויל והוא צריך לאזור את כל כוחות הנפש שלו כדי לסרב לה.
כאשר הוא חוזר לניו יורק היא עדיין מלווה אותו במחשבותיו והוא נלחם לשכוח ממנה אבל הגורל מפגיש ביניהם שוב בטיולו הבא לארגנטינה (האם זה יד הגורל או שזה מכוון?).
וויל נכנע לפיתוי ומאותו רגע אין דרך חזרה, הוא מוצא את עצמו נכנס בעל כורחו לתוך מסכת ריגול בינלאומית, סבוכה ומפותלת שיכולה לסכן את חייו וחיי הקרובים לו ביותר, הוא הופך לחומר ביד היוצר וחייו כמו שהכיר אותם, לא קיימים עוד.
וויל צריך להסתיר סודות ממלקום הבוס שלו ומאשתו קלואי אבל האם הם לא מסתירים סודות ממנו,  במי אפשר לבטוח? וכמה באמת אנחנו מכירים את האנשים הקרובים לנו ביותר?

הספר "הנוסעים" מותח, מרתק ומלא בתפניות ובתהפוכות, זהו ספרו השני של הסופר כריס פאבונה שאני קוראת, ספרו הראשון "תושבי חוץ" הותיר אותי ללא נשימה והיה לא פחות מוצלח.
כריס פאבונה הוא סופר אמריקאי שכתב עד כה שלושה ספרי מתח, הוא חי עם משפחתו בניו יורק ועבד בעבר בחברות של הוצאה לאור (למרות שלפי ספריו הייתי בטוחה שהוא היה פעם מרגל בעצמו).

קריאה מהנה

 

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן