Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
המושבעים
תגית:
סוגות: ,
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 398
הרוצח הסדרתי לא עומד למשפט. הוא חלק מהמושבעים. הרצח היה החלק הקל, המהלך הראשון בלבד. ג'ושוע קיין התכונן לרגע הזה כל חייו. הוא כבר עשה את זה בעבר, אבל הפעם זאת היתה המכה הגדולה. משפט הרצח של המאה. וקיין היה מוכן להרוג בשביל כרטיס לשורה הראשונה. אבל מישהו עלה על עקבותיו. מישהו שחושד שהאדם העומד לדין הוא לא הרוצח. קיין יודע שאין לו הרבה זמן – הוא חייב להשיג הרשעה בלי להתגלות. והוא גם יודע שהדרך היחידה להבטיח הרשעה היא לשבת על ספסל המושבעים.

התכסיס הכי גדול של השטן היה לגרום לאנשים להאמין שהוא לא קיים.

אדי פלין הוא עורך דין ניו יורקי מצליח שהמוניטין שלו הולך לפניו, הוא טיפל בעבר בתיקים גדולים ומוצלחים ואף הצליח במספר תביעות נגד משטרת ניו יורק.
כאשר אדי מקבל הצעה מהעורך דין היוקרתי רודי קארפ להצטרף לצוות שלו במשפט בו הוא מייצג את רוברט (בובי) סולומון – כוכב קולנוע מפורסם שמואשם בתיק הרצח הגדול ביותר שהעיר ראתה אי פעם, אדי מהסס.
זה אמנם משפט הרצח של המאה אבל אדי מעדיף לשמור על פרופיל נמוך ובכלל, הוא בטוח שבובי אשם ברצח והוא שונא לייצג אשמים אבל רודי לא מרפה, הוא רוצה את אדי בכל מחיר.
בובי מואשם שרצח את אשתו הטרייה ומנהל האבטחה שלו ורודי רוצה את אדי בצוות שלו כדי שיתקיף את משטרת ניו יורק על כך שהפלילו את בובי ברצח שלא ביצע אבל האם הוא באמת חף מפשע? אדי לא בטוח בכך והוא יקח על עצמו את התיק רק אם יחשוב שבובי אכן חף מכל אשמה.
לאדי יש אינסטינקטים חזקים והוא בדרך כלל לא טועה לגבי הלקוחות שלו אבל אולי זאת תהיה הפעם הראשונה.

לאחר שאדי קורא את תיק הרצח וגם פוגש אישית את בובי ומדבר איתו, הוא מבין שאכן יש לו עסק עם חף מפשע אבל גם אז יש לו ספק קל כי אחרי הכל בובי הוא שחקן מוכשר ויתכן שהוא מעמיד פנים.
אדי מחליט לקחת על עצמו את התיק אבל בכל פעם מגלה שרודי לא ממש היה כנה איתו והיו לו סיבות אישיות משלו ללחוץ עליו להצטרף לצוות, אדי תוהה עם עצמו עד כמה רחוק מוכן רודי ללכת כדי להציל את הלקוח שלו.
אדי מרגיש שבובי מסתיר משהו ויש פרט חשוב מזירת הרצח שלא מסתדר לו והוא לא מצליח לשים עליו את ידו, הוא נעזר לשם כך באנליסטית בכירה ומנוסה באפ-בי-איי שכמעט בטוחה שמדובר כאן ברוצח סדרתי, מה שיכול לגרום לחפותו של בובי אבל בזמן שהמשפט יוצא לדרך ואדי מלא בספקות, הרוצח האמיתי, גבר חלקלק בשם ג'ושוע קיין מצליח להשתחל כאחד המושבעים כדי להטות את האשמה לכיוונו של בובי.
האם קיין החמקמק יצליח להיתפס? האם אדי יצליח להוציא את בובי לחופשי?

הפרקים נעים בין קיין שמוצג בגוף שלישי לבין אדי שמוצג בגוף ראשון והספר מחולק לשישה ימים עד לסוף המשפט.
דמותו של אדי הזכירה לי את דמותו הטלוויזיונית של ג'ימי מקגיל, העורך דין מהסדרה: "סמוך על סול", מצד אחד הוא היה עורך דין מבריק ומצד שני נוכל לשעבר שהיה מעורב בהונאות.
קיין היה אמן התחפושות, דמות מצמררת שקשה שלא להרגיש סוג של הערכה כלפיה על אף שהוא היה פסיכופת בעל הפרעות אישיות קשות.
העלילה נעה קצת לאט לטעמי אבל המתח נשמר והיו לא מעט תהפוכות לאורך כל הסיפור.  הספר הזה הוא הספר הרביעי בסדרת "אדי פלין" והיחיד שתורגם עד כה לעברית.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן