Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
המרחק בינך לביני
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2021
מס' עמודים: 400
"אמיתי, מלא כנות ובלתי נשכח". - בוקליסט עמוק בלב ארץ האמיש, תאונה קשה מחרידה את השלווה. קיילב סטולץ לכוד בין שני עולמות. בעקבות הבטחה לאחיו על ערש דווי, הוא מגדל את אחייניתו ואחיינו במידל גרוב, עיירה קטנה שבה החיים סובבים סביב המשפחה, החווה, האמונה, והחשדנות המושרשת כלפי זרים. ד"ר ריס פאוול היא רופאה מתלמדת מבריקה, נועזת ואסרטיבית. היא עובדת קשה כדי לעמוד בציפיות של הוריה, רופאים מצליחים גם הם, אך לפעמים מרגישה כאילו לא היא בחרה במסלול חייה. כאשר אסון בלתי צפוי שולח את קיילב לבית החולים שבו ריס עובדת, שני העולמות מתנגשים. ביחד יוצאים ריס וקיילב למסע שיאתגר את תפיסות העולם שלהם ויכריח אותם לחשוב מחדש על הערכים שתמיד האמינו בהם. האם יצליחו לגלות מה לבם רוצה באמת? המרחק בינך לביני הוא ספר מרגש ובלתי נשכח הפורש סיפור מורכב של אהבה ואובדן, של משפחה וחברות, על הנתיב המפרך לגילוי דרכו האמיתית של הלב. "כתיבה נפלאה, חמה ומפתיעה כמו שרק סוזן ויגס יודעת. סיפור מורכב ומרגש שיגרום לקוראים לרצות להמשיך גם כשהסיפור יסתיים. נהניתי מכל רגע." – קריסטין היגינס

ספר חדש תורגם לעברית מאת הסופרת הנפלאה סוזן ויגס (עד היום היא פרסמה 50 ס אספרים!!!). סוזן מרבה לכתוב על דרמה במשפחה, קהילה, אהבה, כך גם ברומן החדש הזה.

אנשי קהילת האמיש חיים בצורה ייחודית להם, במנהגם, לבושם וההתנהלות הנוקשה שלהם, שאינה אופיינית לסביבה, גם בימינו אנו. זוהי קהילה סגורה של חקלאים, הנשלטת על ידי בישוף וזקני הקהילה. אנשים דתיים בצורה שיכולה להיחשב קיצונית ( ללא חיבור לחשמל, טלפון ציבורי במרכז העיירה, לא מכוניות אלא התנהלות בעגלות רתומות לסוסים, בישול על גבי תנורי עצים). הקהילה דוברת גרמנית בדיאלקט ייחודי ואנגלית. הילדים לומדים עד כיתה ח' בבתי ספר של הקהילה ולמעשה כמעט ואינם מתערבבים אם תושבי האזור שנקראים ה"אנגלים". אמונה, עבודה ומשפחה ארוגות יחד בחוט משותף של מסירות.

משפחת סטולץ גרה במידל גרוב, אסא אב המשפחה, בנו קיילב ואחייניו ג'ונה והאנה. קיילב עזב את הקהילה לפני מספר שנים, למורת רוחם של זקני הקהילה, הוא ניסה להתחיל חיים חדשים הרחק משם, אך נאלץ לשוב ( בעל כורחו)  בשל אסון שפקד את המשפחה. כעת ג'ונה אחראי על גידול אחייניו תוך כדי מאבק עם אביו הקשוח. ג'ונה בין העשר נפצע באורח אנוש בעת שניסה לסייע לשכנים בעבודת הקציר. מסוק חילץ את ג'ונה והטיס אותו לבית החולים יחד עם קיילב, בכדי להציל את חייו וזאת בניגוד מוחלט לדעת אביו והקהילה שאינה מאמינה בטיפול רפואי כזה ובטח שלט בהובלה אווירית.

ריס פאוול מתמחה שנה אחרונה בלימודי הרפואה, עובדת במיון. היא בת ונכדה של רופאים מפורסמים שכל חייה הוריה ניתבו את דרכה ודחפו אותה לקראת התמחות בכירורגיית ילדים, כך שתצטרף לקליניקה המשפחתית. ריס שאפתנית וברגע שהתקבלה ההודעה במיון על הגעת הילד שנפצע אנושות בתאונה חקלאית היא מצטרפת לצוות. כולם מתייחסים אל קיילב כאביו של ג'ונה, הוא חריג במראהו " גבר בלונדיני גבוה, זקוף ודומם כמו עץ בלי רוח… פניו נראו מסותתות באבן… הוא נראה תלוש ביחידת הטראומה עתירת הטכנולוגיה, בבגדיו הכהים המהוהים ועם כובע רחב שוליים שאחז בידיו". קיילב השאיר את עקרונותיו במידל גרוב והוא מגייס את כל כוחותיו להצלת ג'ונה, הוא אינו מודע לכך שהנשים מסתכלות עליו בהערצה גלויה.

ריס לוקחת על עצמה את קיילב וג'ונה כפרויקט אישי ומשלמת בכך מחיר כבד, מול משפחתה ובעיקר מול הקריירה שלה. היא מגייסת לעזרתה את שכנה הטוב לירוי ועוברת שינוי אישי משמעותי ביותר תוך כדי גילוי סודות עליה ועל קיילב.

אלו סודות משפחתיים מתגלים?  מה קרה לג'ונה, אחותו האנה? לירוי השכן ובעיקר הקשר הבלתי אפשרי בין ה"אנגלים" לקהילת האמיש הסגורה.

כל התשובות ועוד בספר שכבש את ליבי מתחילתו ועד סופו, היה קשה להורידו מהיד. זהו הוא רומן שמספר על אהבה, אמונה ובחירות כמעט בלתי אפשריות שמובילות אותנו בחיים. רוצו לקרוא את הספר המיוחד הזה, מבטיחה לכם סיפור שונה שירגש אתכם עד דמעות.

לרכישת הספר דרך אתר עברית לחצו כאן

יעל גילת נוי

יעל גילת נוי, קוראת כמו אוויר לנשימה. מטיילת בעולם מעל דפי הספרים.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן