Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
המפרץ הכסוף
קטגוריה:
תגית:
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2022
מס' עמודים: 414
מחברת רבי-המכר "הנערה שהשארת מאחור", "ללכת בדרכך" ו"אבק כוכבים", בסיפור אהבה רומנטי שמתרחש בעיירת חוף מנומנמת. לַייזה מֵקאלֶן לעולם לא תוכל להשאיר את עברה מאחור כפי שהיתה רוצה. אבל החופים הבתוליים והקהילה המלוכדת של העיירה סילבר ביי מאפשרים לה את החופש והביטחון שאליהם היא כה כמהה – אם לא בשביל עצמה, אז עבור בתה האנה. אלא שאז מגיע להתארח במלון של דודתה מייק דורמר. האנגלי קר המזג, עם בגדיו המתוחכמים ועיניו עוכרות השלווה, מאיים לנתץ את כל מה שלייזה עמלה כל כך להגן עליו: לא רק את העסק המשפחתי ואת המפרץ המשמש משכן ללווייתנים האהובים שלה, אלא גם את השכנוע העמוק שלה בכך שאינה ראויה לאהוב שוב לעולם. מייק דורמר, לעומת זאת, מצפה לעוד נסיעת עסקים שגרתית. הוא הגיע לעיירה שכוחת האל במטרה להקים בה אתר נופש יוקרתי על חוף הים. אבל אט-אט מתחוור לו שתושביו האקסצנטריים של מלון סילבר ביי המט לנפול – ובמיוחד לייזה מקאלן האניגמטית – מצליחים לחדור ללבו. בעוד המאבק על צביונה של העיירה מחריף, היקומים של מייק ולייזה מתנגשים במעשייה מסחררת ושובת לב, גדושה בתועפות של הומור ונדיבות כפי שרק ג'וג'ו מויס יודעת לרקוח.

 

ברוכים הבאים לסילבר ביי, המפרץ הכסוף בו תוכלו למצוא מלון מקומי, מזח עם לווייתנים, שיט מהנה כדי לראות את הדולפינים בפעולה, אנשים מקסימים ואפילו מוזיאון אותנטי.

סילבר ביי הוא מקום די מבודד באוסטרליה, התושבים המעטים שם מתפרנסים בעיקר מתיירות מקומית. יש כמה יחידות נופש לא גדולות במיוחד, מספר מלונות לא ממש מוצלחים ויש את המלון של קתלין שהיה פעם גדול יותר אבל ניזוק בשריפה לפני כמה שנים.

תכירו את קתלין, אישה מבוגרת בת 75, שמנהלת את המלון המקומי כבר הרבה שנים. כמובן שהיא מכירה את כולם ומנהלת אותו ביד רמה. במלון שלה גרה האחיינית שלה לייזה יחד עם ביתה בת השבע, שגם היא עובדת עם דודתה במלון ומשיטה סירות תיירים במפרץ. יש סיבה שלייזה הגיעה למפרץ המבודד עם האנה, היא העדיפה לברוח מחייה הקודמים ולפתוח בחיים חדשים…

מייק הוא אנגלי, עם אופי ומזג שונים מהותית מאלה של המקומים האוסטרלים. ממש רגע לפני חתונה הוא טס לאוסטרליה ומגיע למפרץ כדי לבחון אפשרות של הקמת כפר נופש מודרני ומתקדם במפרץ השקט והאהוב. הוא מגיע כמובן במסווה של תייר ומתחיל לאסוף נתונים רלוונטיים. הוא לן לא פחות ולא יותר במלון של קתלין ולייזה. לא היה להן מושג מה הוא זומם ומה הולך לקרות, מסתבר שגם מייק לא ידע.
מייק עשה את עבודתו והחל לחקור על החיים במפרץ, על הנפשות הפועלות ועל העסקים המקומיים. האנה הקטנה התרגשה מהגבר החדש שחי במלון והתקרבה אליו יותר ויותר. מייק מצידו ניסה לתהות על קנקנה של לייזה שסיקרנה אותו ובין כולם התפתחה מערכת יחסים חשדנית משהו. מייק היה בשבילם זר והן היו חידה בעיניו של מייק.

יום אחד הכל מסתבך, הסיבה האמיתית שלשמה מייק הופיע במפרץ נחשפת והאידיליה השברירית שהיתה מופרת. המקומיים הרגישו מרומים וכועסים, הם רצו לשמור על המפרץ בכל מחיר ואילו אצל מייק החלו לעלות מחשבות ותהיות באשר למטרה שלשמה הוא בא.

האם מייק ילך עם הלב שלו? האם הוא ישלים את המשימה שלשמה הוא הגיע? האם יוותר על הקריירה והמעמד שלו?

כל זאת ועוד במפרץ הכסוף.

אני מאוד אוהבת את הכתיבה של מויס וקראתי את כל ספריה שתורגמו לעברית. לאחרונה כל ספר שונה מהותית מקודמו, אין ספק שהיא יודעת לקחת את הקורא למחוזות אחרים. הפעם אהבתי את הסיפור, הרגשתי שאני איתם במפרץ הקסום הזה, אבל משום מה הרגשתי שאני לא שם עד הסוף, שלא ממש התחברתי ונסחפתי עד הסוף.

הסתקרנתי לקרוא על הסודות של לייזה, התרגשתי לגלות אותם, אהבתי את דמותו הבלתי מתפשרת של מייק שרצה להיות נאמן לעצמו בסופו של דבר ואת דמותה של האנה הקטנה ששבתה את ליבי. הכתיבה יפה וקולחת למרות נפילה בעלילה שחוויתי, היא התרוממה לקראת הסוף.

המפרץ הכסוף עשה לי חשק לארוז את עצמי ולהגיע למפרץ בדיוק כזה, שקט ושליו בתולי ומיוחד ולהעביר כמה ימים כהפסקה מהחיים האינטנסיביים שלנו. לא להאמין אבל יש באמת אנשים שחיים ככה, בצניעות, בשקט, בחלקת אלוהים הקטנה שלהם.

 

קריאה מהנה!

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן