Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
המרכיבים הסודיים של האהבה
תגית:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2013
מס' עמודים: 255
אורלי ברדין היא מסעדנית פריזאית יפהפייה, שזה עתה ננטשה על ידי בן זוגה, קלוד, שמצא את האישה של חייו (וזו לא היא). בשיטוט מקרי בחנות ספרים זעירה היא מגלה ספר שהקריאה בו, כך היא משוכנעת, הצילה את חייה.  עכשיו הדבר שהיא רוצה יותר מכול הוא לפגוש את הסופר — אבל המו"ל שלו מתעקש לשמור על פרטיותו של הסופר הביישן, ורק בקושי מסכים להעביר לו את מכתבה הנרגש. כשיום אחד היא מוצאת מכתב תשובה בתיבת הדואר שלה, אין שמחה ממנה, אבל הפגישה שמתרחשת בסופו של דבר שונה לחלוטין מזו שראתה בעיני רוחה... ניקולא בארו נולד בפריז, למד שפות וספרות בסורבון, ועבד בחנות ספרים בגדה השמאלית בעיר. המרכיבים הסודיים של האהבה, רב־מכר בינלאומי, הוא ספרו הרביעי.

אורלי ברדן היא מסעדנית פריזאית בת 32 שירשה את המסעדה שלה שנקראת: 'גאטו או שוקולה' מאביה המנוח.
היא מאוהבת בקלוד, בן זוגה מיזה שנתיים, שעובד כמעצב תפאורות בתיאטרון.
קלוד מתוסבך ומאד לא נורמטיבי, הוא יכול להיעלם פתאום ולשוב אחרי כמה ימים כאילו כלום לא קרה אבל אורלי סולחת לו על הכל.

קלוד היה אימפולסיבי מאד, נוטה מאד לשינויי מצב רוח, עדין מאד ומיוחד מאד.  כל דבר בנוגע אליו היה "מאד", נראה שלא היו בו שום שטחים אפורים מאוזנים היטב.

יום אחד אורלי מגלה שקלוד עזב אותה, הוא משאיר לה פתק שמצא את אשת חלומותיו (וזאת לא היא) ונעלם מחייה לנצח.
אורלי הנסערת יוצאת מביתה ומשוטטת חסרת מנוחה ברחובותיה הגשומים של פריז עד שהיא מגיעה לחנות ספרים קטנה ונכנסת פנימה.
היא מוצאת בין המדפים ספר שמושך את תשומת ליבה ולוקחת אותו, הספר מרתק אותה כבר מהעמוד הראשון ובעצם הוא מציל את חייה מקפיצה מהגשר אל עבר מימיו הקרים של נהר הסיין.

זה היה ספר! ספר שהקסים וכישף אותי כבר מהמשפט הראשון. ספר שהיה לפעמים עצוב ולפעמים כל כך משעשע שמצאתי את עצמי צוחקת בקול רם.

אורלי נדהמת מהספר ומרגישה שהוא נכתב עליה, הספר מתאר בתוכו את המסעדה שלה ועוד פרטים שאורלי כמעט בטוחה שנכתבו באופן אישי עליה.
הסופר ששמו רוברט מילר הוא בחור צעיר שחי באנגליה ולפי תמונתו מאחורי הספר הוא לא נראה לאורלי מוכר, היא מנסה לשחזר האם פגשה בו בעבר אבל לא מצליחה להזכר.
אורלי הנרגשת שמרגישה שהספר החזיר לה את שמחת החיים והציל אותה ברגעיה הקשים ביותר מחליטה לכתוב מכתב תודה לסופר הצעיר ולהזמין אותו לארוחה במסעדה שלה.
אורלי נחושה למצוא את הסופר המסתורי של הספר אבל מסתבר שרוברט מילר "בורח מאורות הזרקורים כמו מפני מגיפה".
הוא חי לו בקוטג' שלו באנגליה ומתבצר מפני העולם בזמן שספרו הוא רב מכר ואיש לא יודע מיהו באמת.

ובמקום אחר, המוציא לאור של הספר- מיסייה מונסיניאק לוחץ על העובד שלו אנדרה שאבאנה למצוא מיד את רוברט מילר ולשכנע אותו להתראיין על הספר.
אנדרה נמצא בקשר ישיר עם אדם גולדברג, סוכנו של רוברט מילר וחברו הטוב של אנדרה, ושניהם יודעים שזה יהיה בלתי אפשרי להביא את הסופר המהולל לפריז ומלבד זאת יש סוד מסתורי שרק אדם ואנדרה יודעים אותו ואם הסוד יתגלה, זה עלול לעלות לאנדרה במשרתו.

אדם גולדברג היה הסוכן של רוברט מילר.  שנינו התחבבנו זה על זה מהרגע הראשון שנפגשנו.  הוא גם היה זה שהציע לי את כתב היד של רוברט מילר ומכר לי אותו תמורת סכום כסף צנוע יחסית. זו, בכל אופן, הייתה הגירסה הרשמית.

העלילה הולכת ומסתבכת כאשר אורלי יוצרת קשר עם אנדרה ומתעקשת לפגוש את רוברט מילר כדי להודות לו על כתיבת הספר ואנדרה נכנס לתוך מסכת שקרים שלא יוכל לצאת ממנה בקלות.
העלילה כתובה מנקודת מבטה של אורלי ומנקודת מבטו של אנדרה, הספר כתוב בצורה הומוריסטית וקולחת וקל מאד להזדהות עם הדמויות הראשיות בספר, הוא רומנטי, קליל ונותן לקורא נגיעה פריזאית שאני אישית התענגתי עליה…(געגועים קשים לעיר האורות).

קריאה מהנה

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן