Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
המשפחה בקומה העליונה
תגית:
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2022
מס' עמודים: 320
היזהרו לפני שאתם מכניסים אנשים הביתה! בגיל 25 ליבי ג'ונס חוזרת הביתה מהעבודה ומוצאת מכתב: מכתב שמספר לה לא רק מי היו הוריה הביולוגיים, אלא גם שהיא היורשת הבלעדית של בית האחוזה הנטוש שלהם, בית ששווה מיליונים בשכונת צ'לסי בלונדון. חייה של ליבי עומדים להשתנות מן הקצה אל הקצה, אבל אין לה מושג שיש גם אחרים שמחכים ליום הזה — ושמסלול ההתנגשות ביניהם בלתי נמנע. עשרים וחמש שנים קודם כן הוזעקה המשטרה לרחוב צֵ'ייני ווֹק 16 בעקבות דיווח על בכי של תינוק. כשהשוטרים הגיעו הם מצאו תינוקת בריאה וחייכנית, בת עשרה חודשים, בעריסה בחדר השינה. במטבח למטה היו שלוש גופות בנות כמה ימים, לבושות שחורים, ולידן פתק ששורבט במהירות. ארבעת הילדים האחרים שגרו בצ'ייני ווק נעלמו כלא היו. ליסה ג'ואל, ילידת לונדון, כתבה את ספרה הראשון, "המסיבה של רלף", בעקבות התערבות, והוא היה לספר הביכורים הנמכר ביותר ב־1999. מאז כתבה עוד 16 ספרים שתורגמו ל־26 שפות. היא מתגוררת בצפון לונדון עם בעלה, שתי בנותיה, שני חתולים, שני שרקנים והכלב הכי נפלא עלי אדמות. "קריפּי, אפל ומורכב... מותחן שבולע אותך. חוויית קריאה מצמררת!" הגרדיאן  "תידרשו לרצון ברזל כדי לעצור את קריאת הספר לפני שתגיעו לסופו." הדיילי מירור

ליבי בת ה 25 מעריכה גם את הדברים הקטנים ומסתפקת במועט. היא מתמוגגת מדירת החדר שעיצבה, היא מתרגשת מהעלאת השכר שקיבלה, היא מעריכה כל מאמץ שעשתה כדי להשיג משהו בכוחות עצמה.

ליבי ידעה שהיא מאומצת, ליבי לא ידעה דבר על משפחתה הביולוגית. ממש כשמלאו לה 25 היא מקבלת מעטפה עם הזמנה למנהל עיזבון, סוף סוף יהיה לה קשר למשפחה האמיתית שלה… מיהם היו ומדוע מסרו אותה לאימוץ?

היא מגיעה לפגישה עם מנהל העיזבון, שומעת כי קיבלה בית ענק ויקר בירושה, ומבינה שחייה הולכים להשתנות. היא לא רק קיבלה את הבית, היא קיבלה מידע על הוריה הביולוגיים. הם נמצאו מתו עם מבוגר נוסף בבית, כשהיא היתה נוכחת בכל הדרמה הזאת מבלי שהיתה מודעת, היא היתה בת עשרה חודשים בלבד. שני אחיה הבוגרים בני עשרה, הוכרזו כנעדרים.

ליבי לא שוקטת על שמריה, היא פונה לעיתונאי שחקר בעבר על המקרה שקרה מזמן ויחד הם ניסו לגלות מה קרה באמת. ידעו שגרו שם כמה משפחות ככת, אבל לא ידעו עד הסוף איך הדברים התגלגלו, מה הוביל למוות של חלק מהדיירים וההעלמות של השאר.

הספר מספר את סיפורה של ליבי כשהיא מנסה לקבל עוד מידע על המשפחה שלה וכן על דמויות נוספות בפרקים משולבים. בהתחלה אין לקורא מושג מהם ההקשרים, הם מתגלים בהמשך.

אהבתי במיוחד את דמותה של סופי שעברה כל כך הרבה בחייה הקצרים ותמיד ידעה לדאוג למה שחשוב באמת.

מודה שהגעתי לספר הזה עם צפיות גבוהות גם בעקבות ספרה הקודם של הסופרת וגם בעקבות ההמלצות המפרגנות שקראתי. לצערי התאכזבתי.
העלילה אמנם מושכת, קראתי בשלוק אבל לא הצלחתי להתחבר לגמרי לסיפור, המעברים בין הפרקים היו לי מסורבלים, העלילה לא אמינה במיוחד, הדמויות לא היו עגולות מספיק. משהו שם לא עבד לי אבל בכל זאת קראתי אותו ברצף ובסקרנות.

אין מה לעשות, על טעם ועל ריח… כל אחד מתחבר אחרת לספר. לכן, למי שאוהבת מתח, תעלומות ומיסתורין ממליצה לנסות בכל זאת.

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

לפוסט הזה יש 2 תגובות

 1. ליאן

  היי.
  האם זה ספר שיכול להתאים לגיל 14?
  מבחינת אלימות/תיאורי מין/…

  1. שרון בצלאל

   למיטב זכרוני כן

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן