Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
המלך המרושע
תגית:
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2021
מס' עמודים: 280
עלייך להיות חזקה דייך, להכות ולהכות ולהכות שוב בלי להתעייף. זה יכאב. הכאב מחזק. חמישה חודשים מאז כבשה את כס המלכות של אלפהיים והושיבה עליו את קרדן הנסיך האכזר, ג'וד מתחילה להבין שקל יותר לתפוס את השלטון מאשר לשמור עליו. כעת, כשהיא הכוח המניע העומד מאחורי המלך, ג'וד לומדת על בשרה כמה קשה לנווט בין סבך הבריתות בעולם הפיות, ובאותה העת נאלצת לסבול את התעללויותיו של השליט החדש, שעל אף משיכתו אליה, עושה הכול כדי להשפיל אותה. כשג'וד מגלה שמישהו קרוב אליה עומד לבגוד בה ושמלכת המצולה מתכננת להשתלט על אלפהיים, עליה להניח בצד את המאבק ברגשותיה כלפי המלך המרושע ולצאת להילחם על כל מה שיקר לה. ההישרדות כבת תמותה בין הפיות מעולם לא הייתה קשה יותר.

**** אזהרה הסקירה מחילה ספויילרים לספר הראשון בסדרה: "הנסיך האכזר" ****

הספר המלך המרושע מתחיל כמעט אחרי איפה שהספר "הנסיך האכזר" הסתיים, בדיוק באמצע השיא, איפה שג'וד רצתה להיות.
בצעד מבריק אחד, ג'וד הופכת מבת תמותה חלשה לדמות החזקה ביותר בכל ארץ הפיות. לאחר שתמרנה את קרדן הנסיך לקחת את הכתר כמלך העליון של הפיות עם מות אביו המלך – כחלק מאקט נואש שנועד לשמור על אחיה הצעיר, אוק, ולשחרר אותו מהמניפולציות של אביהם החורג מדוק – ג'וד שולטת כעת בחשאי ברצונו של מלך ממלכת אלפהיים.

עבור שאר הפיות, כולל מדוק עצמו ואחותה התאומה של ג'וד, טרין, ג'וד היא בסך הכול בת תמותה שאפתנית, שיצאה נגד רצונותיו של מדוק בתמורה לכוח. אותו קיבלה כסוכנת של המלך העליון החדש – קרדן. למעשה מאחורי הקלעים, ג'וד היא בעצם מלכת האלפהיים בזכות כך שאילצה את קרדן להישמע לה במשך שנה ויום, תקופת ההסכם בניהם. והיא מנסה לשמור על הממלכה והרחק ממלחמה.

ג'וד מגלה שלמרות ההסכם עם קרדן ניהול הממלכה הוא לא דבר כזה קל, במיוחד כשהמלך החדש שבשליטתה, נלחם בה בכל צעד וצעד. העניינים מסתבכים כאשר מלכת המצולה, אורלה, פועלת נגד קרדן, בטענה שברית השלום שנחתמה בין ממלכת הים ליבשה, הייתה עם המלך העליון הקודם (אבא של קרדן, המלך אלדרד) ולא עם הנוכחי. בנוסף לקשיים אלו ביילקין, האח הכלוא של קרדן, מעורב בבלגן.

מול אויבים מבפנים, מלך פזיז ושיכור שמסרב כל הזמן לפקודותיה, ויחסים טעונים עם אביה מדוק, ג'וד צועדת בנתיב מסוכן. כדי לשמור על צעד אחד לפני כולם תידרש לה כל המיומנות והנחישות.

"קל הרבה יותר להשיג כוח מאשר לשמר אותו."

הנושא המרכזי של "המלך המרושע" הוא כוח. ג'וד גרה כמעט כל חייה בארץ הפיות. להיות בתו החורגת של הגנרל של המלך, מדוק, פירושו יוקרה וכוח לכל יצור עם דם של פיי. אבל לרוע המזל ג'וד וטרין, שתיהן בנות תמותה, ילדיה של אשתו האנושית של מדוק. כבת אנוש נאמר לג'וד להוריד את הראש ולשמור על פרופיל נמוך. אבל, כפי שממחישים אירועי "הנסיך האכזר", ג'וד מעולם לא הייתה אחת שנכנעת לחברה, אלא אם כן זה משרת מהלך כלשהו שלה. בספר "המלך המרושע" היא הופכת מטרף לטורף; היא השולטת, וכעת היא חשה מה המשמעות להחזיק בכוח אמיתי. אבל החיסרון עם הכוח החדש הוא שזה מגיע עם אתגרים תמידיים – ממלכת הים ומהמודחים עקב עליתו של קרדן לשלטון. ארץ הפיות מלאה בתחבולות ובחוסר אמון, ואפילו לבעלי ברית יש מניעים סודיים משלהם.

למרות שיש משיכה שאי אפשר להכחיש בין ג'וד לקרדן, זו לא בדיוק אהבה או תשוקה או שנאה – יש לזה משמעות שלא תמיד נגלית לנו הקוראים. וזה חלק מהריגוש בקריאת הספר. היא נאבקת ברגשותיה כלפי קרדן כדי למנוע מהרגשות הגוברים שלה, לאבד את כוחה עליו.

דעתי האישית, אני דווקא אוהבת את הנער-מלך הזה. יש בניהם שיח משעשע ומהנה מילולית. עד כמה שקרדן מעוות בגלל אחיו וחינוכו, הוא מסקרן וכובש, כשהוא מתחיל להתנהג בצורה מלכותית, כמו שהוא היה אמור להיות.

אחד הדברים האהובים עליי בסדרת "בני הערפל" הוא האופן בו ג'וד הצליחה לתמרן את השתלשלות האירועים לטובתה ולטובת משפחתה, אבל אין לה הזדמנות להנות מהמהלך שלה. היא עוברת המון, פיזית, רגשית ונפשית. כבת תמותה יש מצב שהיא לא כשירה למשימה. בספרות חסרות דמויות נשיות שרוצות כוח למען כוח. לכן, מרענן לקרוא על דמות כמו ג'וד.

סיימתי את הספר הזה עם התרגשות לאור הגילויים האחרונים בספר, ולמרות שאני כל כך מתוסכלת שאני צריכה לחכות עוד שנה כדי לדעת מה יקרה אחר כך, עד שההמשך יתורגם, אהבתי כל רגע בהרפתקה הזו.

נעה ארוון

בבוקר תלמידה משקיעה בתיכון ובשאר היום והלילה צמודה לספרים, נוער אבל לא רק. מוזמנים לעקוב אחריי גם בטיקטוק: www.tiktok.com/@noaaravon או חפשו את Noaaravon

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן