Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
המפרץ הכסוף
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2022
מס' עמודים: 414
מחברת רבי-המכר "הנערה שהשארת מאחור", "ללכת בדרכך" ו"אבק כוכבים", בסיפור אהבה רומנטי שמתרחש בעיירת חוף מנומנמת. לַייזה מֵקאלֶן לעולם לא תוכל להשאיר את עברה מאחור כפי שהיתה רוצה. אבל החופים הבתוליים והקהילה המלוכדת של העיירה סילבר ביי מאפשרים לה את החופש והביטחון שאליהם היא כה כמהה – אם לא בשביל עצמה, אז עבור בתה האנה. אלא שאז מגיע להתארח במלון של דודתה מייק דורמר. האנגלי קר המזג, עם בגדיו המתוחכמים ועיניו עוכרות השלווה, מאיים לנתץ את כל מה שלייזה עמלה כל כך להגן עליו: לא רק את העסק המשפחתי ואת המפרץ המשמש משכן ללווייתנים האהובים שלה, אלא גם את השכנוע העמוק שלה בכך שאינה ראויה לאהוב שוב לעולם. מייק דורמר, לעומת זאת, מצפה לעוד נסיעת עסקים שגרתית. הוא הגיע לעיירה שכוחת האל במטרה להקים בה אתר נופש יוקרתי על חוף הים. אבל אט-אט מתחוור לו שתושביו האקסצנטריים של מלון סילבר ביי המט לנפול – ובמיוחד לייזה מקאלן האניגמטית – מצליחים לחדור ללבו. בעוד המאבק על צביונה של העיירה מחריף, היקומים של מייק ולייזה מתנגשים במעשייה מסחררת ושובת לב, גדושה בתועפות של הומור ונדיבות כפי שרק ג'וג'ו מויס יודעת לרקוח.

"המפרץ הכסוף" מתרחש בעיירת חוף אוסטרלית שנמצאת הרחק בקצה היבשת. רוב התושבים מתפרנסים מעסקי התיירות, שכן מה שמאפיין את המקום הוא המפרץ המיוחד שמגיעים אליו דולפינים ולעיתים גם לווייתנים.

קתלין ויטייר מוסטין היא אחת הנשים החזקות והמוכרות במקום – היא מנהלת מלון ותיק וידוע שימי תהילתו כבר כמעט מאחוריו ובעצמה התפרסמה בעבר כנערה שצדה כריש גדול. פרסום שהיום היא לא ממש גאה בו. יחד איתה גרות במלון גם אחייניתה לייזה וביתה בת ה-11 האנה.

לייזה והאנה הגיעו לפני כ-5 שנים לקתלין אחרי שחוו טרגדיה קשה. בהתחלה לא ברור מה קרה כי הן לא חושפות את עברן כל כך מהר. אולם המקרה שינה אותן לעד. בעיקר את לייזה שהפכה לחשדנית, שתקנית וזהירה יותר. מה שעוזר להן להתמודד ולהמשיך הלאה הוא תמיכתה של קתלין והלוויתנים במפרץ שלייזה אוהבת לחפש אחריהם ולהגן עליהם בחירוף נפש.

יום אחד מגיע לבית המלון מייק דורמר – בריטי צעיר ועשיר שמגלה עניין רב במקום. לקח לו זמן להתיידד ולהתחבר לתושבים אך בסוף הוא מצליח. מה הוא מחפש במקום? הוא רוצה לבנות בית מלון גדול ויוקרתי המשלב ספורט אקסטרים ימי.

האם מייק יצליח בתוכניתו או שמא תושבי העיירה יסכלו את בניית המלון? מה קרה ללייזה והאנה? האם הן אי פעם ימצאו מזור לנפשן?

דעתי על הספר:

"המפרץ הכסוף" הוא ספר חמוד על אנשים ולכן גם כל פרק מסופר מנקודת מבט אחרת של כל אחד מתושבי העיירה. לרוב קתלין, לייזה ומייק אך לא רק. אישית הצלחתי להתחבר לעלילה ולאווירה בקלות, ולמרות ריבוי הדמויות הבנתי מי נגד מי. הספר זרם לי יפה למרות שסיפור המסגרת היה צפוי. מה שגרם לי עניין רב זו העובדה שמאוד הסתקרנתי לגלות מה קרה בעבר ללייזה ולבתה.

אהבתי מאוד את דמותה של קתלין דווקא – את החכמה שלה ואת העובדה שהיא תומכת בבנות משפחתה ללא סייג אף על פי שגם היא בהתחלה לא ידעה מה קרה להן. אהבתי את העקשנות שלה ואת האופן בו היא רואה את הדברים, מתוך ניסיון וחכמת חיים.

גם אהבתי את דמותו של מייק שלמרות שהוא נראה שטחי בהתחלה, הוא מפתיע והופך לדמות עגולה ומתפתחת. הוא רגיש ולא מפחד להודות בטעויות שלו. הוא לא מתפשר על האמת שלו ויודע לעשות את הדבר הנכון. בעיניי, הוא היה גבר טוב והלוואי והיו עוד דמויות גבריות כמוהו.

גם פה כתיבתה של מויס היא טובה מאוד. הספר הנוכחי הזכיר לי קצת את "מחול הסוסים" רק שהפעם הסופרת התמקדה בלווייתנים ולא בסוסים. לעיתים הרגשתי שהוא קצת ארוך מדי. כמו כן, אני מקווה שבספרה הבא מויס תקדיש קצת יותר עלילה לסיפור האהבה ברומן מפני שבספר הזה היא בקושי עשתה זאת, וכשעשתה זאת, זה היה נפלא וכיפי. ממליצה בחום לאוהבי ג'וג'ו מויס כמוני.

ניתן לקרוא ולרכוש את הספר באפליקציית עברית בקישור הבא.

ביו רחל

תולעת ספרים ואמא לשתי בנות שמעבירה להן את אהבתה לקריאה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן