Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
המטרה מקדשת
סופר/ת:
סוגות: ,
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2016
מס' עמודים: 310
הודעת פקס שמתקבלת בלשכתו של ראש הממשלה מאיימת לחשוף את זהותו של סוכן ישראלי בכיר וחיוני הפועל במדינת אויב, אלא אם תיענה דרישתו המפתיעה והבלתי-שגרתית של השולח. על אורי ורד, קצין ביון בכיר העומד בפני קידום, מוטלת המשימה להציל את הסוכן הבכיר לפני שהאיום יתממש. עד מהרה מתברר לו כי הסכנה מאיימת לא רק על ביטחון המדינה אלא גם על חייו האישיים, על שלמות משפחתו ועל עתידו המקצועי. המטרה מקדשת הוא הרבה יותר מספר ריגול מרתק. הוא נוגע בשאלות קיומיות ומהותיות, כמו באיזו מידה אנו מכירים את האנשים הקרובים לנו? האם אנחנו מבינים לעומקם את התהליכים המתחוללים בחיינו? ובעיקר עד כמה מותר להרחיק לכת למען מטרה נעלה? המחבר, יריב ענבר, שזהותו האמיתית נאסרה לפרסום בידי הצנזורה וועדת השרים למתן היתר פרסומים, שירת שנים ארוכות בתפקידי מפתח רגישים בקהילת המודיעין ועוסק כיום ביזמות ובייעוץ בתחומי המודיעין והטרור. הוא נשוי ואב לשתי בנות. זהו ספרו הראשון.

מדינת ישראל מצויה בלב סערה פוליטית ומדינית כאשר חייל בשם אליעד שגיא חטוף מזה חצי שנה על ידי החמאס וראש ממשלה חדש וצעיר בשם דוד רז צריך להוכיח את עצמו ונחשף לביקורת מצד העם שדורש יותר פעולות בשטח ופחות דיבורי סרק באוויר.
כאשר דוד רז מקבל פקס אנונימי עם אולטימטום ברור: שחרור החייל החטוף תוך מספר ימים תמורת אלף אסירי חמאס או חשיפת זהותו של סוכן אמ"ן בשם "טבסקו" הוא ניצב בפני דילמה קשה.
להגנתו של הסוכן טבסקו נשלח אורי ורד, קצין ביון בכיר שמאחוריו יש היסטוריה עניפה של פעולות למען ישראל.
אורי הוא איש משפחה שנשוי ליפעת ואב לשירי ויוחאי והגיוס שלו למשימה קורה בדיוק כשהוא בדרך לחופשה משפחתית שאמורה להציל את נישואיו הכושלים.
אורי יודע שהבחירה בקריירה שלו על פני משפחתו לא תעבור בשתיקה וגם ככה יחסיו עם יפעת מעורערים ומצויים על חוט השערה.

הוא ניהל משברים בחדות וביעילות כל עוד היה מדובר בעיסוק מקצועי. בניהול משברים אישיים הוא היה קצת פחות יעיל. (עמ' 48)

אורי שנמצא לפני קידום לא יכול לסרב למשימה שהוצבה בפניו והוא יעשה הכל כדי להגן על חייו של טבסקו (גם אם זה יעלה לו במחיר הזוגיות שלו).
אורי נאלץ עכשיו להתמודד עם משימה שבה הוא צריך למצוא דרך להוציא את טבסקו מהמקום בו הוא נמצא בלי לעורר את חשדו וכמובן לקבל את הסכמתו המלאה של ראש הממשלה שגם לו יש צרות משלו על הראש, הוא גם צריך לשתף פעולה עם המוסד שנושף בעורפו ולהלחם ברגשות המתפרצים שיש לו כלפי דגנית, אהובתו לשעבר שעובדת במוסד ונכנסה לחייו ללא הודעה מוקדמת, בזמן שהיחסים עם יפעת הופכים למלחמה קרה ומחמירים מרגע לרגע ובתוך כל הכיאוס הזה הזמן הולך ואוזל ושעון החול מראה שאם החלטות הרות משקל לא יתקבלו בקרוב, מחיר ההרס יהיה מאד כבד.

אז מה יעלה בגורל טבסקו והאם החייל החטוף ינצל? מיהו האיש המסתורי ששלח את פקס האיום לראש הממשלה ומה יעשה אורי עם כל הדילמות שאופפות את חייו מבחינה מקצועית ואישית?

מאז ומתמיד אהבתי ספרי ריגול ומתח ובעיקר כשמדובר בספרים שחושפים את המציאות הארץ ישראלית שאנו חיים בה.
הספר "המטרה מקדשת" הזכיר לי את הסדרה "המדרשה" vs הסדרה "24" עם כל האקשן שהיה בו בארץ ובחו"ל.
העלילה אפופה סודות ושקרים ועד סוף הספר אי אפשר לדעת באמת מי אמין ומי מסוכן, מי ידיד ומי אויב המדינה – "המטרה מקדשת" זהו ספר ריגול מתעתע ומסקרן.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן