Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
המריונטה
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2017
מס' עמודים: 320
מאיה טלמור, נכדתו של שר הבטחון לשעבר, מתחילה לעבוד במשלחת משרד הבטחון במנהטן. שורת אימיילים מאיימים ומסתוריים, אשר מאשימים אותה בגניבה של מליוני דולרים, דוחפים אותה לעזוב את מקום עבודתה בשדרה השנייה ולצאת למסע לגילוי האמת, בו יצוצו סודות משפחתה, אמיתות וודאיות יוחלפו בספקות ומאיה תמצא בתוכה את כוחות שלא הכירה מעולם, ותלמד מהי כוחה של האהבה, שאבדה לה מזמן… תעלומת המתח הנפרשת לעיני הקורא מעיניה של מאיה הולכת ומסתבכת ככל שנוקפים הימים וסוחפת אחריה עוד ועוד אנשים המושלכים למערבולת המסחררת. במהלך המסע לטיהור שמה, מגלה מאיה כי חייה עד כה היו שקר אחד גדול והיא נדרשת לאותם כוחות פנימיים כדי להשיב לה את הביטחון ואת האמונה. בין ניו-יורק, לישראל, לאטלנטיק סיטי, ועד לפתרון המפתיע לתעלומה, לוקחת שמרית הלל את הקורא למסע במהלכו יגלה עד כמה דמיון ורצון יש ברוח האדם וכי אהבה היא כוח גדול ומרפא. שמרית הילל, 39, עיתונאית ומנחת טלוויזיה לשעבר, כיום, סופרת, מאמנת אישית ומעבירה הרצאות וסדנאות העצמה ברחבי הארץ. זהו ספרה הרביעי. ספרה השני – אוסישקין 112, יצא גם בהוצאת א(ה)בות.

מאיה טלמור היא בחורה בת 25 שעובדת מזה 3 שנים במשרד הביטחון בניו יורק.
בצבא שירתה מאיה כטכנאית מחשבים במרכז המחשבים של משרד הביטחון, ושם גם הכירה את עמוס, אזרח עובד משרד הביטחון וגאון מחשבים שלימים הפך לחברה הטוב והנפש התאומה שלה.
כאשר עמוס מקבל הצעת עבודה בניו יורק כדי לעבוד שם עם משלחת ישראלית, הוא מציע למאיה להצטרף אליו.
מאיה עושה חיל במשרד הביטחון ומעבירה קורסים למנהלים השונים במשלחת.
כשחקירה מתבצעת במשרד לאחר שנגנבו 7 מיליון דולר שהיו מיועדים לחיילים שטופלו ע"י אגף השיקום, מאיה נחקרת יחד עם חמישה אנשים נוספים כי הם היחידים שידעו את הסיסמה למערכת השיקום.
במהרה מקבלת מאיה מיילים מוזרים שבהם היא מואשמת במעילה ונדרשת לשלם את סכום המעילה לחשבון אנונימי.
מאיה המבוהלת שמבינה שמישהו עוקב אחר כל צעד שלה מתייעצת מיד עם סבא שלה-שר הביטחון הישראלי לשעבר, יצחק טלמור, ששולח אותה לדירת מסתור בניו יורק.

הוא דיבר בטון של מפקד שמנהל מבצע צבאי.  מצד אחד,  שמחתי על כך שיש עכשיו תוכנית מסודרת ויש לי לאין ללכת.  מצד שני, לא הבנתי כלום ולא נרגעתי. (עמ' 19)

לעזרתה של מאיה נחלץ אריאל, בחור ישראלי ומצודד שחי בניו יורק והוא דמות מסתורית שמאיה עדיין לא הצליחה להבין את הקשר בינו לבין סבא שלה ואיך הוא יודע כל כך הרבה דברים עליה.
מאיה מאבדת שליטה על החיים שלה, היא נעשית פרנואידית וכל אחד נחשב לחשוד בעיניה עד שיוכח אחרת.
ככל שמאיה קרובה יותר לפתרון התעלומה, כך גם נשקפת סכנה לחייה והיא מבינה שהיא לא יכולה לבטוח באף אחד, גם לא באנשים הקרובים לה ביותר.

בגידה כואבת. תמיד. והיא פוגעת שבעתיים כשהיא מתבצעת על ידי אדם קרוב כל כך. הלב שלי סירב להאמין, והמוח מיאן לעכל. (עמ' 81)

כשמאיה נמצאת במירוץ כדי להוכיח את חפותה, רוחות מהעבר מתנגשות בחייה בהווה והזמן שלה הולך ואוזל היא מבינה שכבר אין לה יותר מה להפסיד והיא חייבת לגלות מי נמצא מאחורי הקונספירציה שנטוותה נגדה.
הספר "המריונטה" הצליח להותיר אותי במתח רב, אהבתי את העלילה המפותלת ורבת התהפוכות עד לסוף המפתיע וגם נהנתי מהרומנטיקה בספר.
זהו ספרה השני של הסופרת שמרית הילל שאני קוראת, אהבתי מאד גם את ספרה הקודם, "אוסישקין 112".

קריאה מהנה

 

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן