Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
המפרץ הכסוף
תגית:
סופר/ת:
סוגה:
שנת הוצאה: 2022
מס' עמודים: 414
מחברת רבי-המכר "הנערה שהשארת מאחור", "ללכת בדרכך" ו"אבק כוכבים", בסיפור אהבה רומנטי שמתרחש בעיירת חוף מנומנמת. לַייזה מֵקאלֶן לעולם לא תוכל להשאיר את עברה מאחור כפי שהיתה רוצה. אבל החופים הבתוליים והקהילה המלוכדת של העיירה סילבר ביי מאפשרים לה את החופש והביטחון שאליהם היא כה כמהה – אם לא בשביל עצמה, אז עבור בתה האנה. אלא שאז מגיע להתארח במלון של דודתה מייק דורמר. האנגלי קר המזג, עם בגדיו המתוחכמים ועיניו עוכרות השלווה, מאיים לנתץ את כל מה שלייזה עמלה כל כך להגן עליו: לא רק את העסק המשפחתי ואת המפרץ המשמש משכן ללווייתנים האהובים שלה, אלא גם את השכנוע העמוק שלה בכך שאינה ראויה לאהוב שוב לעולם. מייק דורמר, לעומת זאת, מצפה לעוד נסיעת עסקים שגרתית. הוא הגיע לעיירה שכוחת האל במטרה להקים בה אתר נופש יוקרתי על חוף הים. אבל אט-אט מתחוור לו שתושביו האקסצנטריים של מלון סילבר ביי המט לנפול – ובמיוחד לייזה מקאלן האניגמטית – מצליחים לחדור ללבו. בעוד המאבק על צביונה של העיירה מחריף, היקומים של מייק ולייזה מתנגשים במעשייה מסחררת ושובת לב, גדושה בתועפות של הומור ונדיבות כפי שרק ג'וג'ו מויס יודעת לרקוח.

המפרץ הכסוף

לפני 22 שנים לערך, הייתי בטיול מדהים עם משפחתי לקנדה. מה לא חווינו . אחת החוויות שהותירה בי את זיכרון החוויה היא שיט לווייתנים. בעומדי על הסיפון העליון של הסירה צפיתי בהתרגשות עצומה בזנבו של הלוויתן העצום. ברגעים כאלו אני אומרת "מה רבו מעשיך ה'". הספר "המפרץ הכסוף" החזיר אותי לאותם רגעים של לב פועם וצפייה דרוכה.

סילבר ריי , המפרץ הכסוף באוסטרליה. תושבי המקום מתפרנסים בעיקר מטיולי תיירות לצפייה בדולפינים ולווייתנים. . במקום מלון שידע ימים טובים יותר, המנוהל ע"י קתלין בת ה- 75 ביד רמה. אחייניתה לייזה ובתה האנה גרים עמה. לייזה משיטה סירות תיירים ויודעת הכל על חיי הלוויינים. יודעת לזהות את מיקומם , מה הם מרגישים. חיה את חיי הים. אבל בתוך ליבה טמון סוד כבד וחיים מהם ברחה. מה היה סודה? ממה היא בורחת כבר שנים?

למפרץ השקט והקסום מגיע מייק במטרה לבחון את המפרץ כעסקת נדלן יוקרתית. הקמת כפר נופש עם ספורט ימי. הוא משתכן לו במלון של קתלין ואט אט רוכש את אהדת אנשי המלון. אף לא חד ידע מהי משימתו . ככל שהתעמק באיסוף הנתונים של בחינת העסקים במקום ולהבין את רוח המקום, הוא חש שנשבה בקסמו של המפרץ, בקסמה של לייזה ובעיקר בראייתו האחרת את חייהם של חיות המים . קשר איטי מתחיל להירקם לו בין מייק ללייזה. מה שהיא לא ידעה שהוא עומד להתחתן עם ונסה, בתו של הבוס שלו אשר הגיעה בהפתעה.

מייק מתחיל להבין כי יש לשנות את התוכנית המקורית ולשמר את הלוויינים והדולפינים, את המלון של קתלין המהווה את כל עולמה אבל כמטרתו הראשונית נתגלתה, תושבי המקום הפנו לו עורף. מייק מוצא מפלט בשתייה. הוא מבין שהוא חייב לבחור. לבחור בין אהבתו למקום , ללב האנשים החיים בסילבר ריי  לבין הקריירה המובחרת שלו שהעמידה לו חיים יציבים מאד . בין ונסה ללייזה. מה יחליט?

תחילתו של הספר לא המריאה מבחינתי אבל מהיכרותי את הספרים של מויס, ידעתי שעלילה תתפתח . נשאבתי. ללא ספר תיאורי המקום כאילו קראו לי להגיע ולחוות את אותן חוויות. לראות את הכחול העמוק, לחוות מקום קטן עם אנשים טובים ופשוטים ובעיקר לשמור על הטבע הקסום – יצירתו של הבורא. מומלץ.

רחל רוזיליו

אמא לשבעה וסבתא לעשרה (בנתיים..) ספרים זה נשמה - אהבה שאינה תלויה בדבר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן