Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
המלך המרושע
סופר/ת:
סוגות: ,
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2021
מס' עמודים: 280
עלייך להיות חזקה דייך, להכות ולהכות ולהכות שוב בלי להתעייף. זה יכאב. הכאב מחזק. חמישה חודשים מאז כבשה את כס המלכות של אלפהיים והושיבה עליו את קרדן הנסיך האכזר, ג'וד מתחילה להבין שקל יותר לתפוס את השלטון מאשר לשמור עליו. כעת, כשהיא הכוח המניע העומד מאחורי המלך, ג'וד לומדת על בשרה כמה קשה לנווט בין סבך הבריתות בעולם הפיות, ובאותה העת נאלצת לסבול את התעללויותיו של השליט החדש, שעל אף משיכתו אליה, עושה הכול כדי להשפיל אותה. כשג'וד מגלה שמישהו קרוב אליה עומד לבגוד בה ושמלכת המצולה מתכננת להשתלט על אלפהיים, עליה להניח בצד את המאבק ברגשותיה כלפי המלך המרושע ולצאת להילחם על כל מה שיקר לה. ההישרדות כבת תמותה בין הפיות מעולם לא הייתה קשה יותר. הולי בלק היא סופרת ילדים ונוער אמריקנית וכלת פרס אנדרה נורטון לספרי פנטזיה ומד"ב לנוער. סדרת בני הערפל שכתבה התקבלה בהתלהבות רבה, זכתה בשבחי הביקורת, תורגמה לשפות רבות וכיכבה ברשימת רבי–המכר של הניו יורק טיימס. המלך המרושע הוא הספר השני בסדרה. "תערובת מרגשת של תככים בחצר המלוכה, חוכמת פיות ומשיכה רעילה. הכתיבה עכשווית וקלאסית בעת ובעונה אחת."  קירקוס "ספר המשך נדיר שעולה על קודמו, עם עוד יותר מזימות ותשוקה."  בוקליסט

הסקירה מכילה ספויילרים לספר הראשון – הנסיך האכזר

אחרי שג'וד הצליחה להושיב את קרדן על הכס היא לא תופסת מרחק. העבודה שלה לא הסתיימה, להפך, היא רק החלה. היא סוכנת המלך עכשיו, וזאת ששולטת במלך בפועל. היא עושה הכל כדי לשמור על המשפחה שלה, אבל לפעמים האחריות הכבדה שנופלת עליה מצליחה לערער אותה. יש לה כל כך הרבה דאגות על הראש. בראשן עומד קרדן, כמובן. היא הייתה בטוחה שהוא יהיה בובה על חוטים, היא קיוותה שהצליחה לוודא שלא יוכל להתנגד לה. אבל שום דבר לא הכין אותה לתרחיש בו קרדן יתרגל לתפקיד. היא מעולם לא חשבה שתצטרך לחשוש שהוא אוהב את הכתר.

במקביל לאיומיי מלחמה מצד המצולה ותככים פנימיים, ג'וד נאלצת להתמודד עם הרגשות שלה. כלפי אחותה התאומה, כלפי אחותה הגדולה, כלפי האב היחיד שהיה לה מאז שהגיעה אל עולם הפיות ומעבר להכל- היא צריכה להתמודד עם מה שזה לא יהיה שהיא מרגישה כלפי קרדן.

האם תצליח למנוע את האסון הבא? האם תצליח לשרוד תחת כל הלחצים?

אולי… ואולי לא. קראו ותראו.

 

את הנסיך האכזר סיימתי עם רגשות מעורבים. מצד אחד, וואו, עולם נהדר ועלילה כל כך עשירה, אבל מצד שני היה לי קשה להתחבר לג'וד והאמת שגם לשאר הדמויות. בספר הזה הרגשות שלי די התהפכו.

התחברתי מאוד לדמות של ג'וד. נדמה שחצי מהספר היא בחרדות אימים כי היא נמצאת במקום בלתי אפשרי. היא לא יכולה לסמוך על אף אחד, היא נאלצת לשקול את הצעדים שלה והראש שלה רץ קדימה כל הזמן.

את קרדן למדתי לאהוב. בספר הקודם לא הבנתי אותו וזה הציק לי, אבל בספר הזה הבנתי שאני אוהבת את זה שאין לי מושג מה הטרלול הזה יעשה עכשיו. כל פעם שחשבתי שעליתי עליו ואני יודעת מה הוא הולך לעשות, הוא עושה את זה, אבל אז עושה את ההפך. נהדר.

באשר לעלילה, פה דווקא קצת התאכזבתי. זה לא שאין עלילה, זה לא שהיא לא טובה. פשוט בספר הקודם הרגשתי שאין לי זמן לנשום מרוב תפניות, ופה? מאה ומשהו עמודים של "מריחה". אומנם למדתי להכיר את ג'וד, אבל הייתי כבר חסרת סבלנות, רציתי שהעלילה תתקדם כבר. עוד לא קראתי את ההבא בסדרה (עוד לא תורגם, אבל מאמינה שבקרוב לפי הקצב של השניים הראשונים), אבל מרגיש לי כאילו אפשר היה לוותר על שלושה ספרים קצרים ולהפוך אותם לשני ספרים ארוכים יותר. אבל זאת רק אני.

לקראת סוף הספר חשבתי שכבר הבנתי את התמונה הגדולה, אבל בלק הביאה כאן כמה טוויסטים ברגע האחרון. זה היה נחמד מאוד, יצאתי עם חשק עז לספר הבא.

לאורך הספר היו כמה משפטים שפשוט רציתי למרקר מרוב שהם היו טובים. אני חושבת שמבחינת כתיבה הספר הזה יותר מוצלח מהקודם.

בקיצור, ממליצה מאוד ומחכה כבר לקרוא את הבא.

עדן עבודי

עדן, אמא לשלוש נסיכות תולעת ספרים בין הבישולים והכביסות. מלמדת את בנותיי שספרים הם מסע של חלומות, תקווה, מנגינה ואהבה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן